نسخه موبایل
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶ 349489 اجتماعی خبر شهرداری گیلان
معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری رشت:

نیروی انسانی موتور تحول و حرکت در هر سازمان است

ضعف ساختار مصوب به لحاظ کمی و کیفی در بسیاری از کلانشهرهای ایران مشکلاتی را ایجاد کرده است، براین اساس در آخرین نشست معاونین کلانشهرهای برگزار شده در اهواز به این مبحث به طور جدی پرداخته واصلاح آن در برنامه کاری دبیرخانه کلانشهرهای کشور قرار گرفت و مقرر شد که با همراهی نهادهای ذیصلاح این مشکل بزرگ در شهرداریها به زودی مرتفع گردد.

به گزارش گیل خبر، حامد اخوان دکترای مدیریت متولد ۱۳۵۸ است وی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۵۸ مدیر پروژه برنامه ریزی تولید در مدیریت سیستم جامع ایران خودرو و از سال ۱۳۸۷ رئیس اداره برنامه ریزی و کنترل عملکرد در معاونت اداری مالی شهرداری تهران و از آذر ماه امسال هم به عنوان معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری رشت منصوب شد.

وی در آستانه بهار ۹۷ ضمن تبریک سال نو پیش رو به رشتوندان فهیم، نیروی انسانی را موتور تحول و حرکت در هر سازمانی عنوان کرد و اذعان داشت: نیروی انسانی در هر سازمان می تواند با خلق ایده ای هر چند کوچک بحران عظیم یک سازمان را برطرف نماید.

دکتر حامد اخوان با اشاره به ناکارآمدی سیستم ارتقا و انتصاب در مدیریت گذشته تصریح کرد: ضعف مدیریتی و عدم رعایت سلسله مراتب اداری و استخدامی در گذشته شهرداری رشت را با یک نرخ فزاینده جابجایی کارکنان مواجه کرده است.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری رشت در خصوص ساختار مصوب و ضعف های آن خاطر نشان کرد: ضعف ساختار مصوب به لحاظ کمی و کیفی در بسیاری از کلانشهرهای ایران مشکلاتی را ایجاد کرده است، براین اساس در آخرین نشست معاونین کلانشهرهای برگزار شده در اهواز به این مبحث به طور جدی پرداخته واصلاح آن در برنامه کاری دبیرخانه کلانشهرهای کشور قرار گرفت و مقرر شد که با همراهی نهادهای ذیصلاح این مشکل بزرگ در شهرداریها به زودی مرتفع گردد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری رشت به زودی شاهد اقدامات و اصلاحات اساسی در سیستم جامع منابع انسانی خواهد بود، بیان داشت: رایزنی های مفید و موثر در بحث سیستم منابع جامع انسانی شهرداری رشت انجام و به زودی شاهد اصلاحات اساسی در حوزه هایی چون سیستم حضور و غیاب کارکنان سیستم احکام پرسنلی، سیستم آموزشی و رفاهی و حقوق و دستمزد پرسنل خواهیم بود.

دکتر اخوان در اشاره به انجام بحث تحول اداری و احیا فرآیندهای هر حوزه تصریح کرد: این مبحث که مدتهاست درشهرداری رشت مسکوت مانده در دستور کار این معاونت قرار گرفته و بسیاری از فرآیندها در حال بازنگری و اخذ تاییدات مربوطه است و خروجی آن میتواند به اصلاح نظام جامع ارزیابی عملکرد منتهی گردد.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری رشت با تاکید بر تبدیل آموزش کارکنان از شیوه مرسوم و سنتی به کارگروه تخصصی یادآور شد: در سال پیش رو حسب نیاز واحدها و مجموعه های شهرداری رشت اموزش تخصصی برای تمامی کارکنان برگزار خواهد شد.

دکتر حامد اخوان آموزش کارکنان را نوعی سرمایه گذاری خواند و گفت: ما در بحث آموزش هر قدر هزینه کنیم کم است و به اعتقاد من آموزش را باید نوعی سرمایه گذاری نامید چرا که بازخورد این آموزش در نهایت به کارکنان و مجموعه سازمان بر می گردد و خروجی مثبت خواهد داشت.

وی در پایان از مسعود نصرتی بابت اعتمادی که به ایشان داشتند، تشکر نمود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد