نسخه موبایل
دی ۱۹, ۱۳۹۶ 334327 خبر گیلان ورزشی
طی جوابیه ای؛

پاسخ هیات کشتی گیلان به مطلب گیل خبر: هیات کشتی گیلان از منظر مدیریتی وکار کردی با ثبات ترین و موفق ترین هیات ورزشی استان است

اختصاصی گیل خبر/ به دنبال انتشار  مطلبی با عنوانکشتی گیلان از سهم صفر در کشور تا جشن افتخار نامشخص و معرفی قهرمانان شهرهای دیگر!  که به دنبال سفر رسول خادم به استان

اختصاصی گیل خبر/ به دنبال انتشار  مطلبی با عنوانکشتی گیلان از سهم صفر در کشور تا جشن افتخار نامشخص و معرفی قهرمانان شهرهای دیگر!  که به دنبال سفر رسول خادم به استان گیلان صورت گرفت، روابط عمومی هیئت کشتی استان گیلان جوابیه ای را منتشر کرد.

گفتنی است در این جوابیه اتهامات به این پایگاه اطلاع رسانی  و ابهامات زیادی مشخص است که به دلیل طولانی بودن در پستی دیگر به آن پرداخته می شود.

متن کامل جوابیه روابط عمومی هیات کشتی گیلان بدین شرح است:

مدیریت محترم پایگاه وزین خبری-تحلیلی گیل خبر
با سلام و احترام،
به آگاهی می رساند، یادداشت اختصاصی با عنوان «درباره سفر رسول خادم به استان گیلان» درتاریخ۱۷ دی۹۶ به شماره۳۳۴۰۱۴ درآن پایگاه منتشر شده است. با عنایت به این که در یادداشت مذکور جایگاه کشتی استان به طور غیرمنصفانه ای تضعیف گردیده است. شایسته است وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به انتشار جوابیه این هیات اقدام لازم معمول فرمائید:
۱-دانشگاه آزاد لاهیجان اعلام داشت که به مناسبت ۱۷دی سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی مراسم نکوداشتی درعصر روز شنبه مورخ ۱۶/۱۰/۹۶ در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان لاهیجان برگزار می نماید؛ ازاین رو، تصمیم براین شد با عنایت به شخصیت ملی مرحوم تختی وجایگاه اجتماعی ایشان، از آقای دکتررسول خادم به عنوان یکی از پهلوانان نامی ایران و رئیس فدراسیون کشتی برای شرکت و سخنرانی در این مراسم، دعوت به عمل آید. طبق هماهنگی های انجام شده، آقای خادم دعوت ما را پذیرفت و برنامه سفر ایشان به گیلان مشتمل بر دیدار با آقای دکتر سالاری استاندار محترم گیلان، مدیر کل ورزش و جوانان، رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار رشت و سخنرانی تنظیم و اجرایی گردید و نتایج سفرایشان به ویژه دیدار با استاندار محترم گیلان حاوی برکات زیادی برای کشتی گیلان خواهد بود.
۲- سفر مقامات کشوری و ملی به استان همواره یکی از راه های انعکاس مشکلات و پی گیری مطالبات و پیشبرد برنامه ها می باشد. چنان که سفر برنامه ریزی شده دکتر رسول خادم با همین هدف انجام گرفته است. روشن نیست نویسنده یادداشت با چه هدفی این سفر را زیر سوال برده و یا این که به نیابت آقای خادم ازضعف و سستی هیات کشتی گیلان سخن می گوید. اگر قرار است سفر رئیس فدراسیون کشتی به گیلان نه با دلیل بلکه با بهانه ای زیر سوال برد چرا که با منطق نویسنده مدیران مربوطه نا کارآمد بوده و آن مقامات ناگزیربه سفر به استان شده اند تا بلکه مشکلات را حل و فصل نمایند.
۳- نویسنده یادداشت، رویکرد کشتی استان را سیاسی ارزیابی کرده است و بدون این که مستند و یا مصداقی ارایه نماید با یک حکم کلی اقدامات هیات کشتی را زیر سوال برده است. به نظر می رسد نویسنده این یادداشت یا از یک باند مطرود درکشتی استان متاثر شده و بدون این که از واقعیت کشتی استان آگاه باشد ماموریت یافته کشتی استان را تخریب کند و یا از فقر سوژه سفر برنامه ریزی شده ریاست محترم فدراسیون را بهانه ای برای نوشتن مطالب نا مرتبط و نازل کرده است. برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی استان یک سنت حسنه درکشتی و تولیدکننده سرمایه اجتماعی برای ورزش است. ازسوی دیگر تجلیل ازپهلوان کریمی که قهرمانی خود را فدای اهداف انقلابی نظام جمهوری اسلامی کرد و مورد تفقد
رهبرفرزانه انقلاب اسلامی قرارگرفت یک وظیفه ملی، اخلاقی و دینی بوده که این هیات با افتخارمیزبانی آن را به عهده گرفت. و دلیل ناراحتی نویsنده محترم از این حرکت هیات کشتی بر ما پوشیده است.
۴- نویسنده ای که درخصوص کشتی استان دست به قلم می برد و به خود اجازه می دهد درباره آن چه که نمی داند می نویسد آیا می داند که کشتی استان قبل از تصدی آقای هدایتی دارای چه وضعیت و چه رتبه ای بوده است؟ آیا ایشان می داند کشتی استان در بین ۴۵ هیات ورزشی استان، از منظر مدیریتی وکار کردی با ثبات ترین و موفق ترین آنان بوده است و در طول۴سال واندی مسولیت ایشان چه رشدی داشته است؟ آیا نویسنده فکر می کند که قبل از آقای هدایتی خانه کشتی در استان وجود داشته است که در حال حاضر فومن، صومعه سرا، کوچصفهان و لاهیجان خانه کشتی دارند؟ آیا نویسنده این یادداشت یادش رفته است زمین خانه کشتی در رشت چه فرجامی یافته است؟ اگر شورای شهر و شهرداری رشت زمین خانه کشتی را نه به فرد بلکه هیات اهدا می نمودن امروز رشت هم خانه کشتی داشت و نیاز نبود که نویسنده طعنه زردش را نثار هیات کشتی استان نماید. به چه دلیل نویسنده مقاله بخش عمده ای از افتخارات کشتی گیلان درسال جاری را نادیده گرفته؟! در میان ۵ صعود تیمهای گیلان در مسابقات قهرمانی کشور در دوسال اخیر نویسنده تنها تک سقوط گیلان را دیده ؟! قهرمانی آقای سهیل پرسته در رقابت های کشتی ساحلی قهرمانی جهان، کسب ۷ مدال طلا ۱۳ نقره و ۲۱ برنز از رقابت های قهرمانی کشور صعودتیم های نوجوانان و جوانان فرنگی به گروه الف کشور، قهرمانی تیم بزرگسالان فرنگی درگروه ج، قهرمانی جعفرشمس وکسب مقام سوم محمد نامجو مطلق درگروه الف قهرمانی کشور بزرگسالان آزاد کسب مدال برنز سیدعلی موسوی درمسابقات بین المللی اسپانیا، کسب مدال طلای فربد سیرتی در رقابت های قهرمانی کشور نونهالان فرنگیو قهرمانی تیم خانه کشتی کوچصفهان در رقابتهای بین المللی صربستان با ۵ طلا یک نقره و دو برنز چگونه دیده نمی شود. ای کاش نویسنده این جثارت را داشته باشد درباره خانه کشتی رشت گزارشی تهیه نماید.
۵- ورزش، توسعه خودرا مدیون رسانه ها می داند و بدون تعامل این دوحوزه، نمی توان به رشد وتوسعه ورزش امیدوار بود و یکی از الزامات همکاری هم صداقت و استقلال حرفه ای خبرنگاران و فعالان رسانه ای است. دوستانه رسانه باید عنایت داشته باشند که نقد صرفاً حمله و اعلام نا رضایتی وطعنه زنی نیست. نقد سنجش روشمند نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکار برای رفع ضعف ها و تثبیت قوت ها بدون هیچ تعارف و مساحمت است. به تعبیر دیگر ،نقد همانا مساحمت در تبیین صادقانه شرایط برای کنشگر است. حال این پرسش وجود دارد که آنچه نگاشته شد نقد است یاتخریب و طعنه؟ آیا آن پایگاه خبری محترم تا کنون درخواستی برای مصاحبه و یا برنامه ای برای نقد کشتی استان داشته است که این هیئت از همکاری با آن استنکاف کرده است؟ بدیهی است باچنین نگرش سلبی نمی توان انتظار داشت تعامل شکل بگیرد و یا برای توسعه ورزش گام های مشترک و محکی برداشت.
۶-دراین روزهای نزدیک به پایان سال ، وقت آن فرا رسیده که ازخود سوال کنید: درقامت و کسوت تحلیل گر و فعالان رسانه ای چه رویکرد و نگرشی نسبت به مسائل ورزش استان داشته اید؟ تحلیل های شمادرمورد مسائل مختلف تا چه اندازه به واقعیت نزدیک بود و تا چه اندازه، به آرزو و ایده آل ها و آرمان ها؟ امتداد چنین پرسش هایی می تواند ما را به سوی درک هرچه بیشتر این واقعیت تلخ سوق دهد که هنوز هم ساز و کار رسانه ای، مشورتی و تخصصی خاصی برای “تحلیل گری” وارائه نظرات کارشناسی نسبت به مسائل ورزش در استان وجود ندارد و در این حوزه، آسیب ها، سوء تفاهم ها، جفاها و بعضاً کج خلقی ها و بداخلاقی هایی وجود دارد که مجموعاً می توانند نه تنها سرمایه هایی را برباد دهند، بلکه به موازات آن، هزینه هایی نیز به وجود بیاورند که شاید کمترین آسیب و خسران آن هدایت غلط افکار عمومی و بدست دادن سرنخ های اشتباه و دور از واقعیت درمورد مسائل مختلف ورزش باشد.

روابط عمومی هیئت کشتی استان گیلان

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx