نسخه موبایل
دی ۲۳, ۱۳۹۶ 334925 خبر گیلان ورزشی
از ناکامی های واقعی تا ادعاهای «مدیریتی و کارکردی»

پاسخی به جوابیه هیات کشتی گیلان

هیات کشتی گیلان در جوابیه می گوید: «آیا نویسنده می داند استان قبل از تصدی آقای هدایتی دارای چه وضعیت و چه رتبه ای بوده است» یک جواب نقض می توان به این ادعا  که اکنون در چه جایگاهی است؟ اگر زمانی کشتی گیلان امثال ابراهیم مهربان و فردین معصومی را داشتند که مدال های جهانی و آسیایی را کارنامه دارند و امروز از همان هم در تیم ملی کشتی محروم هستند. نمود عینی این مساله که چه رتبه ای بودیم و اکنون کجا هستیم مگر با حرف و ادعا بیان می شود؟

اختصاصی گیل خبر/ به دنبال  انتقادات گیل خبر از هیات کشتی گیلان بعد از سفر رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی به استان روابط عمومی هیات کشتی استان طی   جوابیه ای  نسبت به آن واکنش نشان داد که حاوی بعضی ادعاها و انتقادات نسبت به مطلب وارده بود. در این زمینه چند نکته قابل توجه است.

جوابیه هیات کشتی استان به گونه ای تنظیم شده که گوئی این هیات ، دارای عملکردی بی سابقه و قابل توجه است که در میان ۴۵ هیات ورزشی گیلان  دیده نشده است. این ادعا که از «منظر مدیریتی و کارکردی« با ثبات ترین و موفق ترین هیات ورزشی استان محسوب می شود از آن ادعاها است که خود هیات اسنادی نشان نداده است. اگر اینگونه است ما نیز می گوئیم هیات کشتی گیلان باتوجه به ظرفیت ها و پتانسیل این رشته ورزشی از همه ضعیف تر است. مثلا هیات کشتی گیلان از هیات فوتبال که با تمام نقدها دارای ساختار مشخص اداری و تشکیلاتی است موفق تر است؟ آیا مثلا از هیات وزنه برداری و کاراته و بوکس و یا شطرنج توانمندتر است؟ ارزیابی از موفقیت چیست؟ این که هیات کشتی رشت تنها مرکز استانی است که خانه کشتی ندارد جای افتخار دارد ؟و یا این سخن رسول خادم که در مسابقات لیگ هیچ نماینده ای از گیلان وجود ندارد جزوء همین کارکردهای مثبت محسوب می شود؟

هیات کشتی گیلان در جوابیه می گوید: «آیا نویسنده می داند استان قبل از تصدی آقای هدایتی دارای چه وضعیت و چه رتبه ای بوده است» یک جواب نقض می توان به این ادعا  که اکنون در چه جایگاهی است؟ اگر زمانی کشتی گیلان امثال ابراهیم مهربان و فردین معصومی را داشتند که مدال های جهانی و آسیایی را کارنامه دارند و امروز از همان هم در تیم ملی کشتی محروم هستند. نمود عینی این مساله که چه رتبه ای بودیم و اکنون کجا هستیم مگر با حرف و ادعا بیان می شود؟ هیات کشتی گیلان در ادامه می گوید« اگر شهرداری رشت و شورا زمین خانه کشتی را نه به فرد بلکه هیات اهدا می کردند رشت نیز خانه کشتی داشت» یعنی حالا از شورا و شهرداری هم طلب دارند. اینجا هم حرفشان را می توان این گونه نقض کرد که شاید اگر کسی دیگری چون رئیس هیات کشتی بود رشت نیز صاحب خانه کشتی بود تا ما به عنوان «نویسنده طعنه خودمان را نثار هیات کشتی استان ننمائیم»

در میان افتخاراتی که به دست اورده اند هم نکات جالبی دیده می شود. در نگاه اول کلیت این افتخارات در مقابل افتخارات دیگر استان ها مضحک و خنده دار به نظر می رسد. حتی نیازی نیست با استان های صاحب کشتی نیز آن ها را مقایسه کنیم. ولی در همان هم تحریف دیده می شود. به طور مثال مقام سوم سید علی موسوی در مسابقات بین المللی اسپانیا را به نام خودشان زده اند. در حالی که او با نام تیم کشتی‌ رعد پدافند هوایی خاتم الانبیاء در مسابقات حاضر شده بود. موسوی در این مسابقات یک حریف ایتالیایی را برد، مقابل جردن باروز ده بر صفر باخت و بعد حریف اسپانیایی را شکست دادو و به مدال برنز دست یافت. محمد نامجو مطلق هم که صحبت  مدال برنز در مسابقات کشوری را می کنند در همین مسابقات در دور اول حذف شد. پس با این حساب آن را هم باید حساب کشتی گیلان بریزیم.با این شیوه استدلال  مرگ حسین نیک نژاد قهرمان پیشکسوت گیلانی با لباس قزوین را هم می توانیم به حساب هیات کشتی گیلان بزنیم. در مورد بقیه افتخارات نیز جای سوال است.قهرمانی تیم بزرگسالان کشتی فرنگی در مسابقات رده ج که در رشت برگزار شده است نیز جزو افتخارات هیات کشتی محسوب شده است. آیا قهرمانی رده ج که نوعی دسته سوم محسوب می شود جای افتخار دارد؟ آن گاه مقام هفتم تیم کشتی آزاد در گروه الف چگونه محاسبه می شود؟ جالب است که هیات کشتی گیلان برای شرکت در مسابقات روبه سوی  کشتی گیران مازندرانی اورده است و به طور مثال جعفر شمس ناتری از کشتی گیران مازندرانی که بارها با لباس مازندران در مسابقات حاضر شده در مسابقات امسال کشتی بزرگسالان با تیم گیلان شرکت کرد و حال افتخار گیلان شده است!

 

تنها جعفر شمس مازندرانی نیست که هیات کشتی گیلان او را جزوء افتخارات گیلان دانستند، بلکه هیات کشتی در نظر دارد علی رضا کریمی را هم که هیچ نقشی در موفقیت های قبلی وی ندارد به نام استان ثبت کند. هیات کشتی گیلان سعی می کند با شانتاژ ادعا کند که گیل خبر نسبت به تجلیل از اقدام علی رضا کریمی در بازی نکردن با حریف اسرائیلی معترض است. در حالی که تاکید ما این بود که چرا رئیس هیات کشتی گیلان می خواهد یک ورزشکاری را که استان گیلان هیچ زحمتی روی او نکشیده را به نام خودشان بزنند و بگوید« با توجه به قولی که از کریمی گرفته‌شده، این ورزشکار نامی گیلان برای حضور در مسابقات ملی و جهانی از گیلان عازم خواهد شد.» البته که همین هم یک ادعا است و معلوم نیست که آیا قولی گرفته شده و یا نه، ولی در هر صورت چه افتخاری است که ورزشکاری که در البرز زندگی می کند را به خودمان وصل کنیم؟ می خواهیم ناکامی های خودمان را با کامیابی های یک ورزشکار استان دیگر جبران کنیم؟

در مورد سیاسی بودن هیات ورزشی استان نیز دیگر کمتر است بداند که رئیس این هیات بیشتر از این که ورزشی باشد در کارزاهای انتخاباتی دیده شده است. گاهی به عنوان حامی جدی فرماندار سابق رشت و گاهی به عنوان کاندیدای انتخابات شورای شهر و البته در همه آن ها نیز ناکام بوده است. خود رئیس هیات کشتی گیلان اعتراف می کند که از جنس کشتی نیست و حضور افراد سیاسی را تایید می کند و بعد از ما مستند و مصداق می خواهند. (اینجا بخوانید)

جالب است در سال های گذشته تیپ سیاسی آقای هدایتی هم همیشه در جهت مخالفان دولت بوده و مشخص است که کمتر بتواند استفاده ای از ناحیه آن برای هیات کشتی گیلان ایجاد کند. . زمانی از ابراهیم مهربان می پرسند که شما برای ورزش چه کردید و حال از رسانه ها می پرسند که چه آورده ای باری ورزش داشتید. این جنس طلبکاری و عدم پاسخگوئی و ادعاهای برتر بودن را کنار این همه همه نتایج ضعیف و ناکامی ها بگذارید تنها باید به حال خودمان بخندیم. سیاسی کاری در هیات کشتی گیلان آن چنان زیاد است که حتی در مراسم جشن افتخار هیات کشتی شهرستان رشت نیز همین رئیس هیات کشتی گیلان حضور پبدا نمی کند. نتیجه همه این ها این می شود که رسول خادمی می آید ، دیداری با استاندار و شهردار می کند و عده ها و مطالباتی و پرواز به تهران، کشتی گیلان می ماند و ناکامی ها ، عدم امکانات و عدم حضور در لیگ و نداشتن خانه کشتی و هیات کشتی گیلان که ادعا می کند ما از نظر «مدیریتی و کارکردی» برترینیم!

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد