نسخه موبایل
اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ 349851 اجتماعی خبر گیلان
جلسه تقدیر از خبرنگاران شورای شهر تحت تاثیر حواشی لیست پرداختی به برخی رسانه ها؛

علوی : ما چه کاری در استان دیگر داشتیم که رسانه ای از مازندران آمده و پول گرفته است / زاهد: از من نخواهید که خودم نباشم

مراسم تجلیل از اصحاب رسانه به میزبانی اعضای شورای کلانشهر رشت در صحن علنی شورا و با حضور ۶ عضو شورا برگزار شد.

گیل خبر/ به نقل از  گیل نگاه ، امیرحسین علوی رییس شورای شهر رشت در جلسه صحن شورا، در خصوص لیست عجیب پرداخت هایی که به رسانه ها انجام شده است،اظهار داشت: ما قصد نداریم به حواشی اضافه کنیم و بنا این بود که فضای آرامش را در شهرداری و شورا حفظ شود. هر چند به تایید کارشناسان، شورا آرامش دارد اما مشخص است برخی ناملایمات هم پیش آمده است.

رییس شورای شهر رشت بر اصلاح اتفاقات تاکید کرد و ادامه داد: هر کسی که هر کاری کرده و به هر کسی وابسته بوده، موظف است پاسخگو باشد و همگان بدانند کوچکترین مسائل را چک می کنیم چون می خواهیم شفاف عمل کنیم.

علوی افزود: جایی که بحث حق مردم است، شفافیت باید حاکم باشد. البته گاهی گفتن شفافیت ها به منافع مردم آسیب می زند و ما هم پرهیز می کنیم.

وی با اشاره به انعکاس اخبار پاداش های نجومی گفت: مثلا گفته اند، صد و ده میلیون تومان پاداش داده شده است و مشخص نمی کنند که بین چند نفر توزیع شده. آیا این صد و ده میلیون تومان را یک نفر گرفته یا چهل نفر گرفتند.

علوی با تاکید بر اینکه رسانه های شهر ما هوشیارند، گفت: رسانه ای که تیتر خبرش را این گونه تنظیم می کند، رسانه نیست و فقط آمده است دروغ بگوید تا باج بگیرد که چنین رویکردی در این نوع رسانه ها نشان میدهد که دنبال منافع مردم نیستند.

وی ادامه داد: اتفاقا دکتر نصرتی شهردار رشت کسی است که جرات دارد، هزینه ها را گردن بگیرد. جرات و جسارت ایشان در برخورد با برخی مشکلات مایه خوشحالی است و رسانه ها هم باید کمک کنند جریانات به نفع شهر تمام شود.

وی در مورد انتشار اعداد مبالغی که به رسانه ها داده شد، تصریح کرد: این اعداد یا درست است یا غلط و یا فاکتورهایی وصول شده و یا نشده است. اگر فاکتوری وصول نشده، دلیل آن پاسخ داده شود و کسی نمی تواند از پاسخ گریزان باشد.

رییس شورای شهر در پاسخ به این سوال که چرا این اعداد را خود ایشان منتشر نکرد؛ گفت: به دو دلیل از انتشار آن خودداری کردم؛ دلیل اول اینکه به صحت تمام این اطلاعات اطمینان نداشتم و همین الان هم ندارم.

وی افزود: دلیل دوم این بود که دلم نمی خواست یک سری از افراد خاطرشان مشوش شود. باید بپذیریم مشکل وجود داشته است. چرا رسانه ای از استان دیگر آمده و پول گرفته است. ما چه کار سفارشی در مازندران داشتیم و این حق خبرنگاران است که این سوال را بپرسند. اینکه کانال تلگرامی هم A تومان دریافت کرده باید ببینیم روی چه حسابی این پرداخت صورت گرفته است. باید پاسخ این کار داده شود و اگر هم تا به امروز داده نشده است به واسطه رویکرد شورا و شهرداری است که نخواستیم ذهن مردم را درگیر کنیم.

علوی گفت: البته خیلی ها کار کردند، زحمت کشیدند، خبر تولید کردند و پول گرفتند و خیلی ها هم الکی گرفتند. بعضی ها زمان انتخابات در اختیار یک کاندیدای خاص قرارگرفتند و این مظهر فساد است.

وی افزود: همه خوب می دانیم با یادآوری متوالی این دست موضوعات منفعتی تولید نخواهد شد.

وی با اشاره به مسئله اینکه از اول طراحی شده بود که دکترنصرتی در مدت زمان کوتاه شهردار باشد، پاسخ داد: انتخاب دکتر نصرتی بر اساس وفاق اتفاق افتاد و هنوز هم شورای رشت بیشترین همراهی را با شهردار دارد. البته هیچ کس خالی از اشکال نیست و حتما شهردار رشت هم اشکالاتی دارند که دائم به وی تذکر داده می شود.

علوی گفت: لزومی ندارد برای هر موضوعی ذهن مردم را درگیر کنیم و اگر هدفمان این باشد نشان از آن است که آدمهای صادقی نیستیم. نتیجه عدم صداقت را قبل از ما خیلی ها دیده اند.

وی تاکید کرد: پیگیری شود اگر قرار است پرداخت هایی انجام شود به صورت نظام مند باشد. وجود رسانه های زیاد نشان از هوش مردم استان است.اگر قرار است از رسانه ها حمایت شود، باید درست انجام شود.

رییس شورای شهر رشت گفت: مشکلات نیروهای شرکتی دغدغه همه اعضای شورا است و مباحث حقوقی دارد و ما هم در چهارچوب قانون اقدام می کنیم و گامی خلاف بر نمی داریم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت نیز با بیان اینکه اعضای شورا رشت باید به چرخه توسعه شهر سرعت بیشتری ببخشند اظهار کرد: امیدوارم دولت نیز در سال ۹۷ پاسخگوتر باشد و اختلاس‌ها و فسادهای مالی کاهش پیدا کند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به نصب المان‌های نوروزی در رشت گفت: این المان‌ها طرح‌های شاد و جذابی دارند و امیدوارم موردپسند شهروندان و گردشگران واقع شود.

وی با بیان اینکه مدیران با انتقادات سازنده رسانه‌ها رفتارهای مدیریتی خود را اصلاح می‌کنند افزود: رفاه شهروندان و توسعه فضای سبز از اهداف کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به پروژه تصفیه‌خانه سراوان اشاره و بیان کرد: اختصاص اسناد خزانه به ارزش ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به تصفیه‌خانه سراوان اقدام خوبی است و زمین مناسب برای احداث تصفیه‌خانه و راه دسترسی به آن باید از طریق منابع طبیعی تأمین شود.

شیرزاد با بیان اینکه ظرفیت تصفیه‌خانه شیرآبه سراوان سه لیتر در ثانیه است گفت: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه بسیاری از مشکلات زیست‌محیطی ناشی از شیرآبه های زباله در سراوان برطرف می‌شود.

وی با اذعان به خرید تجهیزات موردنیاز برای سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت افزود: ۱۳ دستگاه خودروی سبک، نیمه سبک و سنگین برای سازمان خریداری‌شده و تعدادی از این خودروها نیز در حال حاضر آماده و بخشی از آن تا پایان فروردین سال ۹۷ تحویل سازمان آتش‌نشانی می‌شود.

متأسفانه از نخبگان گیلانی در بدنه دولت استفاده‌نشده است

به نقل از فارس، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با اشاره به اینکه شهردار رشت بومی نیست تصریح کرد: اعضای شورا پشتیبان شهردار رشت هستند و تمام تذکرات به وی نیز در راستای توسعه شهر و حفظ منافع شهروندان انجام می‌شود.

شیرزاد با ابراز گلایه از عملکرد دولت درباره وضعیت دو رودخانه رشت خاطرنشان کرد: مردم گیلان و شهر رشت رأی بسیار بالایی به دولت دادند و انتظار دارند دولت به‌دوراز هرگونه سلایق حزبی و گروهی به رفع مشکلات بپردازد و متأسفانه از نخبگان گیلانی در بدنه دولت استفاده‌نشده است.

وی بهره‌برداری از سه ایستگاه آتش‌نشانی، راه‌اندازی درمانگاه بیماران هموفیلی، ایجاد باغ گل‌ها و غیره در رشت را از برنامه‌های سال ۹۷ کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت دانست.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی رشت نیز پیشاپیش فرارسیدن سال نو را تبریک و اظهار کرد: رسانه‌ها نقش تأثیرگذاری در جامعه دارند.

به گزارش گیل خبر، همچنین  فرهام زاهد، رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت هم به تشریح برخی موارد بودجه ای پرداخت. وی در واکنش به برخی حواشی روزهای اخیر گفت: به بنده و آقای علوی می گویند شیک پوش! این که نمی تواند عیب باشد، بنده یک ماشین سورنتو دارم که با زحمت های فراوانی که در گمرک منطقه آزاد کشیده ام بدست آورده ام. به اروپا علاقه مندم و در سفر هایم به خارج از کشور و بازدید از پیشرفت اینچنین کشورها، رویای رشتی آبادتر را در سر می پرورانم. وی در ادامه افزود: از من نخواهید که جوری باشم که شو بازی کنم و خودم نباشم.. مردم به همین فرهام زاهد رای دادند. چرا فکر می کنید همه باید عبوس باشند و یا یک مسئول نباید شیک پوش باشد؟

وی در دامه خاطرنشان کرد: من جمعه های دوست داشتنی خودم را با دخترم  و فوتبال دوستانم با هیچ چیز عوض نمی کنم و همیشه آن را دنبال می کنم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که کم و کیف ارتباط شما با شهردار سابق رشت چگونه است، گفت: دوستی بنده با ثابت قدم شهردار سابق رشت همچنان به مانند سابق است . اخرین بار که دیدار کردیم با هم چای و دمنوش خوردیم ولی اگر بازهم کاندیدای شهرداری رشت بشود به او رای نخواهم داد!

در پایان نطق اعضای شورا و برگزاری پرسش و پاسخ در این نشست از خبرنگاران تجلیل شد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد