نسخه موبایل
بهمن ۵, ۱۳۹۶ 337682 اجتماعی خبر گیلان
فرهام زاهد:

شفافیت بودجه از ابتدایی ترین اصول حقوق شهروندی است/ بودجه در اختیار عموم گذاشته شود

عدم شفافیت بودجه به بی انضباطی های مالی در شهرداری ادامه خواهد داد. یکی از ویژگی هایی که می توان یک بودجه را خوب دانست شفافیت آن است و ما باید به گونه ای بودجه را تنظیم کنیم که همه بدانند این بودجه در چه زمینه ای و کجا مصرف می شود.

به گزارش گیل خبر، روز دوشنبه در بیست و چهارمین جلسه شورای شهر رشت، مسعود نصرتی شهردار رشت بودجه پیشنهادی خود را برای سال مالی جدید در اختیار شورا قرار داد. بودجه سال ۹۷ با حواشی زیادی در اختیار شورا قرار گرفت از تاخیر در ارائه آن به صحن شورا تا انتقاد برخی از افراد از عدم تحقق آن در سال آینده. در همین راستا فرهام زاهد، ریس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مجموعه شورا با حساسیت خاصی بودجه پیشنهادی را بررسی خواهد کرد. بیان داشت:« تمام سعی مجموعه شورا براین است که بودجه ای را تصویب کند که تحقق آن با واقعیت های موجود شهر، استان و کشور منطبق باشد.»
زاهد با تاکید بر در اختیار قرار دادن بودجه سال ۹۷ در دست عموم ،گفت:« سیالیت اطلاعات و در اختیار قرار دادن طرح هایی مثل بودجه به دست شهروندان از ابتدایی ترین اصول حقوق شهروندی است و اگر تاکنون این اتفاق رخ نداده امیدوارم روابط عمومی شهرداری هر چه زودتر این اقدام را انجام دهد. زیرا شفافیت در بودجه و در اختیار عموم قرار دادن آن می تواند باز خورد های مثبتی رادر جهت رسیدگی بودجه به شورا داشته باشد.»
عضو اصلاح طلب شورای شهر رشت بیان داشت:« عدم شفافیت بودجه به بی انضباطی های مالی در شهرداری ادامه خواهد داد. یکی از ویژگی هایی که می توان یک بودجه را خوب دانست شفافیت آن است و ما باید به گونه ای بودجه را تنظیم کنیم که همه بدانند این بودجه در چه زمینه ای و کجا مصرف می شود.»
وی ادامه داد:«مردم حق دارند بدانند که پولی که به شهرداری می دهند در کجا مصرف می شود. شفافیت همچنین می تواند شهرداری را دربهره‌وری هزینه‌های عمومی یاری بخشد و اعتباری کشوری را برای شهرداری به ارمغان آورد. امیدوارم بودجه در اختیار عموم گذاشته شود تا شهروندان ، صاحب نظران و سمن ها بتوانند در تدوین بودجه مشارک کنند و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی نقد خود را بر بودجه اعلام نمایند.»

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد