نسخه موبایل
اسفند ۶, ۱۳۹۶ 344824 اجتماعی خبر گیلان
دور شمسی قمری در وضعیت ترافیکی جدید؛

جزئیات احتمالی یکطرفه کردن خیابان های رشت+نمودار

  از خیابان فرهنگ تا چهار راه میکائیل راه یکطرفه خواهد بود و اگر خودرویی  بخواهد از چهار راه میکائیل به سمت فرهنگ برود باید از طریق خیابان پرستار اقدام کند که بدون شک سخت ترین مسیر در این طرح خواهد بود. همچنین سمت حاجی آباد به سمت چهارراه میکائیل(قدس) بسته است و در صورتی که خودرویی  بخواهد از سمت صیقلان به سمت این چهارراه برود باید از طرف حاجی آباد و میدان حشمت عبور کند. 

اختصاصی گیل خبر/ در چند روز گذشته طرح یکطرفه کردن خیابان های رشت به تایید شورای ترافیک استان و شهرستان رسیده است و باید شورای شهر رشت نیز آن را مورد تصویب قرار دهد. هرچند به طور رسمی جزئیاتی از این یکطرفه کردن خیابان ها اعلام نشده است اما به نظر می رسد وضعیت ترافیکی جدید به شکل زیر تعریف شده است.

به قول سخنگوی شورای شهر رشت این طرح در خیابانهای صیقلان، مطهری، حاجی آباد و فرهنگ، امام خمینی، چهارراه مکائیل و پرستار اجرا خواهد شد. بر این اساس  از خیابان فرهنگ تا چهار راه میکائیل راه یکطرفه خواهد بود و اگر خودرویی  بخواهد از چهار راه میکائیل به سمت فرهنگ برود باید از طریق خیابان پرستار اقدام کند که بدون شک سخت ترین مسیر در این طرح خواهد بود. همچنین سمت حاجی آباد به سمت چهارراه میکائیل(قدس) بسته است و در صورتی که خودرویی  بخواهد از سمت صیقلان به سمت این چهارراه برود باید از طرف حاجی آباد و میدان حشمت عبور کند.

راه صیقلان تا چهارراه حاجی آباد  باز خواهد بود و بعد از آن خودروها مجبورند از سمت میدان حشمت حرکت نمایند. همچنین تاکسی هایی که قصد دارند از میدان فرهنگ به شهرداری حرکت نمایند باید از طریق خیابان شهید مطهری و حاجی آباد  اقدام کنند و دیگر نمی توانند مستقیم به مرکز شهر برسند.

در یک نمای کلی این طرح در صورت اجرائی شدن انتقادات زیادی را به دنبال خواهد داشت و دردسرهای زیادی را برای خودرها و همچنین کسبه ایجاد می کند   هرچند احتمالا از روند تصادفات کاسته می شود.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد