نسخه موبایل
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ 348565 اقتصادی خبر سیاسی گیلان
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:

سختگیری های بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخت گیری های بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد، گفت: ایراد بازار ارز از عدم اعتماد است.

به گزارش گیل خبر، غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی با اشاره به وضع بازار ارز و نحوه مدیریت بانک مرکزی گفت: سختگیری های بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با برخی روسای بانک ها و افرادی که اهل مسائل اقتصادی هستند در زمینه بازار ارز صحبت کرده ام، آنها می گویند بزرگترین مشکل دولت این است که به شعب بانک های خود اعتماد نمی کند.

نقد کارشناسان اقتصادی به دولت را تایید و قبول دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقد کارشناسان اقتصادی به دولت را تایید و قبول دارد، ادامه داد:  اگر دولت به شعب بانکی خود اعتماد کند و توزیع ارز را از این طریق بگذارد خیلی از مسائل حل می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، بیان داشت: بسیاری از اقدامات دولت برای کنترل التهاب بازار ارز از جمله قواعد مالیاتی بر فروش ارز و بگیر و ببندها جواب نداد، این مسائل نشان می دهد ایراد و مشکل بازار ارز جای دیگری است.

ایراد بازار ارز از عدم اعتماد است

وی با بیان اینکه ایراد بازار ارز از عدم اعتماد است، گفت: اگر بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و توزیع ارز در بازار را از سیستم خود انجام و اجازده دهد صرافی ها در قالب روش سنتی خودعمل کنند می توان تا حدودی بازار را کنترل کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به دریافت مالیات از  ارز، عنوان کرد: شاهد بودیم که مالیات بر فروش ارز نیز بدون تاثیر بود چرا که افراد حاضرند مالیات دهند چرا که از فروش ارز ۱۰ ها برابر سود می برند، باید تاکید کرد که تا الان روش هایی که انجام شده پاسخ نداده است.

بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و اقدام کند

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و اقدام کند، اظهار داشت: بانک مرکزی در بخشنامه ای برای فروش ارز مسافرتی مدارکی چون اصل پاسپورت، اصل ویزا، اصل برگه عوارض خروج از کشور را خواسته است، باید گفت این سختگیری ها پاسخ منفی دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سختگیری ها بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد، گفت: در واقع این سختگیری ها این پالس را به بازار می دهد که قرار است ارز گران تر شود و مسئولان می خواهند مانع افزایش قیمت شوند بنابراین دولت با چنین اقداماتی گرانی را تسهیل می کنند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد