نسخه موبایل
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ 348950 اجتماعی خبر گزارش تصویری گیلان
نمایشگاه «روبار» در نگارخانه الهی رشت؛

روایت مسیر سه عکاس گیلانی از سراوان تا پیربازار با رودخانه های آلوده رشت+گزارش تصویری

.

 اختصاصی گیل خبر/ نمایشگاه گروهی عکس «روبار» عصر  چهارشنبه ۲۳ اسفند در گالری الهی رشت افتتاح شد.

در این نمایشگاه که آثار سه عکاس جوان گیلانی، پویا بازارگرد، شیرین کریمی و مائده سیدی به نمایش گذاشته شده است به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت  برپا شده است و  وضعیت کنونی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود را روایت می کند.

در روز اول نمایشگاه، پویا شهشهانی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های تابعه استانداری گیلان و علی رضا حاجی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت حضور داشتند.

پویا بازارگرد یکی از عکاسان این نمایشگاه در گفت و گو با گیل خبر در مورد شروع به کار این پروژه ابراز داشت: استارت اولیه کار ما در مهرماه کلید خورد. ما پروژه ای را در رودخانه های رشت آغاز کردیم و بعد با سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در میان گذاشتیم که از این اقدام استقبال کردند و  با صحبت هایی که شد کار را تایید کردند و قرار شد حامی ما باشندتا بتوانیم در روز جهانی حفاظت از رودخانه ها این نمایشگاه را برپا کنیم.

وی در ادامه افزود:  برای این پروژه کل طول  رودخانه های رشت را طی کردیم و حتی در نقاطی رفتیم که خیلی کمتر دیده شده است و یا مجبور شدیم وارد رودخانه شویم. نتیجه آن ۳۳ تابلویی است که عرضه است که از شیرابه های سراوان شروع می شود و از  رودخانه های داخل شهر(زرجوب و گوهررود) می گذرد و به خارج از شهر در مناطقی از پیربازار می رسد.

این عکاس جوان گیلانی در ادامه با اشاره به معضل محیط زیستی گیلان اظهار داشت: هدف اصلی ما قطعا همین فاجعه ای  است که دامن گیر شهرمان شده است، فقط هم رودخانه ها نیست، زباله های سراوان هم است. همان طور که از نام این رودخانه ها پیدا است آن ها گوهر و زری در شهر رشت محسوب می شدند و اجداد ما بارها از شنا و ماهیگیری در آن صحبت می کردند اما امروز به این وضعیت دچار شده است و امیدواریم در یک پروسه طولانی و یک عزم ملی بتواند برای آن کاری صورت بگیرد.  البته مشخص است که تنها مسئولین نیز نیستند که باید برای این رودخانه ها کاری کنند و خود مردم نیز باید به فکر باشند. ما در همین عکاسیمان شاهد بودیم که مردم جلوی چشم ما که در حال عکاسی بودیم در حال ریختن زباله بودند و مشخص است که فرهنگ سازی لازم و مسئولیت پذیری اجتماعی صورت نگرفته است.

این نمایشگاه تا ۲۸ اسفندماه از ۱۶ تا ۲۱ درنگارخانه الهی رشت واقع در خیابان تختی، کوچه قربانی،بن بست شادمان پذیرای علاقمندان است.

گیل خبر،  حامی رسانه ای این نمایشگاه است.

عکس: سعید کتمان

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد