نسخه موبایل
اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ 348805 اجتماعی خبر گیلان
استدلال قاضی پور در مخالفت با وزیر جهاد کشاورزی:

مردم گیلان به سختی گندم می کارند! ولی برنج تراریخته وارد می شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه کنترل واردات محصولات تراریخته با وزارت کشاورزی است، گفت: مردم گیلان به سختی برنج می کارند اما همزمان برنج تراریخته وارد کشور می شود.

به گزارش گیل خبر، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس و در موافقت با استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به عدم تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال ۹۷ و مشکلات ناشی از آن برای کشاورزان گفت: قیمت خرید تضمینی گندم باید در اول دی ماه اعلام می شد اما امروز که اواخر اسفندماه است، هنوز اعلام نشده، حتما با این شرایط می خواهند گندم وارد کنند.

وی با طرح این سوال که چرا کشاورزی ما الگوی کشت ندارد، به سوءمدیریت ها در وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: مردم شرق اصفهان و کشاورزان این منطقه سالها زکات پرداخت می کرده اند، اما الان نیازمند زکات شده اند و مشکل دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مشکلات محصولات تراریخته خطاب به وزیر گفت: کنترل این محصولات با شماست. چرا جلوگیری نمی کنید؟ مردم گیلان در سخت ترین شرایط مشغول کشت گندم هستند اما همزمان برنج تراریخته وارد می شود.

قاضی پور اظهار داشت: روزگاری کشور ما رتبه اول تولید پنبه را داشت اما امروز پنبه به کشور وارد می شود و بانک کشاورزی هم تحت سلطه شما هیچ حمایتی از کشاورزان نمی کند.

وی در ادامه این سوال را از وزیر جهاد کشاورزی پرسید که علت مشکلات و بیماری های اپیدمی شده حوزه دام چیست؟ قاضی پور افزود: چرا با زمین خواران کشاورزان برخورد نمی کنید بهترین زمین های کشاورزی در کرج و اطراف تبدیل به ساختمان و غیره شده است. چرا مکمل ها و نهادهای دامی آلوده را به کشاورزان تحویل می دهید!؟

مهر

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد