نسخه موبایل
جهت بررسی تعداد سهامداران و نحوه ثبت و شکل گیری؛

برگزاری جلسه هسته ی مرکزى تعاونى توسعه و عمران شهرستان رشت

.

به گزارش گیل خبر،  ظهر امروز جلسه هسته ی مرکزى تعاونى توسعه و عمران شهرستان رشت که در حال ثبت و شکل گیرى است به بحث و بررسى نشستند.
در قسمت اول این جلسه دکتر مومن  صالحى به همراه حاضرین درباره نحوه ى مشارکت و سرمایه گذارى و تکمیل مدارک اعضا و سهامداران  نکاتى را مطرح کرد که با اجماع حاضرین به جلسه اى مستقل به همراه مسئولین اداره ثبت و احوال موکول شد.
همچنین در این جلسه  موضوع راى گیرى ها و انتخاب مدیران و تصمیم گیریهاى مدیریتى و مجامع عمومى نیز مطرح شد. بر این اساس جلسات راى گیرى مجامع عمومى با توجه به تعداد تخمینى بیش از ۵٠٠ نفره تعاونى باید به صورت ٢ جلسه مجزا صورت گیرد که در مرحله اول به صورت برگزارى جلسه تعیین نماینده جلسات عمومى دوره ٣ ساله خواهد بود  و تعیین نمایندگان مجمع فوق العاده  هم براى دوره ى همان مجمع  در نهایت ١ ساله تعیین می گردد.
همچنین تعداد نماینده ها نیز در مجموع همه حوزه ها نباید کمتر از ۵٠ نفر و بالاى ١٠٠٠ نفر باشد به طورى که حداکثر مشارکت لحاظ گردد.در آگهى مجمع عمومى نام و نحوه ى توزیع اعضا بسته به نوع فعالیت و پراکنش جغرافیایى درج میگردد.
قسمت دوم جلسه که درباره گزارش عضوگیرى بوده و از اعضا احتمالى این تعاونى درخواست شد که در عضوگیرى کل تعاونى که باید به تعداد ۴۵٠٠ نفر برسد همکارى کنند.تا امروز ١۶٣٨ نفر سهم خریدارى نموده اند که در حدود ١٠٠٠ نفر اعضا بدون مشخصات هستند و در حال پیگیرى و تکمیل مدارک میباشد.
همچنین مجمع تعاونى توسعه-تعاون نام مهندسى نیز با برگزارى جلسات مشترک در این مهم اعلان آمادگى و همکارى نمودند.
مهلتى براى رسیدن به تعداد اعضا مورد نظر تعاونى تعیین شد که تا آخر دى ماه ٩۶ اعلام گردید.
قسمت سوم جلسه درباره نحوه ساز و کار و اختیارات و پروژه هاى سرمایه گذارى و خدماتى و عمرانى و غیره… احتمالى از طرف افراد سهامدار و مایل به همکارى با این تعاونى هستند بوده که توسط حضار قرائت گردید.
در این بین به محصولاتى مانند چاى و برنج اشاره شد که بدون بسته بندى یا سرمایه گذارى اقتصادى و در واقع برندسازى در داخل استان گیلان،به استان ها و حتى کشورهاى دیگر فروخته میشود و در ادامه مصرف کنندگان گیلانى همان کالا را با بسته بندى و نمایى دیگر خریدارى مى نمایند.
همچنین به بحث اجراء و بررسى تخصصى پروژه هاى آتى اشاره شد که با پرداختن به بحث تخصص محورى و به کار گیرى پتانسیل تخصصى تمامى سهامداران این تعاونى بتوان به ثمره مطلوب دست یافت.
همچنین در بحث تجارت و صادرات و واردات،استفاده از ظرفیت هاى خاصى در بخش کشاورزى در کشور روسیه به صورت اجاره زمین هاى کشاورزى و تولید محصولات مصرفى هم براى واردات به ایران و همچنین صادرات به کشورهاى دیگر و استفاده از ظرفیت هاى بازار فروش در کشور روسیه نیز مورد بررسی قرار گرفت.
در خلال این جلسه پروژه هایى از قبیل تولید،صادرات،واردات،مشاوره،پروژه هاى عمرانى،سیاحتى،درمانى و بسیارى برنامه هاى پیشنهادى دیگر مطرح گردید که رسیدگى به آنها و تعیین اهداف تعاونى،پس از شکل گیرى و تعیین اعضاى رسمى بررسى خواهد شد.
در انتها  بررسی ایجاد امنیت مالى و جلب سرمایه گذاران و  ضرورت تشکیل آیین نامه مالى و اجرایى در شکل گیرى این تعاونى  نیز مورد تاکید قرار گرفت.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx