نسخه موبایل
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ 348686 خبر سیاسی گیلان
مخالفت با لهجه شمالی؛

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی «عیار» و «تاثیر» نمایندگان گیلان در مجلس را مشخص می کند!

.

اختصاصی گیل خبر/ روز چهارشنبه جلسه استیضاح محمود حجتی وزی جهاد کشاورزی در حالی برگزار می شود که استیضاح دو وزیر دیگر در روز سه شنبه ۲۲ اسفند ناکام ماند و علی ربیعی و عباس آخوندی بر مسند خود باقی ماندند و شنیده ها از احتمال ماندگاری حجتی نیز خبر می دهد.

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در حالی صورت می گیرد که نمایندگان شمالی از جمله گیلان متقاضیان اصلی مخالفت با محمود حجتی هستند و عزل و نصب مدیران و همچنین واردات برنج بحث اصلی آن ها در مخالفت با وزیر است.

به نظر می رسد جلسه روز چهارشنبه نوعی عیار  و تاثیرگذاری نمایندگان شمالی مخصوصا گیلان در ساختار مجلس را  بیشتر هویدا می کند. این که آن ها بتوانند فارغ از آرای فراکسیونی سیاسی نمایندگان مجلس در جلب آرای آن ها موفق عمل کنند نکته ای است که در روز استیضاح بیشتر مشخص می شود.

پیش از این یکی از نمایندگان رشت مدعی بود که ماندگاری حجتی در وزارتخانه به دو هفته نمی‌کشد  که البته این روند طولانی تر شده است و حال باید دید که در صحن مجلس نیز این ادعا به واقعیت می پیوندد یا خیر! نماینده لنگرود نیز پیش از این گفته بود که  نمایندگان مجلس اغلب تمایل دارند که  حجتی استیضاح شود. با این حال بعضی از نمایندگان با قومی خواندن چنین استیضاحی معتقدند این استیضاح تحت الشعاع توقعات و خواسته‌های نمایندگان شهر‌های کوچکتر ایران قرار گرفته و برخلاف دو استیضاح دیگر سیاسی و دارای اهمیت چندانی نیست.

شانس بزرگ استیضاح کنندگان رای شکننده حجتی در جلسه رای اعتماد بود که با ۱۶۴ رای موافق موفق شد بار دیگر سکان وزارت را بر عهده بگیرد. اما بدون شک اگر نمایندگان استانی نتوانند مسائل حوزه انتخابیه خودشان را به مسائل ملی بسط دهند هرگز موفق نخواهند شد از سد وزیر اصلاح طلب دولت بگذرند و شکست خواهند خورد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx