نسخه موبایل
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ 342337 خبر ورزشی یادداشت
صاحب مقصودی

خارج از تعادل

«ما چند نفر بودیم؟ اصلا یادت می‌آید که چند نفر را آزار دادی؟ تو از اعتماد ما سوءاستفاده کردی اما بعد از امروز دیگر گریه نخواهم کرد. کارم با تو تمام شده، کار ما با تو تمام شده، دیگر نابود شدی»

گیل خبر/ صاحب مقصودی

لری نسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک دختران آمریکا به جرم آزار جنسی ورزشکاران به ۱۷۵ سال زندان محکوم شد. البته او قریب به دو دهه به این کار شیطانی مشغول بود و دخترکان ژیمناست باز آمریکایی به هر دلیل؛ ذلت یا لذت؛ حاضر به افشاگری علیه او نمی شدند تا اینکه بالاخره سال گذشته یک نفر شجاع پیدا شد.
راشل یکی از همان دخترکان که اکنون وکیلی خبره و مادری متعصب شده بود برای اینکه چنین سرنوشتی در انتظار فرزندان او نباشد رو در روی دوربین تلویزیونی ایستاد و اقدام به افشاگری علیه لری نسار کرد.
ابتدا کسی حرفهای او را باور نمی کرد، مگر می شود مرد محترمی چون لری نسار پزشک و استاد دانشگاه چنین درنده جنسی باشد؟
راشل شش ماه تلاش کرد تا بالاخره یکی یکی سایر دختران ژیمناست باز آمریکایی سر از برف درآوردند، شاید باورتان نشود ولی ۱۵۶ دختر دیگر همراه با راشل مدعی شدند که بین سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۶ از سوی پزشک تیم مورد تعرض قرار گرفتند، آزاری که با عنوان درمان انجام می شد.
دادگاه فدرال دیگر چاره ای جز پذیرفتن حقیقت ماجرا نداشت، چند ماه طول کشید ولی سرانجام لری نسار به ۱۷۵ سال زندان محکوم شد.
اما این پایان ماجرا نبود؛ رئیس دانشگاه میشیگان جایی که لری آنجا تدریس می کرد نیز با وجود حمایت اعضای دانشگاه استعفا کرد، مدیر بخش ورزشی دانشگاه هم اینکار را کرد. ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره فدراسیون ژیمناستیک ایالات متحده نیز این سازمان را ترک کردند. تیم ژیمناستیک ایالات متحده هم اعلام کرد که قرار داد خود با زمین تمرینی که نسار بسیاری از جرمهایش را در آنجا مرتکب شده بود لغو کردند و البته این تنها کاری بود که می توانستند بکنند.
چراکه از میان آن ۱۵۶ شاکی اگرچه فقط یکی به دلیل عذاب ناشی از تجربه تلخی که برایش رخ داده خودکشی کرده بود، ولی عده بیشتری ورزش را برای همیشه کنار گذاشتند، چندتایی ژیمناستیک را رها کردند و به سراغ ورزش دیگری رفتند.
شنیدن این جملات در دادگاه سنگ را هم آب کرد:
« آمده‌ام شهادت بدهم تا تمام دنیا بدانند تو دروغ گفتی. کاری که تو با ما کردی،‌ درمان ما نبود ‌بلکه آزار جنسی ما بود»
« آن موقع،‌ ما دختران کوچکی بودیم اما دختربچه‌ها همیشه دختربچه باقی نمی‌مانند. آنها بزرگ می‌شوند و برمی‌گردند و دنیایت را روی سرت خراب می‌کنند»
«نمی‌دانم چطور جرات می‌کنی از ما تقاضای بخشش کنی. دوره تو تمام شده. ما امروز صدا و قدرت داریم».
«ما چند نفر بودیم؟ اصلا یادت می‌آید که چند نفر را آزار دادی؟ تو از اعتماد ما سوءاستفاده کردی اما بعد از امروز دیگر گریه نخواهم کرد. کارم با تو تمام شده، کار ما با تو تمام شده، دیگر نابود شدی»
« تو با کاری که با من کردی،‌ عشق ژیمناستیک را در من از بین بردی.»
« برای سال‌ها او (لری نسار) شادی و خوشحالی را از ما گرفته بود او خارج از تعادل بود.»
آری واقعا این درنده جنسی، خارج از تعادل بود.
راستی تا یادم نرفته بگویم حاج سعید طوسی حافظ قرآن و قاری برجسته کشور که به جرم تجاوز (نه آزار) جنسی چند پسر بچه قاری متهم شده بود از هرگونه اتهامی مبرا شناخته شد و به کلاس های درس خود بازگشت!

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx