نسخه موبایل
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ 349083 اقتصادی خبر گیلان
نشست خبری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

بهره برداری راه آهن آستارا-آستارا در ماه فروردین با حضور رییس جمهور دو کشور/ برنامه ریزی برای خروج از وضعیت تعطیلی و رکود صنایع نساجی طراحی شده است

نشست خبری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در آستانه پایان سال ۹۶ برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ پریسا عموئی: فرهاد دلق پوش با بیان اینکه هیچ استانی مانند گیلان ظرفیت های تجاری ، استقرار صنعت و ایجاد تولید و اشتغال را ندارد ، در باره بهره گیری از این ظرفیت ها اظهار کرد : گیلان دروازه ورود به اروپاست و از طرق دریایی و خشکی به اروپا راه پیدا میکند که اگر پیگیری ها و برنامه ریزی های علمی جهت تحقق منافع ملی صورت بگیرد ، سبب جذب سرمایه های داخلی و خارجی خواهد شد و می توان شرایطی را فراهم آورد که در گیلان در عرصه تولید و اشتغال و توسعه جهشی عمل کند.
وی همچنین از بهره برداری راه آهن آستارا-آستارا در ماه فروردین با حضور رییس جمهور دو کشور ایران و آذربایجان خبر داد.

رییس سازمان صنعت ، معدن ، تجارت گیلان با اشاره به اینکه گیلان نقطه تلاقی آذربایجان شرقی ، غربی و اردبیل با زنجان و تهران و قزوین است بر ایجاد فرهنگ و فراهم آوری فضای امن کسب و کار و سرمایه گذاری تاکید کرد . او سازندگی، تولید و توسعه را هم چون پازلی توصیف کرد که باید قطعات آن به خوبی در کنار هم چیده شوند و اگر یک قطعه در جای خود قرار نگیرد آن پازل تکمیل نخواهد شد .

دلق پوش در این مورد نئوپان فومنات را مثال زد که ظرفیت برق آن همزمان با نیاز تامین نخواهد شد .

او صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری غیر نفتی مقرر شده برای سال ۹۶ را کم دانست و گفت باید مقدار آن به دو برابر رقم سال ۹۶ برسد .

فرهاد دلق پوش با اشاره به ۲۶۰۰ واحد تولیدی ، ۳۵ شهرک و ناحیه صنعتی و آمار ۸۳ هزار نفر فعال در واحد های تولیدی و صنعتی ، میزان ایجاد اشتغال برای سال ۹۷ را در گیلان حدود ۷ الی ۸ هزار نفر اعلام کرد .

وی با بیان اینکه سیاست سازمان آمایش صنعتی و وضعیت اقتصادی با بهره گیری از برنامه ریزی های علمی و توان افراد صاحب نظر است تصریح کرد : از ایده ها و تفکرها استقبال می کنیم و زیر پای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن میکنیم و پا به پای فعالین اقتصادی ، در کنارشان خواهیم بود .

رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت با اشاره به بازدید های میدانی سازمان ،صنایع موادغذایی و دارویی ، صنعت نساجی ، صنعت فولاد و صنعت سلولزی را الویت های صنعت گیلان برشمرد .

دلق پوش در این نشست ، خبر خوشی را در حوزه صنعت نساجی به خبرنگاران داد . او گفت : برنامه ریزی هایی توسط یک تیم علمی برای خروج از وضعیت تعطیلی و رکود صنایع نساجی تا بازاریابی طراحی شده شده است به طوریکه طبق این برنامه ها ، کارخانه ایران برک در حال آماده سازی طرح توسعه خود است و در آینده نه چندان دور ماهانه ۱۰۰ هزار دست کت و شلوار برای ترکیه صادر خواهد کرد .

او ادامه داد : با تلاش های نمایندگان مجلس و قول آقای لاریجانی ، اصلاح رویه اعمال مالیات بر ارزش افزوده در حال پیگیری است تا فشار مضاعف از دوش تولید کنندگان برداشته شود . همچنین در حوزه سیاست های بانکی طی جلسات با کارگروه رفع موانع تولید و رونق تولید داشتیم ، توانستیم ۷۳ %از ۱۰۵۰ میلیارد تکلیف شده بر سازمان را جذب کنیم به طوریکه از نظر تعداد پرداختی رتبه اول و مبلغ پرداختی رتبه ۶ را در کشور داریم .

دلق پوش با ابراز امیدواری برای طرح توسعه صنعت سلولزی گفت : ان شا الله در سال آینده از رقم تولیدی ۱.۵ میلیون متر مکعب تولیدی صنعت سلولزی به رقم ۵ میلیون متر مکعب خواهیم رسید و رتبه اول را کسب خواهیم کرد .

وی در پایان سیاست سازمان صنعت ، معدن و تجارت را حمایت از تولیدات صادر محور و دانش بنیان با کیفیت عنوان کرد.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد