نسخه موبایل
دی ۲۱, ۱۳۹۶ 334718 اجتماعی خبر
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی:

جزئیاتی از آخرین روند تجسس انفجار نفتکش ایرانی/برای چین مساله محیط زیست اهمیت بالایی دارد

اگر انفجار دیگری در کشتی صورت نگیرد این آتش سوزی تا امشب کاملا مهار خواهد شد و ادامه داد:اگر به این شرایط برسیم می توانیم تیم تجسس و نجات حاضر در بندر شانگهای را به کشتی اعزام کنیم و از سرنوشت ۳۰ خدمه کشتی به طور دقیق مطلع شویم.

اختصاصی گیل خبر / حادثه ی حریق نفتکش جمهوری اسلامی ایران در روز شنبه ۱۶ دی ماه ۹۶ که در سواحل شرقی چین حدود ساعت ۸ شب به وقت محلی اتفاق افتاد و از ۳۰ خدمه کشتی ازلاعات دقیقی در دست نیست. ۵ خدمه این کشتی گیلانی بودند.
در رابطه با آخرین جزئیات تجسس و حاشیه های آن، دکتر هادی حق شناس،معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت و گو با گیل خبر توضیحاتی ارائه داد.

هادی حق شناس در رابطه با این حادثه تشریح کرد:بعد از وقوع حادثه،سریعا به مراکز تجسس و نجات MRCC بندر شانگهای چین و شهید رجایی واقع در بندر عباس اطلاع داده شد.در ابتدا عملیات اطفاء حریق توسط گروه های چینی که طبق قوانین بین المللی مسئولیت این عملیات را به عهده داشتند آغاز شد.روزهای گذشته این عملیات فقط در روز انجام می گرفت و شب متوقف می شد.اما با رایزنی های صورت گرفته توسط تیم رسیدگی به این حادثه،فعالیت های چینی ها در این مورد افزایش پیدا کرد و به نظر می رسد که عملیات به صورت شبانه روزی ادامه پیدا کرده است.همچنین یک کشتی آتش خوار ژاپنی نیز به تیم اطفاء حریق اضافه شده که باعث کاهش شعله های آتش شده است.

حق شناس اذعان داشت: اگر انفجار دیگری در کشتی صورت نگیرد این آتش سوزی تا امشب کاملا مهار خواهد شد و ادامه داد:اگر به این شرایط برسیم می توانیم تیم تجسس و نجات حاضر در بندر شانگهای را به کشتی اعزام کنیم و از سرنوشت ۳۰ خدمه کشتی به طور دقیق مطلع شویم.در حال حاضر یک جسد از خدمه کشتی پیدا شده که به بندر شانگهای برای اجراء تشریفات قانونی انتقال یافته است.

هادی حق شناس در رابطه با خبرهای غیر رسمی از اهمال مقامات چینی در این حادثه گفت:مسئولان و مقامات چینی در قبال مسائل زیست محیطی حساسیت های بسیاری دارند اما این مسئله برای مسئولان ایرانی بیشر از نگاه امنیت و سرنوشت خدمه کشتی مهم تلقی می شود.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان گفت: تیم هایی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی،شرکت ملی نقتکش و حضور مدیر عامل و هیات مدیره شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی به دریای چین اعزام شده اند.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد