نسخه موبایل
اسفند ۴, ۱۳۹۶ 344338 خبر سیاسی یادداشت
سعید الله بداشتی

جوانگرایی و شعارهای روحانی؛کاری باید کرد

نمی دانم چرا علیرغم تذکرات رهبری معظم، توصیه صریح عالیترین مقام اجرایی کشور و معاون اول ایشان، هنوز صدای اعتراضِ جوانانِ حامیِ دولت بلند است و منتقد وضع موجود و ناراضی از عدم بکارگیریِ مناسب و شایسته جوانانِ توانمند و مستعد هستند. آنانی که سال های سال است، پشت درب های اجرایی و مدیریتی مانده اند و جوانی شان رو به پایان…

گیل خبر/ سعید اللّه بداشتی

*رئیس ستاد جوانان دکتر روحانی – ۹۲

آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور قبل از سفر به هند در دیدار با دولتمردان و استانداران تاکید کردند که فاصله مدیریتی با جوانان بسیار زیاد شده و به حاضران صراحتاً گفتند؛«در رده های مدیریتی از جوانان استفاده کنید.»
دکتر روحانی همچنین گفتند؛«سال ٩٧ سال نشاط است، جوانان را به صحنه بیاورید. باید جوانان هر چه سریع‌تر به عرصه مدیریت وارد شوند و فاصله مدیریت با نسل جوان کاهش یابد.»
بارها و بارها رهبر انقلاب بر لزوم جوانگرایی تاکید فرموده اند و این چندمین بار است که آقای روحانی در این چهار سال گذشته صراحتاً به مدیرانشان توصیه به استفاده از جوانان در رده های مدیریتی می کنند..
چندین بار پس از انتخابات خرداد امسال هم دکتر جهانگیری معاون اول محترم نیز به صراحت از عدم جوانگرایی در دولت انتقاد کرده و توصیه به استفاده بهتر از جوانان کرده است.
اما نمی دانم چرا علیرغم تذکرات رهبری معظم، توصیه صریح عالیترین مقام اجرایی کشور و معاون اول ایشان، هنوز صدای اعتراضِ جوانانِ حامیِ دولت بلند است و منتقد وضع موجود و ناراضی از عدم بکارگیریِ مناسب و شایسته جوانانِ توانمند و مستعد هستند. آنانی که سال های سال است، پشت درب های اجرایی و مدیریتی مانده اند و جوانی شان رو به پایان…
بنده صراحتاً و موکداً از جناب آقای دکتر روحانی عزیز و بزرگوار درخواست می کنم برای اینکه هرسال این توصیه را تکرار نفرمایند؛
١. «دولتمردانِ خاطی در این زمینه را به جوانان و نسل سوم و چهارم انقلاب معرفی کنید»..
٢. «گروهی ویژه جهت پایش عملکرد مدیران در پایبندی به جوانگرایی آغاز به کار کند»… معدودی از مردانِ دولت در اعتماد به جوانان و جانشین پروری، شایسته تقدیر اند و متاسفانه این عزیزان بسیار اندک اند اما سایر مسوولین باید علت عدم توجه به توصیه چندباره رییس جمهور را معلوم کنند… خلاصه عرض می کنم؛ راه ایجاد نشاط و امید واقعی در کشور و ترسیم واقعی چشم اندازهای توسعه، اعتماد به جوانان و حضور آنان در عرصه های اجرایی است…راه خروج از بن بست های اقتصادی و برنامه ریزی، اعتماد به جوانان و و توجه به خلاقیت و دانش روز آن هاست…افسردگی سیاسی در بین جوانانِ فعال رو به افزایش است.. عدم جانشین پروری مناسب، نگران کننده است…
خیلی دیر شده، زودتر باید کاری کرد…

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد