نسخه موبایل
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

موزه سینما در رشت راه اندازی می شود / پرداخت تسهیلات ویژه جهت بازسازی سینماهای استان در دستور کار است

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر راه اندازی موزه سینما در رشت گفت: مهمترین دغدغه یافتن مکانی مناسب در شأن موزه سینما است که نیازمند تعامل سایر دستگاه ها می باشد.

به گزارش گیل خبر، سید امیر مصباح معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تمرکز زدایی هنر از مرکز استان اظهار کرد: فعالیت های هنری باید در سراسر استان توسعه یابد و از مرکزیت رشت خارج و به سمت شهرستان ها هدایت شود.

وی با اشاره به اجرای تئاتر شهروند در لاهیجان که به یک برند ملی تبدیل شده است گفت: این امر نشان دهنده این است که اگر به ظرفیت و پتانسل شهرستان ها، حمایت دستگاه ها و بهره گیری از خرد جمعی توجه شود، می توان هر شهرستانی را در یک بعد هنری برجسته و به قطب هنری استان تبدیل کرد.

مصباح با اشاره به فعالیت تخصصی آموزشگاه های هنری در استان تصریح کرد: آموزشگاه های هنری استان بسیار قوی بوده و می توانند خود برگزارکننده جشنواره های عظیمی باشند.

وی به جشنواره فیلم و عکس کاسپین اشاره کرد و افزود: این جشنواره قابلیت تبدیل شدن به جشنواره ملی را دارد و باید آن را در تقویم هنری کشور ثبت کنیم.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر راه اندازی موزه سینما در رشت گفت: مهمترین دغدغه یافتن مکانی مناسب در شأن موزه سینما است که نیازمند تعامل سایر دستگاه ها می باشد.

وی ادامه داد: استان گیلان دارای شخصیت های بزرگ و تاثیرگذار در رشته های هنری و دارای چهره های ملی است و راه اندازی این موزه موجب شناسایی مفاخر استان در سینمای کشور می شود.

مصباح در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در رشت همزمان با سراسر کشور گفت: استقبال از این جشنواره بی نظیر بوده و به برخی فیلم ها سکانس ویژه اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: این استقبال نشان دهنده ظرفیت استان در برگزاری جشنواره های ملی است و باید مطالبه گری ایجاد شود.

مصباح با اشاره به اینکه برخی از شهرستان های استان فاقد سینما هستند تصریح کرد: با اجرای طرح سینما سلام مطالبه گری در استان ایجاد شده و در قالب این طرح هشت هزار نفر به تماشای فیلم نشستند.

وی با اشاره به بحث کیفی سینماها تصریح کرد: باید سالن های سینما دارای امکانات و تجهیزاتی در خور شأن مخاطبان باشد اما اکثر سینماهای استان وضعیت خوبی ندارند.

معاون هنری و امور سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: متاسفانه سالن های سینمای استان یا دارای مالکینی خارج از کشور بوده و یا به دلیل شرایط اقتصادی دچار مشکل هستند و سینماداران از شرایط اقتصادی راضی نیستند.

وی به پرداخت تسهیلات جهت بازسازی سینماهای استان اشاره و بیان کرد: اعتبارات ویژه ایی جهت بازسازی و تجهیز سینماها اختصاص داده شده که یک سوم توسط سینما داران، یک سوم به همت وزارت ارشاد و یک سوم هم از طریق اعتبارات استانی تامین می شود.

شبستان

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد