نسخه موبایل
بهمن ۲۰, ۱۳۹۶ 341492 خبر سیاسی گیلان
سخنرانی رئیس دولت نهم و دهم در مسکن مهر رشت:

پرسش و پاسخ احمدی نژاد با خود؛ آیا از وضع امروز راضی هستید؟/ ضد انقلاب اصلی کسانی هستند که در حکومت حضور دارند اما درنقطه مقابل مردم قرار گرفته اند+ حاشیه ها و تصاویر

سخنرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دولت های نهم و دهم در مسکن مهر رشت برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ علی سمرقندی: این مراسم که قرار بود در مسجد فاطمه زهرا(س) برگزار شود به دلیل جمعیت بیشتر از سقف مسجد به محوطه مسکن مهر منتقل شد.

احمدی نژاد در این مراسم که به مناسبت  پیروزی انقلاب اسلامی ترتیب داده شده بود انتقادات زیادی  از مسئولین حکومتی انجام داد. وی در ابتدا  با تقدیر از مجاهدت های میرزاکوچک جنگلی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره مهندس قهرمانی استاندار فقید گیلان و و تشکر از مردم برای حضور باشکوه در مراسم تشییع و تدفین آن مرحوم ابراز داشت: شک نداریم که انقلاب ما دستاوردهای عظیم و بی سابقه ای هم برای ما و بشریت به ارمغان اورده اما وقتی برخی عملکردها را با آرمان های انقلاب و با خواست و مطالبات مردم مقایسه می کنیم فاصله عمیقی مشاهده می شود که موجب نگرانی عمومی در بین مردم شده است.

وی با اشاره به این که  عده ای  تلاش دارند که انقلاب را شکست خورده و ناموفق جلوه دهند در ادامه گفت: آن ها  جوری  می خواهند وضعیت را نشان دهند که عملکرد ضعیف و نادرست مسئولان را به پای انقلاب بگذارند ولی  بر این باورم به زودی زود با کنار رفتن افراد فاقد صلاحیت بر مدیریت کشور و گشوده شدن راه برای جوانان مومن و پاک و تازه نفس و متخصص بار دیگر جامعه ارمانخواه ایران راه خود را برای نیل به اهداف واقعی خود طی می کند .

وی با اشاره به این که فرد فاقد مشروعیت  بایدکنار برود خاطرنشان کرد: ثروت عمومی مردم باید از انحصار عده ای خاص خارج و دراختبار مردم قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت: نباید دامنه اختیار مسولان گسترده و اختیار  مردم کم شود. وی در ادامه همچنین گفت: ضد انقلاب اصلی کسانی هستند که در حکومت حضور دارند اما درنقطه مقابل مردم قرار گرفته اند. وی با اعلام این که در این انقلاب باید خاندان ها و خاندان بازی ها و خود پرستی ها از بین برود در ادامه افزود: باید هوشیار باشیم از یک سو مستکبران جهانی به دنبال نابودی انقلاب و مملکت هستند و از سوی دیگر برخی خود خواهان داخلی به دنبال ایجاد تفرقه و درگیری و بین ملت و نتیجه گیری برای خود هستند.

رئیس جهور سابق در ادامه این مراسم اعلام داشت: امروز اکثریت قاطع ملت خواهان ارمانها و ارزشهای انقلاب است و عدالت ،کرامت، صداقت، پاکی، پیشرفت، رفاه و برابری خواسته ملت است. وی افزود: مگر می شود کسی ایرانی باشد اما با ظلم و فساد و فقر موافق و با ازادی و عدالت پیشرفت مخالف باشد .

احمدی نژاد در این سخنرانی تاکید کرد: اکثریت ملت ایران از همه اقشار با فقر و تبعیض و ظلم و فساد مخالف و طرفدار عدالت و ازادی هستند. انقلاب ما صاحب دارد همان که در سال ۵۷ دلها را با هم گره زد امروز هم مسایل کلان و اساسی را حفط کرده و دلهای ملت را به هم گره زده است.
رئیس جمهور سابق با انتقاد از مسئولین فعلی گفت: برخی عملکردهای بد و خودخواهی ها ،ملت را ناراضی کرده و فقر و تبعیض و ناارامی های فراوان را به توده مردم تحمیل کرده است و این رفتارها عواطف پاک مردم را خدشه دار  و امید آن ها را به یاس تبدیل کرده است اما  ما با وحدت و هم دلی از این مرحله عبور می کنیم و به دست ملت اصلاحات اساسی انجام خواهد شد.

رئیس دولت نهم و دهم در ادامه گفت:  خواست ملت باید اجرا شود و هرکس در مقابل خواست مردم بایستد  کنار خواهد رفت . وی همچنین گفت: کسانی که در برابر اصلاح وضع کشور و تامین رفاه مردم کارشکنی می کنند  فرصتی را به بیگانگان می دهند که در امور ما دخالت کنند. اما آینده روشن خیلی زود از آن ملت ایران خواهد بود و خود خواهان و مستکبران و دسمنان در برابر اراده ملت به پا خواسته کاری از پیش نمی برند .

حاشیه ها

در ابتدای برنامه مجری برنامه که از مجریان رسانه ای برنامه های  شهرداری رشت بود  به مردم اعلام کرد احمدی نژاد با اتوبوس به مسکن مهر آمده اما وی با خودروی شاسی بلند و با تیم امنیتی قوی به محل سخنرانی آمد .

برای اینکه نشان دهند ازدحام جمعیت بیش از اندازه است علاوه براینکه در مسجدی با مساحت کوچک مراسم را برگزار کرده بودند اعلام کردن به دلیل ازدحام جمعیت و استقبال دور از انتظار ،سخنرانی احمدی نژاد در فضای باز برگزار می شود.

حدود دو هزا نفر در سخنرانی وی حضور داشتند که اکثرا ساکنان مسکن مهر بودند.
مردم پاکتهای محتوی نامه هایی را به احمدی نژاد دادند و او نیز قول پیگیری داد.
نکته قابل توجه حضور  تعداد کمی از نیروی انتظامی در مجحل سخنرانی بود

در این سخنرانی احمدی نژاد  اینگونه خطاب به مردم از انها سوال می کرد و خود به آن ها پاسخ می داد.او سه سوال زیر را از خودش پرسید و به آن ها پاسخ داد.
*سوال اول: ایا شما ملت از وضع موجود راضی هستید و در جواب باید گفت اگر از سران مستکبر هم این را بپرسی می گویند خیر
*سوال دوم از چی ناراضی هستید: و جواب مردم این است که چرا عدالت و ازادی نیست و فساد و تبعیض و ریاکاری هست و چرا باید عده قلیلی خود را اکثریت بدانند و بخود جرات دهند حق مردم را پایمال کنند.
کسانی که خودخواهند و خود را برتر از مردم می دانند دنبال این هستند که اجازه داده شود فساد کنند و جیب مردم خالی شود اما توده مردم ناراضی هستند و رهبری هم بر این امر اذعان دارند.
*سوال سوم اینکه شما مردم چه می خواهید و دنبال چه هستید؟ و مردم می گویند عدالت و ازادی و عزت و رفاه و اینکه پولی که مال ملت است در بین خود مردم توزیع شود
مردم همه دوست دارند در ارامش و رفاه زندگی کنند .اکثریت قاطع ملت ایران پاک و عدالت خواه و انسان دوست و عزتخواه خواستار این ارزشها برای همه مردم جهان هستند.ایا این خواسته ها همان خواسته های سال ۵۷ نیست؟

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد