نسخه موبایل
فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ 354240 اجتماعی خبر گیلان
سی و هشتمین جلسه شورای شهر رشت با حضور فرماندار؛

انتقاد شیرزاد و علیپور از طرح شبهای روشن و حمایت رسولی و زاهد/ رسولی: گاهی اقدامات فرمانداری اخلال گرایانه است/ احمدی: اگر مصوبه ای از ناحیه ما ایراد گرفته می شود کاملا منطق قانون حاکم است

سی و هشتمین جلسه شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد و فرماندار رشت مهمان ویژه این جلسه بود.

اختصاصی گیل خبر/ در ابتدای جلسه امیرحسین علوی با وفات حضرت خدیجه(س)، روز ارتش و ایام شعبانیه را گرامی داشت.

 

دستور جلسه

این جلسه که بدون نطق پیش از دستور برگزار شد دستورات جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احمد رمضانپور و جلال الدین شکریه غائبین این جلسه بودند. حامد عبداللهی نیز در نیمه دوم جلسه حضور نداشت.

اصلاح تعرفه سازمان مدیریت پسماند مورد تصویب قرارگرفت.

ساختمان جدید شورای شهر  با حضور طراح آن مورد بررسی و نمایش قرار گرفت. ساختمان جدید شورا با معمار طبیعی در ساختمان مرکزی شهرداری در دست اقدام است.

هزینه کرد هدایا و پرداخت های تشویقی قهرمانان ورزشی و هیات ها و تیم های ورزشی/ افزایش پاداش قهرمانان المپیک و پاراالمپیک

فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه  و بودجه در مورد این لایحه شهرداری گفت: این لایحه که قبل از عید در صحن شورا بررسی شده بود جهت اصلاحات دوباره  به کمیسیون ها عودت شود. در جلسه اصلاحیه پیشنهاداتی مطرح شد  و تغییر در پاداش مدال المپیکی در اولویت قرار گرفت. برای همین  قرار شد مدال طلا، نقره و برنز المپیکی و پارا المپیکی ورزشکاران رشتی میزان ۵۰، ۳۰و ۲۰ میلیون تومان اعطا شود.همچنین برای مسابقات بازیهای  آسیایی و پاراآسیایی ۱۰، ۸ و ۵ میلیون تومان برای مدال طلا، نقره و برنز اهدا شود. برای مسابقات جهانی هم به میزان ۵، ۴ و ۳ میلیون تومان پاداش پرداخت می شود و پاداشی نیز برای مسابقات بین المللی منظور شده است. وی ادامه داد: بحث رشتی بودن ما این است که یا متولد رشت یا ساکن رشت به مدت ۵ سال باشد و یا در اینجا تحصیل داشته باشد. این لایحه برای ورزشکاران و نه تیمها دیده شده است.همچنین به کوهنوردان هم با مجوزات لازم از اداره کل ورزش و جوانان استان مبلغ سه میلیون تومان اهدا می شود و سقف مالی کمک به هیات ها هم سه میلیون تومان خواهد بود.

عاقل منش: ما در این زمینه خلاء قانونی داریم. می توانیم همین لایحه را در مورد مسائل مختلف مثل هیات های ورزشی اصلاح کنیم. ولی این موارد می تواند بعد از تصویب این لایحه صورت بگیرد که با بی قانونی فعلی مواجه نباشیم.

رضا رسولی در این زمینه گفت: من هم با این خلاء قانونی موافقم. ولی اصلاحیه ای که داریم که حداقل بخش هیات ها را نگه داریم.ولی بخش ورزشکاران را تصویب کنیم.

پیشنهاد وی مورد موافقت رئیس شورا قرار نگرفت.

این لایحه مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

حضور فرماندار 

در نیمه دوم جلسه فرماندار رشت مهمان ویژه شورا بود.

 

با شهردار با سطح  روابط بالا تعامل وجود دارد/  درصد مقدار عوارض همشهریان پائین است

رئیس شورا با خوش امدگویی به فرماندار ابراز داشت: سطح روابط اعضای شورا با فرماندارو مدیران دولتی  تاثیرگذار است و این موضوعی است که مردم و نخبگان جامعه به آن اذعان دارند. آن چیزی که در ترکیب شورای شهرپنجم  ملموس است رویکرد تلاش و تکاپویی است که در کمیسیون ها و جایگاه های دیگر انجام می دهند، این فضایی که وجود دارد مدیون تعاملی است که شخص جناب شهردار با مجموعه شورا قرار دادند. ایشان را ما هیچ وقت مهمان نمی دانیم همان طور که خودمان را در شهرداری مهمان نمی دانیم و با شهردار با سطح  روابط بالا تعامل وجود دارد و این ما را برای افق رشت در چشم اندازهای بالا امیدوار کرده است.

وی در ادامه با ارائه پاورپوینیت معضلات و راهکارهای برنامه ریزی شده برای شهر را تشریح و گفت: رشت ما به واسطه اتفاقات و نیازمندیها یک سری مسائل اختصاصی دارد که در ما در یک بسته  پیشنهادی خدمت شما ارائه کردیم.ما در مسائل کالبد شهری با تراکم شهری مواجه هستیم و باید به بحث افقی و عمودی رشت بپردازیم که در این زمینه کمیسیون عمران بسیار کار کرده است. به خصوص بحث طرح تفصیلی که باید به این مسائل بپردازیم. بحث محله محوری و منظرشهری ما مشکل داریم که دوستان در حال کار هستند.در بحث زیرساختها مسائلی چون حاشیه نشینی و ترافیک و مسائلی این چنینی را داریم. ما هنوز به موضوع پارکینگهای شهری نرسیده ایم. معابر شهری را هم هنوز نتوانستیم کار کنیم. در بحث انبوه بر و ناوگان شهری توانستیم کار کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه محیط زیست دفن ناسالم فاضلاب، تخریب منابع طبیعی و بحث های زیست محیطی از جمله مشکلات ما است که کمیسیون های ما در حال کار هستند. در حوزه بهداشت عمومی نیز همکاران ما در حال کار هستند که بتوانیم آن را گسترش دهیم.در حوزه گردشگری نیز برای ورود سرمایه گذاری داخلی و خارجی، توجه به ظرفیتهای ویژه به پروژه های بازآفرینی، معرفی شهر به عنوان قطب گردشگری و ایجاد اشتغال و افزایش درآمد عمومی را در نظر داریم.

رئیس شورا خاطر نشان کرد: امیدواریم برندهای موجود همچن شهرباران، شهر خلاق خوراک ، فرهنگ شهر و شبهای روشن و شهر اولین ها را ثبت کنیم. در شهر ایده آل اسلامی مشترکاتی با وزارت کشور داریم که مورد توجه قرار گرفته است.در مسائل فرهنگی و اجتماعی توسعه فضاهای فرهنگی و ایجاد زیرساخت های لازم و پیوست های فرهنگی را مورد توجه قرار دادیم. برای بسیاری از اماکن فرهنگی مثل سینما آبشار و یا سرای محلات بودجه گذاشتیم. در بحث پیاده راه دوستان برای اماکنی که می تواند برای توسعه فرهنگی کمک کند همفکر هستند. وی افزود: برای مشارکت شهروندان دغدغه های اساسی وجود دارد. درصد مقدار عوارض همشهریان پائین است که نشان می دهد این مساله مورد توجه قرار نگرفته است. در این زمینه بحث هایی چون راه اندازی اتاق ایده، اتاق شهروند، مجمع خیرین ، مجمع نخبگان و شورایاری ها را در دستور کار داریم.

علوی همچنین ادامه داد: در مسائل حوزه مدیریت شهری مشکلات ما به عدم مدیریت واحد شهری برمی گردد. رابطه با سمن ها تقویت شده اما نیازمند رابطه بهتر هستیم. همچنین بحث شفافیت عملکرد و واگذاری بخشی از حوزه ها به بخش خصوصی می تواند کمک کند. وی در پایان گفت: نگاه ما این است که برای شهر رشت و خودمان و آیندگان کار کنیم و دست هرکسی که ذینفع است میفشاریم و عاجزانه تقاضای کمک داریم.

درخواست پرداخت اعتبار یکی از راه های اتصال شهر رشت توسط فرمانداری/ زمانی جنگ با شهردار داشتیم که با ادارات تعامل داشته باشد اکنون این تعامل وجود دارد

اسماعیل حاجی  پور رئیس کمیسیون ترافیک شورا در ادامه  جلسه با فرماندار ابراز داشت: رشت پیشانی استان ما است ، این شورا به نظرم شورای بی نظیری است. شورای متین و موقری است.البته  نه بدین معنی که دیگران نبودند. ما نظراتمان مخالف است. اما با یکدیگر دوست هستیم. فرصت عالی است. شما از بدنه وزارت کشور هستید.  استخوان خرد کردید به اینجا رسیدید. من خیلی چیزی از شما نمی خواهم. من چالش های شما را می دانم. گرفتاری که شما دست و پنجه نرم می کنید را می فهمم. اکنون فرصت خوبی است. شهرداری هم داریم که کاربلد و عاقل است و نکته مثبتش تعامل با ادارات است. زمانی جنگ با شهردار داشتیم که با ادارات تعامل داشته باشد. به نظرم ارتباط می تواند خیلی کمک  و مشکلات را حل نماید.  وی ادامه داد: در کمیته برنامه ریزی ما از شما انتظار داریم . استان گیلان گیلان یک دومش را جمعیتش شهرستان رشت تشکیل می دهد ولی ما هنوز حق رشت را نتوانستیم بگیریم. هنوز بیمارستان های ما اعتبار لازم را نمی گیرند با این که خدمات فرا استانی می دهند. درخواست ما این است که حق شهرستان رشت را بگیرید. ما می خواهیم که حق شهرستان ما را  بدهند.

این عضو شورا ادامه داد: معضل اصلی این شهر ترافیک ما است. شما که می خواهید از فرمانداری بیایید نمی دانید از کجا حرکت کنید. شورا مصوبه ای را در این زمینه دادیم که اعتبارش کافی نیست. ما اتصال شرق به غرب رشت در سه فاز را داریم. ما می خواهیم این را بررسی کنید که یک فاز رادر کمیته برنامه ریزی به ما کمک کنید تا اعتبارش را تامین کنیم. همچنین اختصاص سیصد میلیون تومان برای پروژه مرکز کنترل ترافیک نیز یک ریال نیز به ما داده نشده که من از جنابعالی خواهش می کنم که این نیز به ما پرداخت شود.

روشن کردن کارخانه های ما می تواند بحث شبهای روشن را زنده  کند

فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا  نیز در این جلسه گفت: من رویکرد جدید فرماندار برای شهر رشت را فال نیک میگیریم. در سالهای گذشته اعتبارات شهر رشت بی نصیب مانده و شما نیز بالطبع قول دادید که این مساله را پیگیری می کنید و این مساله را نیز به واقع بررسی کردید. امیدوارم بحث پاسخگو بودن مدیران همچنان ادامه داشته باشد.  مطالبات فرهنگی ما اتمام تالار فرهنگی ما است که علی رغم پیگیری های مدیرکل ارشاد به نظرم تنها هستند و می طلبد بیشتر در این حوزه کار شود. وی در ادامه درخواست ها از فرماندار بیان داشت: اصلاحیه فاضلاب شهری برای احیای زرجوب و گوهررود حائز اهمیت است. آبفای شهری دارای مشکلات زیاد است اما نمی دانم چرا مشکلات فاضلاب شهر حل نمی شود. امیدواریم در این حوزه در جذب سرمایه گذار و یا مسائل دیگر به زودی ببینیم که این طولانی شدنش به زندگی مردم آسیب می زند.

این عضو شورا افزود: بحث سراوان نیز شما به جد پیگیر هستید. در شورا نیز تلاشهای زیادی برای رفع آلودگی های سراوان انجام شده است. در بحث حاشیه نشینی باید فکر جدی شود. چون بحث امنیتی و سیاسی دارد که باید به آن توجه شود. بحث تعطیلی کارخانه های شهر رشت در اطراف شهر باید با عزم جدی شم دنبال شود و با کمک ما یازده عضو شورا می شود کمکهای شایانی کرد.به جای بحث  شبهای روشن بحث روشن کردن کارخانه های ما می تواند بحث شبهای روشن را زنده  کند و مردم را شاد نگه دارد.

وی در پایان گفت: امیدوارم در پایان سال ۹۷ پروژه های با افتخارتری را به خصوص در شهر رشت داشته باشیم. چیزی که در سال گذشته نداشتیم و مردم ما منتظر خدمات بیشتری از مسئولان هستند.

گاهی اقدامات فرمانداری اخلال گرایانه است/ حاضریم در کمیسیون ها شاهد حضور مشاورین فرمانداری باشیم

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران شورا  نیز در این جلسه  در ابتدا با تشکر از فرماندار به دلیل طرح شبهای روشن اظهار داشت: فارغ از همه مشکلات و مسائلی که در حوزه اقتصادی و اجتماعی داریم. اگر ادعا می کنیم که در حوزه گردشگری می توانیم کار کنیم، طبیعتا شناخت واقعیات اجتماعی و داشته هایمان می تواند کمک کند. ما خیلی به میراث فرهنگیمان بها ندادیم. فکر می کنم اتفاق شبهای روشن از ویژگی های اجتماعی است و اجرایی کردنش در شورای تامین شهرستان و استان کار بسیار ارزشمندی است و بنده به عنوان یک رشتوند جا دارد تشکر کنم و باید روی این فرصت کار کنیم که خیلی از زمینه های اقتصاد خرد می تواند با این فرصت ایجاد شود.

وی در ادامه با درخواست  تعامل فرمانداری شهرستان با شورا و شهرداری گفت: هنوز هم معتقدم که ما در فقدان مدیریت واحد شهری یکی از جاهایی که نهادهای حاکمیتی که می تواند به ما کمک کند که سیاستی فراتر از شهرداری  ایجاد کنیم فرمانداری است و همیشه آمادگی داشتم که در هر شرایطی خدمت عزیزان و حضرتعالی برسم که در این زمینه کمک کنیم. ما شرح خدمات و وظایفی داریم که مردم به ما ودیعه دادند. بسیاری از نهادها می توانند از جانب جضرتعالی هماهنگ شوند. اکنون مباحث تبصره سه در حوزه آب و فاضلاب، بند ۷ ماده ۱۴ در همین حوزه فاضلاب است که ما چون نگرانی هایی در زمینه نظارتی داریم اگر بدانیم که می توانیم روی شما حساب کنیم می توان اتفاق بهتری بیفتد .کمک شما و پذیرفتن این مسیر و این که به یک بیانیه و ساختار مشترکی برسیم از جانب حضرتعالی امکان پذیر است.

رسولی ادامه داد: بحثی که وجود دارد در خدمت چند ماهی که در خدمت شما هستیم. ما یک سری برنامه هایی داریم که مدون است. هم خود آقای شهردار به خاطر تجربیاتی که دارند و در حال سعی و خطا نیستند و یک سری ابتکاراتی در حوزه درآمدی انجام دادند و هم این که ما هرکاری می کنیم یک سری برنامه است که بدون آن چیزی را طی نکردیم. جا دارد حضرتعالی ساختاری را داشته باشید که در جریان این برنامه ها قرار بگیرند. ما حاضریم در کمیسیون ها شاهد حضور مشاورین فرمانداری باشیم. ما گاهی با مشکلاتی روبه رو هستیم. در زمانی با یک بازه ای در مصوبات مواجه هستیم که تصمیمات شما می تواند آن را اخلال کند. به نظرم گاهی اقدامات فرمانداری اخلال گرایانه است. ما اینجا مهمان هستیم که در صیانت از حقوق مردم انجام وظیفه می کنیم. ولی ما هر کاری انجام می دهیم که پیش زمینه های لازم برای برنامه های ما انجام شده است. پیشنهاد من این است که یک نماینده و یا کارشناسی با تصمیم شما در کمیسیون عمران داشته باشیم که بتوانیم همکاری کنیم.  قطعا معتقدم که مخالفت شما با مصوبات ما دلیلی دارد که ما دوست داریم با حضور کارشناسان شما شاهد نظراتشان باشیم.

مردم ما گرسنه اند/ ما طرح شبهای روشن نمیخواهیم

محمد حسن علیپور نیز در این جلسه گفت: مردم این شهر خیلی گرفتارند. وضعیت شهر ما در حد پائینی است. در همه حوزه ها به خودمان می گوئیم چه پتانسیلی در دیگر شهرها است که در شهر ما نیست.  زمانی از آقای نصرتی پرسیدیم چه کردید که مشکلات را  در قزوین حل می کنید، گفتند که با نهادها در ارتباط منظم هستیم.ما اینجا اتاق شکوفایی را گذاشتیم ولی استاندارو  مسئولان فرمانداری و مدیران دیگر را ندیدیم و خودمان گفتیم و شنیدیم.  ما طرح شبهای روشن نمیخواهیم. شعارما استفاده از کالای ایرانی است  و این که به داد مردم گرسنه برسیم.

به شدت خواستار طرح شبهای روشن هستم

فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه  و بودجه شورا  نیز در این جلسه گفت: ما دوست داریم با ارائه راهکار رویکرد  لازم را ببینیم. من به شدت خواستار طرح شبهای روشن هستم. شهر رشت شبهای زنده و فعالی دارد که می تواند در قالب امتیاز در جذب گردشگر موثر باشد. ما باید از تمام پتانسیلهای خودمان استفاده کنیم و  امیدواریم قدمهایمان همیشه مثبت باشد.

هرساله می شود  یکی  موضوعات مهم را برای رشت در نظر داشته باشیم/ برای زمینهای دولتی متروکه راهکاری اندیشیده شود/ هوای شهردار ما را داشته باشید

محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نیز دراین جلسه گفت: با توجه به حجم جمعیتی در شهر رشت و توجهی که به این شهر می شود با توجه به مسائل هدفمندی که داریم هرساله می شود  یکی  موضوعات مهم را برای رشت در نظر داشته باشیم و  تمام توان خودمان را  برای آن بگذاریم. وی ادامه داد:  اگر جلسات مستمر با یکدیگر داشته باشیم. هرچقدر به زیرساختها توجه کنیم و برنامه های خودمان را ایجاد کنیم می توانیم ماندگاری اقتصادی را در شهر داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: نکته دوم توجه به مناطق محروم است. در بعضی مناطق محروم ما کتابخانه، فرهنگسرا و محل ورزشی نداریم و  ولی می بینیم که زمینی در همین مناطق  است که متعلق به دولت یا وابستگان به دولت است که  اکنون فضایی آسیب پذیر برای جوانان فراهم کرده است. اینها شناسایی شده است که می تواند برای آن راهکار ایجاد شود.  پرژوه مهم دیگر ما پروژه کتابخانه مرکزی است . ما در کمیسیون فرهنگی بحث رشت پایتخت کتاب را داریم که تنها مربوط به شهرداری و شورا نیست و می تواند مورد پیگیری شود. وی در پایان گفت: من در پایان توصیه و درخواست دارم که هوای شهردار ما را داشته باشید. شهردار رشت در همه جلسات ما شرکت می کند. اگر روزی معاون خودش را روانه کرد هوای او را داشته باشیم.

 

مالکیت تالاب عینک در پیچ و خم های اداری است

حجت جذب نیز در این جلسه گفت: اگر واقعا مواردی دیده می شود که مسئولین شهر شانیت شهر را حفظ نمی کنند ، بحث این است که احترام همدیگر را حفظ نکرده ایم. وی افزود: ما ظرفیتهای بکری داریم.  رشت می تواند قطب گردشگری شمال کشور باشد و می توانیم پیشانی توسعه استان گیلان باشد.

وی ادامه داد: خیلی سعی کردیم شهرداری  مالکیت تالاب عینک را بدست بگیرد که هنوز در پیچ و خم های اداری طی می شود ما هنوز خروجی آن چنانی از ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک نداشتیم ولی  می تواند مورد بررسی و توجه بیشتر قرار گیرد.

بحث بازگشایی های مسیر مورد توجه قرار گیرد

شهردار رشت نیز در این جلسه گفت: یکی از نقاط اساسی در شهر رشت بحث بازگشایی چند مسیر است. این امر با منابع مالی شهرداری باز نمی شود و تنها راهکاری که در شهرهای دیگر تجربه شده بتوانیم با دادن امتیاز در طرح جامع تفصیلی بلوارهای ما باز شود و راهکار دوم ما منابع ملکی است که بتوان با باز کردن  کردن محورهایی که در اختیار راه و شهرسازی است بتواند عملی شود.

 

شورای پنجم رشت  یک شورای حرفه ای است/ طح شبهای روشن بحث استفاده از طرفیت گردشگری است/ شاد بودن حق شهروندان است/  اتاق شکوفایی تاکنون دعوتی از ما نشده است /  اگر مصوبه ای از ناحیه ما ایراد گرفته می شود کاملا منطق قانون حاکم است

سید محمد احمدی فرماندار رشت بعد از پایان سخنان اعضای شورا با تشکر از همه آن ها ابراز داشت: نظرات دوستان بسیار ارزشمند و با شفافیت بود. در دهه چهارم انقلاب هستیم. انقلاب ما چهل ساله شده و به یک شکوفایی و بالندگی رسیده و چاره ای نداریم که در این دهه کل حاکیمت از حکمرانی خوب تبعیت کند و مشی ما بر اساس عقلانیت و تدبیر می بایستی برنامه ریزی و طراحی شود. توسعه باید متوازن و همه جانبه باشد و شرط توسعه نیز داشتن افراد و انسانهای دور اندیش است.

فرماندار خاطرنشان کرد:شورای پنجم رشت  یک شورای حرفه ای است که هم تجربه کارکرد در امور شورایی را دارند و هم در جاهای مختف مدیر بوده اند و وبعضا نیز از جنس نیروهای خود شهرداری هستند. این ها ظرفیتی است که می بایستی باید از آن استفاده کرد. ما همه منصوب مردم هستیم و این از افتخارات نظام است که به شما مستقیم و به من غیر مستقیم از مردم بدست آورده ایم و هدفمان خدمت به مردم است. برای خدمت به مردم باید برای همدیگر سهمی قائل باشیم و برای آن مسئولیتی پذیرفته ایم و فانون سرمنشاء ما است. اگر قانون فصل الخطاب باشد می توانیم به نقطه خدمت برسیم.

مقام عالی دولت در شهرستان رشت افزود: واقعیتهایی در شهر رشت داریم که اجازه دهید در یک جلسه محدودتری حرفهای همدیگر را بشنویم و در راستای خدمت رسانی به مردم یکصدا باشیم. ولی هدف من برای حضور در این مکان به جا اوردن صله رحم است. من مترصد فرصتی بودم که اینجا بیایم و دید و بازدید را ادا کنم.

احمدی در ادامه ابراز داشت: ما دوازده نقطه حاشیه ای داریم. در تمام جلسات استانی و ملی من به تفصیل آن را بیان می کنم. بخش اعظم آن به خود شهر رشت بر می گردد که به حق خود نرسیده است. مهم برای ما این است که چگونه بود نه این که چه شده است. باید به نکات مغفولی که به شهر رشت رسیده پرداخت شود.

وی با اشاره به انتقادات دو عضو شورا از طرح «شبهای روشن» گفت: موضوع شبهای روشن را میخواهیم در مقوله گردشگری بحث کنیم. من بعید می دانم که کسی با بحث گردشگری مشکل داشته باشد. استان ما استان گردشگری است. در شهر رشت ۳۶ درصد در نوروز سال جاری افزایش گردشگر را داشتیم. ولی ببینیم که چقدر در معیشت شهر رشت تاثیر داشت. چقدر از این سهم افزایش را توانستیم در سبد کالای اقتصادی مردم ببریم؟. همه این به زیرساختی است که برای گردشگر مهیا کرده ایم. تلاش شما عزیزان  باید بر اساس استفاده از گردشگری شهروندی باشد. شاد بودن حق شهروندان است و این امر چه ایرادی دارد؟ در این زمینه باید در  بحث اشتغال هم کار کنیم.بحث اشتغال هم فقط پشت میزنشینی نیست. وی ادامه داد: در بحث گردشگری باید راهکارهایی برای تابستان مهیا کنیم که من در این زمینه پیشنهاد مصداقی دارم که میتوانم خدمت شما عزیزان ارائه کنم.

فرماندار رشت در ادامه سخنان خود گفت: من  کمترین تنش ها را در این شورا می بینیم و این ارزشمند است. تعامل رابطه ای دو طرفه است که تعریف مشخصی دارد. شاید یکی از گلایه هایی که توسط اعضاء بیان می شود که به ظاهر مصوبات عزیزان مداخله گرایانه باشد. ولی واقعیت این نیست. من اینقدر مشغله ها دارم که هرگز نمیخواهم در پارلمان شهری مداخله کنم. من اصلا چنین اجازه ای ندارم. وی افزود: نظارت با دخالت کاملا متفاوت است. من به شهردار رشت گفتم و اینجا نیز می گویم که من قبل از این خودم را فرماندار بدانم کارشناس می دانم. اگر مصوبه ای از ناحیه ما ایراد گرفته می شود کاملا منطق قانون حاکم است. هیچ فکری جزء این نباشد.  وی در ادامه بیان داشت: رشت شهر من است. من بعد از بازنشستگی باید در همین خیابان ها قدم بزنم. توسعه و آبادانی این شهر بخشی از آن به من بر می گردد و اگر خدمات را از شما ببینم که باید بسیار خوشحال باشم که بتوانیم به شما کمک کنم. همه موضوعات قابل مذاکره است و آقای شهردار باید شهادت دهند که یکی دو مصوبه در انتهای سال کمک شد و خودمن تایید و تاکید کردم.

وی در ادامه با اشاره به سخنان اعضای شورا گفت: در بحث بازآفرینی من جلسات مختلف را گذاشتیم و پیگیریم که یک مقام مسئول ملی نیز در این زمینه دعوت کنیم. آقای حاجی پور انتظاراتی در زمینه کمیته برنامه ریزی داشتند که حتما به دیده منت می گذاریم که انجام دهیم.در مورد تالار شهر رشت باید در همین سال افتتاح شود و به جامعه هنر تقدیم شود.

احمدی با اشاره به اینکه بسیاری از سازمان ها به نام شهرستان وجود ندارد بیان داشت: ما در شهر رشت اداره صنعت ، معدن و تجارت نداریم. در شهر رشت شبکه بهداشت نداریم. یعنی موضوعات درمانی  متولی ندارد. اداره ارشاد اسلامی ساختاری به نام شهرستان رشت ندارد و آقای حسن پور با حکمی این عنوان را در اختیار گرفته است. ما خیلی از ادارت متولی خاصی نداریم. این از مشکلات ما است که باید ما را با مدیران کل مواجه کند. من خودم از بیمارستان ها سرکشی می کنم و حتما مطالبه گری می کنم. وی افزود: در بحث فاضلاب به شدت دوازده نقطه حاشیه ای مورد تاکید ما است که باید به سرانجام برسانیم.

فرماندار رشت در ادامه گفت: اتاق شکوفایی تاکنون دعوتی از ما نشده است و من نمی دانم که در مورد چه چیزی است. ولی هرجا که اتاق فکر باشد می توانیم کسی را پیدا کنیم. وی افزود: حتما نقطه آقای رسولی برای حضور کارشناسان در جلسات کمیسیون ها را مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی در پایان نیز گفت: ما خدمت آقای نصرتی ارادت داریم که فرصت خوبی برای شهر هستند. می توانیم مثل هم فکر نکنیم و می توانیم با یکدیگر کار کنیم. هرچیزی که شهردار در چهارجوب وظایف و مقررات از ما بخواهند خوشحال می شویم.

 

در پایان این جلسه هدیه از طرف رئیس شورا به فرماندار رشت اهدا شد.جلسه بعدی شورا چهارشنبه هفته آینده است.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد