نسخه موبایل
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ 348557 خبر سیاسی
حواشی استیضاح علی ربیعی در مجلس؛

از تمسخراشک‎های وزیر تا صدوربلیط سقوط وزیر ازکابینه/ دفاع از همسر متوفای ربیعی/وزیر را نفرین نکنید/ «برادر عباد» گفت عامل نفوذی نظام در ستاد میرحسین هستم

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی صبح روز سه شنبه؛ بیست و دوم اسفند برای استیضاح علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد.

به گزارش گیل خبر،  در این جلسه چند نفر از وزیران کابینه به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، علی ربیعی را همراهی می‌کنند.

این جلسه از نگاه خبرگزاری ها با حواشی مختلفی روبه رو بوده است

از تمسخراشک‎های وزیر تا صدوربلیط سقوط وزیر ازکابینه/ مردباش و بگو کی باج خواسته

محمد قسیم عثمانی نخستین استیضاح کننده وزیر کار بود که می گفت دیگر قصد نمایندگی ندارد و همین نشانی از عدم باج خواهی او از وزیر است. او با انتقاد از اینکه حامیان وزیر، مخالفانش را افرادی باج گیر معرفی کرده‎اند، خطاب به ربیعی گفت: مرد باش و از همین تریبون بگو کدام نمایندگان از تو باج خواهی کرده‎اند! وگرنه به جرم همین اتهام استیضاحت می کنیم. او از توانمندی ربیعی در لابی گری سخن گفت و اینکه به همه طراحان استیضاح گفته «از تو انتظار نداشتم». عثمانی به ربیعی توصیه کرد که پس از پایان وزارتش، مدیریت استیضاح دیگر وزرا را بر عهده بگیرد.

نماینده بوکان، ربیعی را به جای وزیر تامین اجتماعی، وزیر تبعیض اجتماعی خطاب کرد.

حسن بیگی دیگر نماینده مخالف وزیر کار بود که در نطق خود گفت: آقای ربیعی با انتصاب یک مدیر زن به تمسخر زنان می پردازد اما به عنوان کسی که همسرش فوت کرده اشک هایش را در کنار مردم و در تلویزیون نشان می دهد. او همواره با کارهای احساسی می خواهد مدیریت کند. فریدون حسنوند هم در سخنانش به اشک های وزیر اشاره کرد و گفت: مگر در جلسه ای رهبری از آسیب های اجتماعی نگریست، شما چرا آنجا گریه نکردید؟

شهاب نادری نماینده اورامانات نیز در مخالفت با علی ربیعی وزیر کار گفت: یکی از جوانان اداره کل شما را در استان گل گرفت! شما متولی کارگران هستید تا کنون برای بازنشستگان و کارگران چه کرده اید؟

وی افزود: به شما هشدار داده بودم که اگر جوانان را در نقاط صفر مرزی جذب نکنید داعش و کوموله آنها را جذب می کند. هر بار با رایزنی گفتید که انجام می دهم اما برای جوانان نقطه صفر مرزی هیچ کاری نکردید . شما باید فرق بین آسیب اجتماعی و مساله امنیتی را درک می کردید. بیکاری درنقطه صفر مرزی و تهران فرق می کند.

محمود سلامی دیگر نماینده‎ای بود که از ارسال پیامک تهدید آمیزی برای نمایندگان خبر داد و گفت: در این پیامک آمده بود، در صورت استیضاح وزیر کارگران مقابل مجلس خواهند آمد. او با اشاره به حادثه سقوط اخیر هواپیمای تهران- یاسوج، گفت: امروز مجلس بلیط سقوط شما را از هواپیمایی آسمان صادر خواهد کرد.

دفاع کواکبیان از «برادر عباد» در مجلس: افتخار می‎کنیم که ربیعی در وزارت اطلاعات بوده

انتقاد یکی از نمایندگان از سوابق علی ربیعی در وزارت اطلاعات و حضورش در ستاد میرحسین موسوی، با پاسخ مصطفی کواکبیان روبرو شد.

فریدون حسنوند نماینده اصولگرای مجلس به عنوان یکی از طراحان استیضاح در نطق خود گفته بود: «برادرم عباد، کاش مردانه پای دفاعت از میرحسین می‎ماندی و نمی‎گفتی عامل نفوذی بودی». مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون امید در پاسخ به وی گفت: عیار اصلاح طلبی، ما هستیم نه شما! ما ربیعی را صددرصد اصلاح طلب می دانیم.
وی با تاکید بر اینکه فراکسیون امید مجلس با این استیضاح مخالف است، خطاب به حسنوند ادامه داد: آن وقت شما از طرف ما حرف می زنید! اتفاقا یکی از انتقاد عزیزان فراکسیون امید این است که ربیعی با مستقلین و اصولگرایان زیادی تعامل مثبت دارد که شما به این باید افتخار کنید!
نماینده تهران افزود: افتخار کنید که «برادر عباد» یک زمانی در وزارت اطلاعات بوده است. وزیری که در راستای امنیت پایدار و خدمت جامعه حرکت کند، مگر بد است؟ نمی دانم چه شده که یک اصولگرا می‎آید از ما اصلاح طلبان دفاع می کند!

دفاع از همسر متوفای ربیعی/وزیر را نفرین نکنید/محکم‌تر نمی‎توانم صحبت کنم، آخوند که نیستم!

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه استیضاح خود، یک ساعت از وقتش را به نمایندگان مدافعش در مجلس داد.

جهانبخش محبی‎نیا و مصطفی کواکبیان از دو فراکسیون ولایی و امید به دفاع از ربیعی پرداختند. محبی‎نیا نماینده میاندوآب در واکنش به اینکه یکی از طراحان استیضاح ربیعی گفته بود که او همسرش مرده و اشک‎هایش را در تلویزیون به نمایش می‎گذارد ، گفت: لرزاندن تن خانمی که زیر خاک است چه لزومی دارد؟ خانمی که رزمنده بوده و بچه‎هایش را زیر توپ و تانک هواپیماهای عراق تربیت کرده است.
او در موافقت با ربیعی ادامه داد: ربیعی فرزند جوادیه است نگران بازگشتش به دیروز نباشید. در تلویزیون گریه می کند می‎گویید چرا گریه می کنی؟ گریه نمی کند، می گویید چرا گریه نمی کنی؟
محبی‎نیا که می‎گفت یک بار با شکایت ربیعی به شورای عالی امنیت ملی رفته و از خودش دفاع کرده است، خطاب به نماینده‎ای که وزیر کار را «برادر عباد» خطاب کرد ، گفت: نگاه عباد به مسائل قومی و جغرافیایی، امنیتی محض نبود. نفرین نفرمایید و دعا نکنید که هواپیمای ربیعی سقوط کند.
او تیم اقتصادی ربیعی را هم خوب توصیف کرد و گفت: البته خلق آقای نوربخش تنگ است، ولی مدیر خوبی است. به گرایش سیاسی میدری هم کاری ندارم ولی «اقتصاددون» است.
این نماینده آذری زبان مجلس در واکنش به کسی که به او گفت «محکم تر دفاع کن» گفت: محکم تر از این که نمی توانم صحبت کنم، آخوند که نیستم!
محبی‎نیا در پایان نطقش هم خطاب به ابوالفضل حسن بیگی نماینده دامغان که از «همسر متوفی» وزیر کار سخن گفته بود، اظهار داشت: با جناب حسن بیگی دعواها دارم! انشالله بعدها با هم صحبت خواهیم کرد.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx