نسخه موبایل
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ 353921 خبر فرهنگی

برترین های تلویزیون در ایام نوروز معرفی شدند/ مهران مدیری ، پایتخت و ریما رامین فر در صدر

با مشارکت بیش از ۱۹ میلیون و ۲۱۲ هزار نفر از مخاطبان تلویزیون ،جشنواره مردمی نوروزی صداوسیما به کار خود پایان داد.

به گزارش گیل خبر، به نقل از روابط عمومی رسانه ملی محمد حسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی اعلام کرد: از اول فروردین ۹۷ که همه شبکه ها در برنامه های زنده خود از مخاطبان حواستند آثار برتر نوروزی در شبکه های مختلف را معرفی کنند،تاکنون بیش از ۱۹ میلیون و دویست هزار نفر از طریق سامانه های معرفی شده ، اقدام به انتخاب برنامه های مورد علاقه خود کردند.

وی گفت: این نظرسنجی عمومی در هر شبکه در حوزه های مختلف، سریال ها، برنامه های ترکیبی، مسابقات ، بازیگران زن و مرد و مستند ها را شامل می شد.

رنجبران افزود:صدا و سیما در ایام نوروز با تدارک برنامه ای تحت عنوان «سین سیما» که از شبکه سه پخش شد، این نظرسنجی را برای ارزیابی عملکرد شبکه های مختلف در تولیدات نوروزی آغاز کرد و مخاطبان نظرات خود را از طریق سیستم پیامکی و اپلیکیشن سروش ارائه کردند.

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی گفت: آخرین زمان نظرسنجی جشنواره نوروزی سیما ساعت ۱۲ شب ۲۲ فروردین بود .

رنجبران با تاکید بر این نکته که در این رقابت هنری ، فقط نظر مخاطبان ملاک انتخاب قرار گرفت افزود: بر اساس آخرین نتایج که تا ظهر یکشنبه ۱۹ فروردین ارزیابی شد ، ۱۰ برنامه و هنرمند ،بیشترین آرای جشنواره نوروزی سین سیما در گروه‌های ۱۰ گانه را کسب کردند.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی این نتایج را به ترتیب شبکه ها ، برنامه ها و نفرات برتر این جشنواره به شرح زیر اعلام کرد:

۱- شبکه نسیم: مهران مدیری مجری برگزیده مردمی با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار رای ،

برنامه «کودک شو» با ۱ میلیون و یکصد هزار رای،برنامه دورهمی با ۹۳۵هزار رای و سروش جمشیدی بازیگر برگزیده برنامه های ترکیبی با ۸۲۵هزار رای، وفریدون آسرایی خواننده تیتراژ برنامه کودک شو با ۵۳۰ هزار رای .

۲- شبکه یک:سریال پایتخت با ۷۱۰ هزار رای سریال برگزیده ، ریما رامین‌فر با ۳۷۲ هزار رای بازیگر برگزیده سریال های نوروزی و ، مستند ایرانگرد با ۳۲۵ هزار رای ، مجموعه مستند برگزیده در مستند های نوروزی.

۳- شبکه سه با برنامه «شب فیروزه‌ای» با ۷۳۰هزار رای و الهه پرسون با ۲۱۰ هزار رای .

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی به میزان آرای مردمی به تفکیک هر شبکه را نیز به شرح زیر اعلام کرد:

شبکه یک با ۲۷۲۷۹۰۳ رای شبکه دو ۱۱۱۵۷۷۹ با رای، شبکه سه ۳۴۷۹۵۶۳ با رای، شبکه چهار ۲۹۱۷۳۱با رای، شبکه پنج ۳۲۵۴۹۰۱ با رای، شبکه آموزش ۲۰۱۵۲۹با رای، شبکه مستند با ۲۲۹۲۴۰ رای، شبکه نسیم با ۵۶۰۶۹۶۰ رای، شبکه افق با ۱۳۸۳۳۳ رای، شبکه قرآن با ۵۴۵۶۶۹ رای، شبکه نهال ۹۵۱۳۰ با رای و شبکه امید با ۴۵۵۹۰۳ رای .

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی همچنین افزود:آخرین نتایج این نظرسنجی عمومی که در باره تولیدات نوروزی سیما در نورز ۹۷ برگزار شد،در ویژه برنامه «ناگهان باران» به تهیه کنندگی محسن رفیعی و همچنین در برنامه صبحگاهی «حالاخورشید» که با اجرای رضا رشید پور در صبح روز عید مبعث پخش شد اعلام شد و جمعه آینده همزمان با اعیاد شعبانیه ،قرعه کشی برای انتخاب نفرات مخاطبان و اهداء جوایز به آنان نیز برگزار خواهد شد .

جشنواره «سین سیما» هر روز ساعت ۱۶:۳۰ در شبکه سه با دبیری ناصر کریمان، اجرای پیمان طالبی و با تهیه کنندگی علی زاهدی روی آنتن رفت و مخاطبان توانستند آرائ خود را به برنامه های نوروزی ، سریال های نوروزی ، برنامه های ترکیبی ، بازیگران و مجریان مورد نظر ، از طریق شماره پیامکی *۱۶۲#و اپلیکیشن پیام رسان سروش از طریق کد دستوری #۹۷*۱۶۲*به “سین سیما” ارسال کنند. هر مخاطب می توانست فقط یک بار رای بدهد اما در هر رشته می توانست به چند نامزد رای دهد.

رنجبران همچنین افزود : کسب ۶۰۹۴۰۳ رای برای جشنواره نوروزی صدا نیز ،حکایت از توجه مخاطبان رادیویی به برنامه های نوروزی این رسانه شنیداری داشت.

به گفته مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی ، نتایج نظرسنجی مردمی در باره برنامه های نوروزی رادیو نیز مشخص شده است . در این جشنواره که با حضور شبکه های سراسری رادیو ایران، جوان، تهران، سلامت، صدا، فرهنگ و ورزش برگزار شد، برگزیدگان به این ترتیب رتبه های برتر را کسب کردند .رتبه اول رادیو جوان با برنامه «عیدِ من» رتبه دوم رادیو ایران با برنامه «عیدانه و بخند» رتبه سوم رادیو تهران با برنامه «گل و بلبل» رتبه چهارم رادیو فرهنگ با برنامه «سازِ نوروز» رتبه پنجم رادیو ورزش با برنامه «عصرِبهاری» رتبه ششم رادیو صبا با برنامه «روزِ صبا نوروزِ صبا» رتبه هفتمرادیو سلامت با برنامه «به سمت بهار».

وی در پایان تاکید کرد: همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص)، آمار نهایی را در برنامه سین سیما بعد از خبر ۲۲ اعلام خواهیم کرد . تعدادی از برگزیده ها نیز در برنامه سین سیما حضور پیدا خواهند کرد و در اعیاد شعبانیه علاوه بر قرعه کشی برای مشخص شدن مخاطبانی که برنده جوایز این نظر سنجی عمومی می شوند ،از برگزیدگان قدردانی خواهد شد .

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد