نسخه موبایل
دی ۲۴, ۱۳۹۶ 335144 خبر فرهنگی گیلان
نمایش «دوباره اون آهنگ رو بزن سم» روی صحنه تماشاخانه هامون؛

توهمات گفتگو با همفری بوگارت/ بنی اسدی: طنز روان وودی آلن همه را مجذوب خود می کند+ گزارش تصویری

.

اختصاصی گیل خبر/  نانسی زنی است شاد و رها که از زندگی مشترکش با الن خسته شده و دیگر تاب رابطه زناشویی اش با الن را ندارد.الن که یک منتقد سینمایی است و برای چند مجله کار می کند، شیفته ی نانسی است و تحت تاثیر این مشکلات به یک شخصیت عصبی بدل شده که زندگی اش بدون مصرف قرص اسپرین ممکن نیست. این زوج در طی زندگی خسته کننده ی خود حتی رابطه ای درخور یک زن و شوهر واقعی هم نداشتند و این یک نواختی از یک سو برای الن جذاب و راضی کننده و از سویی دیگر برای نانسی کسل کننده و منفور است.
این روند الن را به مردی بدل کرده که در توهمات خود با هامفری بوگارت که یکی از شخصیت های فیلم شاهین مالت است و در سکانس اول نمایش نیز پخش می شود صحبت می کند.در این مکالمات الن مدام در خود و رویایی تکراری از روند زندگیش با نانسی غرق شده و تمام لحظات را با بوگارت مرور یا پیش بینی می کند.

این قسمتی از داستان نمایش «دوباره اون آهنگ رو بزن سم» نوشته وودی آلن است که قرار است توسط نیکی بنی اسدی و با هنرمندی بازیگران تئاتر گیلان در تماشاخانه هامون اجرا شود.
فضا و حس کلی داستان تحت تاثیر روند و نگارش طنز آمیز آثار وودی الن قرار گرفته،گرچه بسیاری از قسمت های این نمایشنامه توسط نیکی بنی اسدی بازنویسی شد و نهایتا به کارگردانی وی به روی صحنه می رود.
آقای بنی اسدی در انتهای تمرین  نمایش در گفت و گویی که با خبرنگار گیل خبر داشت اظهار داشت:وودی الن نویسنده این نمایشنامه یکیی از معروفترین و مهمترین بازیگران،کارگردانان و نمایشنامه نویسان تاریخ سینمای جهان است و طنز روان و آمیخته با چالش های احساسی او، هر مخاطبی را مجذوب خود می کند.چندین سال است که در رشت نمایشی از وودی الن به روی صحنه نرفته و وقتی من این نمایشنامه را خواندم بسیار راغب به اجراء آن شدم.
نمایش «دوباره اون آهنگ رو بزن سم»  از ٢۴ تا ٢٩ دی ماه ٩۶ در تماشاخانه ی هامون به روی صحنه می رود.

محمد رسائلی، پریسا قاسمی، شهرام محمدی، سمیرا دروگر، مریم مومنی، مائده خوش کیش، مریم همتی و نیکی بنی اسدی بازیگرا این نمایش هستند.

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx