نسخه موبایل
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶ 342240 اجتماعی خبر ویژه ها

استعفای مدیرعامل پتروشیمی خراسان به دلیل کاهش حقوق

 رئیس هیات مدیره مجتمع پتروشیمی خراسان گفت: استعفای مهندس سید اسماعیل موسوی ترشیزی مدیرعامل این مجتمع از سوی مدیران بالادستی پذیرفته شده است.

به گزارش گیل خبر، علی محقر دوشنبه  در باره علت استعفای موسوی ترشیزی اظهار کرد: نامبرده در گذشته حقوق نفتی می گرفت اما براساس قانون ماده ۸۴، حقوق مدیرعامل کاهش یافته و بر این اساس موسوی ترشیزی استعفا کرد.

وی افزود: بر اساس ماده ۸۴، مدیر عامل شرکت های دولتی، حتی یک سهم داشته باشد، نمی تواند بیشتر از ۱۰ برابر حداقل حقوق، دریافت کند و اعضای غیر موظف هم می توانند فقط حق جلسه بگیرند.
وی اظهار کرد: حق جلسه نیز مبلغ بسیار کم است به طوری که کمتر از ۱۰ میلیون ریال پرداخت می شود.

مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۷ کیلومتری شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد که در سال ۷۵ به بهره برداری رسید.

در چند سال اخیر بیشترین تولیدات این واحد صنعتی بخصوص کریستال ملامین آن به خارج از کشور صادر شده است. هم اکنون طرح توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.

طرح جی. تی. پی. پی( GTPP) به عنوان طرح توسعه ای قرار است در جوار مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۵ کیلومتری شمال شرق شهر بجنورد ایجاد شود.

کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی ۲ از سوی رئیس جمهوری در سفر استانی دولت و تدبیر به استان زده شد اما، تاکنون متوقف مانده است.

مسئولان خراسان شمالی تاکنون، برای اجرایی شدن این طرح بزرگ اقتصادی تلاش های زیادی انجام داده اند و برخی مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی خراسان شمالی بر اهمیت این طرح و شتاب بخشی آن تاکید می کنند.

به نظر کارشناسان حوزه اقتصادی، مجتمع فعلی پتروشیمی خراسان ظرفیت محدودی دارد و راهی جزء نوسازی و توسعه ندارد.

ایرنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد