نسخه موبایل

همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری گامی جهت شناساندن ظرفیت های علمی آستارا

نخستین همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری، گامی بزرگ و مهم در جهت شناساندن ظرفیت های علمی شهرستان آستاراست.

به گزارش گیل خبر، برگزاری همایش های علمی در سطوح ملی می تواند به تولید ایده های نو جهت پویایی حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری کمک کند.
دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، سما و غیر انتفاعی شهریار آستارا با برخورداری از حدود هفت هزار دانشجو بدون تردید در شناساندن ظرفیت های علمی این شهرستان در قالب همایش ملی می تواند موثر باشد.
اورنگ استقامت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا گفت: ارسال ۱۶۰ مقاله علمی به دبیرخانه، نشانگر اهمیت این همایش است و موجب ارتقای بار علمی آن می شود.
وی افزود: ارسال مقاله در بخش های کشاورزی، برنامه ریزی مدیریت و طراحی شهری و گردشگری بیشتر از سایر بخش هاست و امیدواریم با برگزاری این همایش، تحولات نوین علمی را در بخش های یاد شده شاهد باشیم.
وی اضافه کرد: دستاوردهای علمی کنگره ها و همایش ها می توانند زمینه توسعه همه جانبه کشور را فراهم کنند.
علی آصفی رئیس دانشگاه پیام نور آستارا نیز گفت: تاکنون چنین همایشی در حوزه علمی آستارا برگزار نشده بود و این همایش می تواند فصل جدیدی را در بخش علمی به روی مخاطبان و دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی بگشاید.
وی افزود: از نتایج این همایش ها می توان به ایجاد تشکل ها و انجمن ها در حوزه های علمی و فرهنگی اشاره کرد و این موضوع می تواند نقش تعیین کننده ای در ارائه مجوزها برای برگزاری سایر همایش ها و کنفرانس ها باشد.
وی اضافه کرد: برگزاری همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری می تواند به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی کمک کند و چراغ راهی برای سرمایه گذاران داخلی باشد.
توفان سماپور رئیس مرکز علمی کاربردی آستارا نیز گفت: خوشبختانه در این همایش از طرح های پیشنهادی افراد دانشگاهی استفاده شده است و این موضوع به شناسایی پتانسیل های منطقه کمک می کند.
وی افزود: ارائه ظرفیت های اقتصادی و گردشگری به زبان علمی از نیازهای دنیای امروز است و سرمایه گذاران پیش از پیاده کردن طرح های خود باید از این ظرفیت ها آگاه باشند.
وی اضافه کرد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی، توجه به تحقیق و پژوهش است و این همایش می تواند انگیزه دانشجویان را در جهت انجام پژوهش و تحقیق مضاعف کند.
همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری آستارا روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه در هتل اسپیناس این شهر برگزار می شود.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

ایرنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx