نسخه موبایل
اسفند ۲, ۱۳۹۶ 343801 خبر سیاسی گیلان
مراسم هیات بانوی آب به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) :

پایداری: عقب ماندگی جامعه ما فکری و عقیدتی است/ اسماعیلی: اگر مردم میان گفتار و عمل کسانی که مدعی تبلیغ دین هستند تناقض ببینند،دیگر پذیرای دین نخواهند بود

نشست سخنرانی هیات بانوی آب به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مهمانسرای المپیک رشت و با سخنرانی حجت الاسلام اسماعیلی استاد دانشگاه گیلان و دکتر پایداری پژوهشگر دینی برگزار شد.

به گزارش گیل خبر، به نقل از روابط عمومی هیئت بانوی آب،دکتر پویا پایداری سخنران مراسم و مدیر موسسه معراج در این نشست ،مشکل جامعه امروز را،عدم تطبیق رفتار و عمل دانست و اظهار داشت: از یک سو سخن از عدالت ورزی و عدم تبعیض می گوییم و از سوی دیگر می بینیم که فاصله طبقاتی حکومت های اسلامی با حکومت های دیگر از عرش تا فرش است.

پایداری گفت:عقب ماندگی جامعه ما فکری و عقیدتی است.پیامبر مبنای انسانی رفتار کردن و ارزش را با گذر کردن از مرزهای اعتقادی و با رفتارش می اموخت.

وی افزود: بااین وجود هنوز کسانی به دنبال این هستند که اگر دستشان به دست مسیحی خورد حکمش چیست؟ این ظرز تفکر ناشی از عقب ماندگی است.در حالیکه پیامبر از دست غلام نصرانی خود انگور را می گرفت و می خورد.

مدیرموسسه معراج با یادآوری بحث گفتگوی تمدن ها خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام پایه گذار گفتگوی تمدن ها بود و کسی می تواند آن را در جامعه امروزی اشاعه دهد که شخص روشنفکر و فرهیخته ای باشد.

دکتر پایداری با بیان اینکه عقب ماندگی ایران نه با انقلاب حل می شود نه با اعتراضات عنوان کرد: اگر به دنبال اصلاح این اوضاع و بی عدالتی ها و حل عقب ماندگی هستیم، باید از خودمان شروع کنیم.

وی راه حل نجات ایران را اصلاح فردی دانست و اذعان کرد:تغییر با خون و مبارزه رخ نمی دهد و ملت ما گوش به تحریکات رجاله های خارج نشین نخواهند داد.

دکتر پایداری در پایان افزود: تنها با تغییر اعتقادی و رفتاری جامعه عوض می شود و این اصلاح حقیقی باید در تمام ابعاد سیستم حاکمیتی ،فرهنگی،سیاسی و کل جامعه رخ بدهد.

اگر مردم میان گفتار و عمل کسانی که مدعی تبلیغ دین هستند تناقض ببینند،دیگر پذیرای دین نخواهند بود

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیلی،مدرس دانشگاه نیز،در این مراسم،ضمن اظهار خرسندی از برگزاری و مدیریت این قبیل جلسات مذهبی مزین شده با نام و یاد اهل بیت توسط نسل جوان و فرهیخته جامعه،اظهار کرد:مسئولیت طلبگی در این زمانه بسیار سخت شده است زیرا اگر مردم میان گفتار و عمل کسانی که مدعی تبلیغ دین هستند تناقض ببینند، دیگر پذیرای دین نخواهند بود.

اسماعیلی گفت:معتقدم در تعالیم دینی نارسایی مفهومی وجود ندارد و مشکلات جامعه ناشی از وجود ناسازگاری رفتاری درجامعه است.

این مدرس دانشگاه عنوان کرد:آسیب های فردی،خانوادگی و اجتماعی تک بعدی نیستند و عامل منشوری دارند. اگر انسان نتواند نیاز های اولیه خود را در جایی که باید رضایتمندی برای خود ایجاد کند فراهم نماید، فقر ایجاد می شود و اگر در کنار این فقر برخورداری مالی و تمکن اقتصادی دیگران را ببیند تاثیر منفی دوچندانی بر وی می گذارد.

حجت الاسلام اسماعیلی یکی از بسترهای لازم برای مرتفع نمودن نیازهای جامعه در شان انسان را،وجود قدرت سیاسی برای رفع موانع بر سر راه اهداف مورد نظر دانست و لازمه دوم را نیاز به فرصت و زمان خواند.

دکتر اسماعیلی خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب ادعای ما این است که معیار ما براساس عمل به قران و سنت پیامبر است اما آسیب در تبلیغ ها و تبیین های دینی وجود دارد .

وی در پایان با تاکید براینکه آسیب های اجتماعی به مسایل رفتاری بر می گردد، علت اصلی آسیب های اجتماعی را فاصله ای دانست که بین مردم و مجریان حکومت و نظام به وجود امده است.

 

عکس: هنگامه جعفری پرست

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها