نسخه موبایل
اسفند ۳, ۱۳۹۶ 344188 اجتماعی خبر گیلان
مدير کل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 کشور:

تکمیل راه آهن قزوین- رشت به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/ بهره برداری در اردیبهشت سال آینده

مدیر کل ساخت و توسعه راه آهن منطقه ۲ کشور گفت: طرح راه آهن قزوین رشت در حال حاضر در مجموع ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش گیل خبر، علی اکبر مردی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از راه آهن در دست اجرای قزوین رشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انجام عملیات اجرایی ۱۵۲ کیلومتر ریل گذاری این محورر افزود: زیرسازی این پروژه ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات ریل گذاری آن تا پایان امسال به پایان می رسد.
به گفته وی از هشت ایستگاه راه آهن این مسیر چهار ایستگاه لوشان، کوهین، امامزاده هاشم و رستم آباد به پایان رسیده و ساختمان اصلی مرکز رشت نیز ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
وی اضافه کرد:تا کنون برای این پروژه یک هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان هزینه شده و عملیات زیرسازی ۱۶۰ کیلومتر آن به پایان رسیده است و تکمیل آن به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به وی با اشاره به پایان عملیات پل کیلومتر ۵۵ این مسیر گفت:این پل ۱۰۰ متری یکی از گره های اصلی راه آهن قزوین -رشت بود که با تلاش و همت کارگران و متخصصان ایرانی کار طراحی و ساخت آن به طول ۵۵۰ متر و به کارگیری چهار هزار تن ورق برای عرشه آن بر روی ۱۰ پایه و با صرف ۵۱ میلیارد تومان به پایان رسید.
این خط آهن به طول ۱۶۴ کیلومتر بخشی از پروژه راه آهن قزوین- رشت- انزلی و آستارا و به عنوان کریدور شمال به جنوب کشور محسوب می شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد