نسخه موبایل
آذر ۳۰, ۱۳۹۶ 329989 اجتماعی خبر گیلان
فرماندار انزلی:

تاکید بر لزوم جلوگیری از تخریب تالاب،دریا و ساحل دریای خزر

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و به دلیل داشتن مواهب طبیعی همچون دریا و تالاب بین المللی، از اهمیت و حساسیت زیست محیطی بسیاری برخوردار است .

به گزارش گیل خبر، میر شمس مومنی زاده در کارگاه آموزش پیشگیری از جرایم زیست محیطی ، تخریب جنگل ها، مراتع و اراضی در فرمانداری بندر انزلی با تاکید بر اینکه مراتع، جنگل ها، دریا، تالاب ، رودخانه ها و سایر منابع طبیعی از سرمایه های اصلی هر کشور است افزود: باید علاوه بر توجه ویژه به اهمیت این منابع ، نسبت به آن حساسیت لازم را داشته باشیم .
وی تالاب انزلی را به عنوان سرمایه ملی و فراملی متعلق به همه نسل ها دانست و تاکید کرد:این سرمایه ملی و بین المللی متعلق به بشریت است و ما در قبال جامعه امروز و همچنین نسل های آینده مسئول هستیم .
فرماندار بندرانزلی با تاکید بر لزوم جلوگیری از تخریب تالاب و حفاظت از این سرمایه ارزشمند تصریح کرد: دریای خزر به دلیل جغرافیای اقلیمی شمال کشور، بزرگترین سرمایه ماست و موظفیم ساحل گیلان را به عنوان ارزشمند ترین سرمایه و موهبت الهی برای نسل های آینده حفظ کنیم.
مومنی زاده تاکید کرد: منابع ارزشمندی در بستر ، زیر بستر و ساحل دریا وجود دارد که با حفاظت و بهره برداری اصولی می توان از آنها استفاده های تجاری و اقتصادی ، طبیعی و محیط زیستی صورت پذیرد ضمن این که باید از بروز هرگونه تخریب و آسیب جلوگیری به عمل آید .
وی با اشاره به لزوم هماهنگی های همه جانبه دستگاه های مختلف اجرایی و نظارتی و مردمی برای حفاظت همه جانبه از منابع طبیعی شهرستان بندرانزلی تصریح کرد:دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نیز مکلف هستند که علاوه برهمکاری همه جانبه با دستگاه های اجرایی و انتظامی و نظارتی ، به عنوان مدیران بومی و محلی با جدیت هرچه بیشتر با تمام توان از این سرمایه ها محافظت کنند.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و به دلیل داشتن مواهب طبیعی همچون دریا و تالاب بین المللی، از اهمیت و حساسیت زیست محیطی بسیاری برخوردار است .

ایرنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx