نسخه موبایل
فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ 354417 اجتماعی خبر فرهنگی گیلان
با امضاء تفاهم نامه؛

فرمانداری آستارا با مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان همکاری می کند

فرماندار آستارا و مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با هدف تحقق هدف های فرهنگی این مرکز در آستارا، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش گیل خبر، یونس رنجکش فرماندار آستارا در آئین امضای این تفاهم نامه همکاری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان گفت: با توجه به ظرفیت های تاریخی و فرهنگی و اهمیت حفظ اسناد تاریخی آستارا، این تفاهم نامه منعقد شد و همکاری مشترک در ضبط و ثبت تاریخ شفاهی، برپایی نمایشگاه دائمی اسناد، برگزاری همایش های ملی و استانی و تولید برنامه در حوزه میراث مکتوب آستارا انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه اسناد در آستارا و تجلیل از شخصیت های فرهنگی و علمی در دستور کار فرمانداری است، اضافه کرد: به زودی در این شهرستان موزه اسناد، راه اندازی خواهد شد و وجود این گونه مراکز نقش مهمی در توسعه جذابیت های گردشگری و اقتصادی خواهد داشت.
ژاله حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان نیز در این آئین گفت: آستارا به عنوان نخستین شهرستان گیلان در فراخوان مرکز اسناد برای ثبت اسناد تاریخی پیشگام شده و چهره های فرهنگی آن در حفظ اسناد تاریخی و هویتی نقش مهمی خواهند داشت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد