نسخه موبایل
بهمن ۱۸, ۱۳۹۶ 340907 خبر سیاسی گیلان
« علیل خواندن» عامل انتقال زباله سراوان در سال63؛

چه کسی «زباله شهر» را جابه جا کرد ؟/ کوچکی نژاد علیه رمضانپور!؟

.

اختصاصی گیل خبر/ روز گذشته جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی مهمان بسیج دانشجویی بود و به سوالات  آن ها در مورد مسائل مختلف پاسخ داد  و مثل همیشه انتقاداتی را نسبت به مسئولین مختلف ابراز داشت.

یکی از محورهای این سوالات در مورد مساله لندفیل سراوان بود که او از اساس انتخاب این محل را برای انتقال زباله اشتباه دانست. کوچکی نژاد  درباره چرایی انتخاب سراوان برای دفن زباله گفت:«نمی‌دانم چه کسی و چه مغزی علیلی سراوان را برای دفن انتخاب کرده  ولی احتمالاً فرد مریضی بود» انتقاداتی که یکی از اعضای شورای شهر را می تواند هدف قرار دهد که در ان زمان به عنوان شهردار رشت فعالیت می کرد.

گفتنی است تیر ماه سال ۶۳ بعد از یک جلسه ای که با حضور آیت الله احسانبخش و بحث و نظر کارشناسی بین فرمانداری، شهردار  و منابع طبیعی استان می شود منطقه «چپلی رودخان» که پوشیده از درخت بود با این شرط  که شهرداری نبابد اقدام به احداث و تعرض جاده کند به صورت موقت به شهرداری رشت تحویل داده می شود که این تحویل موقت تا امروز نیز ادامه دارد و نه تنها زباله های شهر رشت بلکه زباله های شهرهای دیگر نیز به این مکان منتقل می شود و  معضلات اجتماعی زیادی را موجب شده است.

هرچند عمر شهرداری رمضانپور در رشت بعد از دوسال به اتمام رسید اما مشخص است که اقدام اولیه در انتقال زباله به این منطقه به نام وی ثبت شد و حال به جایی رسیده است که نماینده فعلی رشت در مجلس این اقدام را نشانه ذهنی علیل و بیمار می خواند. آیا منظور او عضو شورای شهر رشت بود؟ هرچه است این بحث را هم برای ثبت در تاریخ و هم برای مشخص شدن آینده باید بیشتر مشخص شود و مباحث کارشناسی آن زمان مورد بررسی و توجه قرار بگیرد. هرچند پیش از این مرحوم دوستدار مدیرعامل  فقید سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری رشت گفته بود:  در سال ۶۳ طبق کارشناسی انجام شده زباله ها به سراوان انتقال یافت و «سوابقی نیز درباره مسائل کارشناسی در دست نیست.»

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد