نسخه موبایل
فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ 354364 خبر سیاسی گیلان
درباره دفاع جعفرزاده از افزایش عوارض خروج از کشور؛

از تناقض با سخنان قبلی تا نمایندگی دولت به جای مردم برای درآمد«نیم درصدی»!

.

اختصاصی گیل خبر/ غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی حمایت قاطع خود را از افزایش عوارض خروج از کشور اعلام کرد و در این رابطه ابراز داشت: «مردم در دنیا حتی برای آب خوردن هم عوارض پرداخت می‌کنند، آیا این‌ها نقض حقوق شهروندی است؟» این اظهارات در حالی مطرح می شود که در گذشته به دنبال انتقادات زیادی که در شبکه های اجتماعی از این عوارض ۲۲۰ هزار تومانی سفر خارجی بیان شده بود وی در مخالفت با آن گفته بود« افزایش نرخ عوارض خروج از کشور باعث تحمیل هزینه بیشتر به دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور و بیمارانی که برای کارهای درمانی مجبور به مسافرت خارجی می شوند، خواهد شد.» او که از اصلاح این لایحه سخن می گفت در پایان گفته بود«  در بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق پیشنهاد خواهم داد افزایش نرخ عوارض خروج از کشور منتفی شود یا میزان رشد عوارض حداقل تقلیل یابد.» حال اما بیماران و دانشجویان و عمده طبقه متوسط جامعه نادیده گرفته شده اند.

اولین بار نیست که اظهارات آقای جعفرزاده با اظهارات قبلی خودش متناقض است و ما دیگر به این امر عادت کردیم، ولی باید توجه داشت که این بار این تناقض در جهت مخالفت با خواسته مردم به کار برده شده که از این نوع افزایش درآمدها شاکی هستند و در جواب می شنوند که در همه جای جهان مردم باید عوارض پرداخت کنند. این عوارض بر چه اساسی افزایش پیدا می کند؟ نرخ تورم؟ نرخ دلار؟ قلدری دولت؟  دولتمردان ما می خواهند عدم سفر گردشگران خارجی را با عوارض مسافران ایرانی به خارج از کشور جبران کنند و نمایندگان ما در دفاع از آن ها می گویند «ما نمی‌توانیم به کسی که می‌خواهد برود گردش سوبسید بدهیم» مگر عوارض قبلی جزء سوبسید حساب می شد؟

آقای  جعفرزاده قبلا گفته بود: «پیش بینی شده مجموع درآمد حاصل از عوارض خروج از کشور ۱۸۰۰میلیارد تومان در سال آینده باشد که بصورت نسبی درآمد بالایی برای دولت محسوب نمی شود، چرا که حدود نیم درصد درآمد بودجه ای است. » خب پس مشخص است که برای دولت سود زیادی ندارد ولی مشخص است این برای کسی که سفر خارج از کشور خواهد داشت هزینه بالائی است و اینگونه نیست که خرج چند دلار و چند صد دلار آن هم در چنین وضعیت نامناسب بازار ارز هیچ تاثیری ندارد. اینجا نماینده مردم از حق دولت دفاع می کند و مشخص نیست در حالی که رای خودش را از مردم گرفته است از جیب مردم می خواهد بزند تا نیم درصد افزایش بودجه دولت را نیز توجیه کند. نمایندگانی که قرار بود برای مردم کار کنند ولی حال حتی برای درآمدهای کوچک «نیم درصدی» هم حق را به دولت می دهند!

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد