نسخه موبایل
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ 349737 اجتماعی خبر گیلان
پیگیری گیل خبر کارگر شد؛

ابلاغ ممنوعیت اشتغال همزمان اعضای شورا در اصناف به روسای صنعت،معدن و تجارت+ تصویر نامه وزارتخانه

.

به گزارش گیل خبر، به نقل از خبرآزاد،طی ابلاغیه ای از سوی رئیس مرکز اصناف و دبیر هیات عالی نظارت وزارتخانه صنعت و معدن حضور همزمان اعضای شورای شهر در هیات رئیسه و هیات مدیره تشکل های صنفی ممنوع اعلام شد و تنها منوط به ارائه استعفانامه گردید.

این نامه که از سوی سید جواد احمدی خطاب به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور ارسال شده است مطابق ماده ۲۸ و ۳۲ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی سراسر کشور عضویت همزمان اعضای هیات رئیسه و هیات مدیره شوراهای صنفی در شوراهای شهر را ممنوع اعلام کرده است.

بدین ترتیب اریکه ۲۰ ساله جلال الدین محمد شکریه بر اتاق اصناف شهرستان رشت که عضو شورای این شهر نیز می باشد و همچنین چند عضو شورای شهر دیگر در استان گیلان پایان یافته و در صورت قبول استعفانامه ، باید ما بین حضور در اصناف و شورای شهر یکی را انتخاب کنند و تسلیم اعتبارنامه اعضای جدید منوط به استعفانامه از شورا خواهد بود.

گفتنی است از ابتدای تشکیل شورای شهر رشت و حضور یکی از اعضاء در مجامع صنفی گیل خبر  نسبت به این  نص صریح قانون و عدم رعایت آن مطالب مختلفی را منتشر کرده بود که در آستانه پایان سال با دستور وزارتخانه رعایت آن محقق شد.

در این رابطه بخوانید

شکریه اصناف را انتخاب کرد؟!

در جمهوری اسلامی قانون بالاتر است یا آقای شکریه؟!

عدم حضور نائب رئیس شورای شهر تهران در انتخابات کانون وکلای مرکز/ آیا شکریه از امینی «برابرتر» است؟

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد