نسخه موبایل
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ 342435 اجتماعی خبر فرهنگی گیلان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

مسئله امام رضا(ع) فراتر از مذهب است/ پوستر جشنواره رسانه‌های رضوی رونمایی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به حضور اقلیت‌های مذهبی در نقاطی از استان، اظهار کرد: هنگامی که پای امام رضا(ع) به میان می‌آید، تمامی سلایق رنگ می‌بازد و این یعنی مسئله امام رضا(ع) فراتر از مذهب است.

به گزارش گیل خبر، آیین رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور، بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه ٢۴ بهمن ٩۶) با حضور سید جلال فیاضی؛ مدیرعامل خبرگزاری رضوی و جانشین مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، محمد رنجبر؛ نماینده معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فیروز فاضلی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دفتر کار فاضلی برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این جلسه با بیان این‌که گیلان به فرهنگ علوی و رضوی‌اش شهره است، گفت: در گیلان بیش از ٩٣٠ بقعه متبرکه دارای شجره‌نامه وجود دارد که از حیث تعداد بقاع متبرکه، سومین استان کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به حضور اقلیت‌های مذهبی در نقاطی از استان، اظهار کرد: هنگامی که پای امام رضا(ع) به میان می‌آید، تمامی سلایق رنگ می‌بازد و به‌گونه‌ای معنادار، شیعه و سنی در کنار هم قرار می‌گیرد و این یعنی مسئله امام رضا(ع) فراتر از مذهب است.

مدیرعامل خبرگزاری رضوی نیز در این جلسه ضمن تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ابراز داشت: در موضوع امام رضا(ع) و کار برای حضرت، به هر عزیزی مراجعه کردیم، بدون تردید پذیرفت؛ چرا که در این موضوع همه با عشق و علاقه کار خواهند کرد.

فیاضی ادامه داد: در صدد آن هستیم زمینه حضور مدیران رسانه کشور را در اختتامیه جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها در گیلان فراهم نماییم تا ضمن برانگیختن حساسیت رسانه‌ها به این جشنواره، محفلی برای گردهم‌آمدن و گفت‌وگوی رسانه‌های فعال در حوزه رضوی به‌وجود آید.

هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور از سری برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، تابستان ٩٧ همزمان با دهه کرامت به میزبانی استان گیلان برگزار خواهد شد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد