نسخه موبایل
اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ 348778 اجتماعی خبر گزارش تصویری گیلان

گزارش تصویری مراسم «کولَه چارشَمبه شَو» در پارک ساحلی تالش

.

اختصاصی گیل خبر/  سومین دوره مراسم  «کولَه چارشَمبه شَو»  عصر روز سه شنبه ۲۲ اسفند همزمان با آیین چهارشنبه سوری در پارک ساحلی شهر تالش(هشتپر) و محل فعلی پنج شنبه بازار برگزار شد.

از جمله برنامه های چهارشنبه سوری شهرستان تالش می توان به  نمایش سنتی تکم گردانی، نوروزخوانی، نوروزانه تازه عروس، برگزاری مسابقات نقاشی ، رنگ آمیزی  و نقاشی‌، مجموعه مردم شناسی سوباتان ،برپایی سفره هفت سین ، عروس برنان واقعی اشاره کرد.

جهانگیری ریس میراث فرهنگی شهرستان تالش در زمینه اجرای مراسم چهارشنبه سوری گفت:  مراسم چهارشنبه سوری یکی از مراسمهای قدیمی و تاریخی در سراسر ایران زمین است که در شهر تالش نیز برگزار می گردد.

وی در ادامه افزود: هرساله هفته اخر سال شب چهارشنبه برنامه های متنوع و متعددی در تالش مثل پریدن از اتش در غروب سه شنبه،  پریدن از نهر آب در روز چهارشنبه و شعر و زمزمه های سلامتی برای خود و خانواده برگزار می شود.  اهداف این برنامه زنده نگه داشتن اداب و رسوم و سنن بومی و محلی ، جذب توریست و گردشگری و مسافر جهت مبارزه با معضل بیکاری و اشتغال زایی ، جلوگیری از شبیخونهای فرهنگی  و ترویج و آشنایی فرهنگ بومی و محلی قوم تالش است.

عکس: سونیا قنبری

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد