نسخه موبایل
اسفند ۲, ۱۳۹۶ 344021 اجتماعی اقتصادی خبر گیلان
در بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی رشت از اداره‌کل زمین‌شناسی گیلان مطرح شد:

تاکید بر پیشبرد و توسعه اهداف علوم‌ زمین در گیلان / توسعه همکاری‌های دوجانبه برای برگزاری کارگروه‌های تخصصی علوم زمین شناسی

نخستین نشست هم‌اندیشی به منظور توسعه همکاری‌های  مشترک میان اداره‎‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان و کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز با حضور مهندس محمدحسن عاقل‌منش رئیس این کمیسیون برگزار شد.

به گزارش گیل خبر، نخستین نشست هم‌اندیشی به منظور توسعه همکاری‌های  مشترک میان اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی گیلان و کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز با حضور مهندس محمدحسن عاقل‌منش رئیس این کمیسیون برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گیلان، ضمن معرفی فعالیت‌های این اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گیلان طی سال جاری گفت: این اداره در راستای برنامه‌های زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در سال جاری به یکسری از رویکردهای اصلی همسو با اهداف سازمان و توسعه پایدار شهری پرداخته است.

دکتر پانته‌آ گیاهچی، در این بازدید اجرای پروژه‌های مطالعات رسوب‌شناسی مانداب‌های گیلان اعم از تالاب عینک و ساماندهی رودخانه‌های شهرستان رشت، تهیه و تدوین گزارش نقشه‌راه علوم زمین استان گیلان با همکاری و مدیریت سازمان، تهیه نقشه ژئوتوریسم غرب گیلان با محوریت توسعه گردشگری، تهیه گزارش معدن متروکه آغوزبن با هدف گردشگری و مطالعه زمین‌لغزش رخداده‌های شهرستان‌های استان گیلان را تشریح کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیران استان گیلان، این سطح از فعالیت‌ها را زمینه‌ساز عمران و آبادی استان گیلان دانست و خواستار همکاری مدیران و کارکنان استانداری، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی استان گیلان برای تحقق برنامه‌ها و اهداف توسعه این اداره کل در استان شد.

درپایان این دیدار، مهندس محمدحسن عاقل‌منش ضمن اشاره به برنامه‌های مطالعات جامع از جمله مکان‌یابی دفن زباله در شهرهای استان، وضعیت ساماندهی رودخانه‌های شهرستان رشت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی در بحث توسعه گردشگری نسبت به توسعه همکاری‌های دوجانبه برای برگزاری کارگروه‌های تخصصی مرتبط با علوم‌زمین و استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرداری و شورای شهر رشت اعلام آمادگی کرد.

 گفتنی‌ست، در این نشست مقرر شد به منظور پیشبرد اهداف علوم‌زمین در گیلان بازدیدی با حضور نمایندگان شورای اسلامی مجلس در استان و با همکاری شورای اسلامی شهر رشت و همچنین اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی استان گیلان به زودی تشکیل شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد