نسخه موبایل
آذر ۲۳, ۱۳۹۶ 328329 خبر سیاسی گیلان
رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان:

جریان رادیکالیسم کمر نهضت جنگل را شکست/ هنوز نتوانستیم یک موزه اسناد جنگل را در ایران راه‌اندازی کنیم

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه لاریجانی توسط احزاب اصلاح‌طلب به استان گیلان دعوت شد گفت: ما هنوز نتوانستیم یک موزه اسناد جنگل را در ایران راه‌اندازی کنیم ما باید این نهضت را بازخوانی و تشریح کنیم.

به گزارش گیل خبر، به نقل از فارس، سروش اکبرزاده در مراسم گرامیداشت نهضت جنگل در سالن بانک صادرات مرکزی رشت نهضت جنگل را مؤلفه‌ای برای هویت گیلانیان دانست و اظهار کرد: هر گیلانی و حتی هر ایرانی باید به این اسطوره بزرگ افتخار کند.

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی نظام جمهوری اسلامی را در اِشِلی مینیاتوری تحقق بخشید تصریح کرد: صدسال از نهضت جنگل گذشته است اما هنوز با چندگونگی قرائت نهضت جنگل مواجه هستیم.

وی دلیل این چندگانگی را اسناد خاک خورده نهضت جنگل در کشورهای آسیای میانه دانست و افزود: سال گذشته با حضور دکتر نوبخت اعتباری برای تحقیق در خصوص نهضت جنگل تخصیص پیدا کرد تا هرسال محققان برای بازخوانی این اسناد به کشورهای آسیای میانه گسیل شوند.

اکبرزاده با بیان اینکه بسیاری از چهره‌های نهضت جنگل در هاله‌ای از ابهام قرار دارند بیان کرد: ما هنوز نتوانستیم یک موزه اسناد جنگل را در ایران راه‌اندازی کنیم ما باید این نهضت را بازخوانی و تشریح کنیم.

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه جریان رادیکالیسم کمر نهضت جنگل را شکست گفت: اگر این رادیکالیسم در نهضت جنگل وجود نداشت این نهضت و مشروطه‌خواهی بسیار به نتیجه می‌رسید.

وی با بیان اینکه باید از این حادثه تاریخی را عبرت بگیریم افزود: در جامعه امروز که جریان‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا می‌خواهند به یکدیگر ضربه بزنند باید بدانیم چگونه در جهت منافع ملی حرکت کنیم.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه دکتر علی لاریجانی توسط احزاب اصلاح‌طلب به استان گیلان دعوت شد گفت: ما اعتقاد داریم که همه این عزیزان سرمایه‌های ملی ما هستند و نباید این ذخایر در جناح‌های مختلف سیاسی پراکنده شوند.

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان استان گیلان با بیان اینکه باید المان‌های ملی با یکدیگر متحد شوند گفت: این جریان به‌هیچ‌وجه سیاسی و انتخاباتی نیست، مجمع اسلامی فرهنگیان معتقد است سیاسی‌ترین فعالیت‌ها فعالیت‌های فرهنگی هستند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx