نسخه موبایل
دی ۲۱, ۱۳۹۶ 334730 اجتماعی خبر
رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد:

امحای ۱۷ میلیون مرغ آلوده مبتلا به آنفولانزای‌فوق حاد پرندگان در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۱۷ میلیون قطعه مرغ مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور امحا شده است.

به گزارش گیل خبر، علیرضا رفیعی‌پور گفت: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان متاسفانه از سال ۹۵ در کشور گسترده شده و در سال ۹۶ هم ادامه یافته به طوری که ۱۷ میلیون مرغ آلوده بعد از تشخیص قطعی بیماری در ۱۵ استان کشور معدوم شده اند .

رفیعی‌پور افزود: در کشور بیش از ۲۴ هزار واحد مرغداری مشغول فعالیت هستند که بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور شناسایی و ۳۵۰ کانون مبتلا به این بیماری تشخیص و نسبت به معدوم سازی مرغ‌های آن اقدام شده است .

وی از استان خراسان رضوی به عنوان استانی حساس و پیشرفته در صنعت مرغداری یاد کرد و تصریح کرد : هیچگونه گزارشی از تشخیص و شناسایی این بیماری در خراسان رضوی تا به حال گزارش نشده است و این استان یکی از پاکترین استانهای کشور در زمینه این بیماری است .

به گفته وی تاکنون ۳۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی به این امر تخصیص داده شده و به مرغداری‌هایی که پرونده های آنها تکمیل شده پرداخت شده است .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت : صندوق بیمه کشاورزی هم بیش از ۳۰ میلیارد تومان به خسارت دیدگان این حوزه پرداخت کرده است .

ایلنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها