نسخه موبایل
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ 348589 اجتماعی خبر گزارش تصویری گیلان
هشدار برای مسئولین و مردم؛

ضرورت حفظ نمای پیاده راه فرهنگی رشت در مراسم چهارشنبه سوری

پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت یکی از معدود جاذبه های شهر رشت محسوب می شود که البته با همه نواقصی که در آن مشهود است برای آن هزینه شده و باید برای حفظ آن تلاش کرد. سال گذشته این پیاده راه شاهد روشن کردن آتش  و پرتال مواد محترقه بودیم که سبب تخریب نما و کفپوش های آن شد.

اختصاصی گیل خبر/ مراسم چهارشنبه سوری هرچند یکی از قدیمی ترین آئین های سنتی ایرانیان محسوب می شود اما امروزه کمتر نشانی از آئین پیشینیان خود برجای گذاشته است و به قول بسیاری به یک میدان جنگ شباهت پیدا کرده است.

نقاط مختلف شهرها همیشه در چنین شبی  شاهد برگزاری حضور جوانان و روشن کردن آتش، پرتاب مواد محترقه و همچنین پرواز بادبادک و بالن است که رشت نیز از جمله این شهرها است.

هرچند به نظر نمی رسد بتوان در مقابل موج فزاینده چنین حضوری کار چندانی پیش برد و باید به همان هشدارها و تا حدودی تهدیدات نیروهای انتظامی بسنده کرد اما مشخص است که باید در مقابل تخریب فضای شهری و میراث فرهنگی اقدام کرد.

پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت یکی از معدود جاذبه های شهر رشت محسوب می شود که البته با همه نواقصی که در آن مشهود است برای آن هزینه شده و باید برای حفظ آن تلاش کرد. سال گذشته این پیاده راه شاهد روشن کردن آتش  و پرتال مواد محترقه بودیم که سبب تخریب نما و کفپوش های آن شد. بدون شک همه مسئولین برای حفظ و ماندگاری ان تلاش کنند و با همه کسانی که سعی در ایجاد تخریب پیاده راه دارند مقابله نمایند. صد البته مسئولیت پذیری شهروندان در حفظ اموال عمومی نیز حائز اهمیت است اما مشخص است که بدون برخوردهای بازدارنده و تلاش برای حفظ اهمیت این میدان عده ای از افراد بی مبالات نسبت به تخریب آن اقدام خواهند کرد. شاید برای همین بهتر بود که از همان ابتدا برای ان چاره اندیشی می شد و هرگونه برپا کردن آتش در پیاده راه و تخریب آن ممنوع اعلام می شد. فردای چهارشنبه سوری پاکبانان شهر که به دنبال جمع آوری حجم خرابی های این شب باشند متوجه خواهند شد که چه خرابه ای را تحویل گرفته اند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx