نسخه موبایل
آذر ۲۲, ۱۳۹۶ 328162 خبر سیاسی گیلان یادداشت
سام سکوتی بداغ

عوارض خروج بالا خیلی هم خوب است!

اگر قصد سفر به اعراب بادیه نشین و حاشیه نشین خلیج فارس را دارید کرمان و یزد و … با آپشن های متفاوت تر و بیشتری نسبت به آن کشورها می تواند پذیرای شما باشد و اگر بنزین سوپر نزنید با بنزینی که قرار است تازه در پایان سال ۱۵۰۰ تومانی شود،همان سفرهای دبی و قطر را در درون مرزهای کشور خودمان تجربه کنید و نیازی به ایما و اشاره و تلاش برای فهماندن این موضوع که در شرف بالا آوردن هستید هم نخواهید بود!

گیل خبر/ سام سکوتی بداغ

مانده ام که چرا عموم مردم از چپ و راست به بالا بودن مبلغ عوارض خروج معترض شدند و تازه پس از مطرح شدن افزایش میزان عوارض خروج از کشور کاشف به عمل آمد که مردم ایران زمین چندان هم از سیر آفاق و انفس بی بهره نبوده اند و همین که این حجم از مردم را درگیر خود کرده است خبر از میزان رفاه جامعه ی ایرانی است که صد البته جای بسی خوشحالی است!
تصمیم دولت را از چند جهت درست می دانم که به برخی از آن جهات اشاره خواهم کرد و امیدوارم دیگر منتقدان هم این وجیزه را بخوانند و دیگر پول لای دخل دولت نگذارند:
۱: مرکز استان گیلان و شهردار سابقش خیلی تلاش کردند تا رشت عقد اخوتی با شهر کاردیف در بریتانیا منعقد کند و البته هر قدر به دنبال شباهت های این دو شهر گشتم چیزی جز دانه های باران که تقریبا به یک شکل بر سر هر دو شهر و دیگر شهرهای جهان می بارد پیدا نکردم و اگر دوستانی قصد سفر به ولز در بریتانیای کبیر را دارند با یکی دو عوارض چند هزار تومانی همان آب و هوا را تجربه کنند، تازه آنجا نمی توانید با خیال راحت محیط زیست را آلوده کنید و همچون خوردن تخمه ی آفتاب گردانی که تا پوستش را پرت نکنید چنگی به دل نمی زند؛ اینجا پوست تخمه ی خودرا به هر جا که دوست داشتید پرت کنید!
۲:اگر قصد سفر به اعراب بادیه نشین و حاشیه نشین خلیج فارس را دارید کرمان و یزد و … با آپشن های متفاوت تر و بیشتری نسبت به آن کشورها می تواند پذیرای شما باشد و اگر بنزین سوپر نزنید با بنزینی که قرار است تازه در پایان سال ۱۵۰۰ تومانی شود،همان سفرهای دبی و قطر را در درون مرزهای کشور خودمان تجربه کنید و نیازی به ایما و اشاره و تلاش برای فهماندن این موضوع که در شرف بالا آوردن هستید هم نخواهید بود!
۳: لندن هیچ تفاوتی با تهران ندارند و تازه در برخی از شاخص ها تهران ما از لندن آنها بهتر و بالاتر هم هست، میزان آلودگی که ما در تهران داریم لندن خواب آنرا هم نمی تواند ببیند و سیستم حمل و نقل آنها بیشتر اتوبوسی است و متروی لندن هم چندان با سابقه تر از متروی ما در پایتخت کشورمان نیست و مهمتر اینکه ما اجازه نمیدهیم یک شهروند زرتشتی عضو شورا شود و آن نا مسلمان ها حاضر شده اند یک #مسلمان پاکستانی بشود شهردار آنها؛وقتی ما حاضر می شویم به چنین شهر و کشوری سفر کنیم چرا نباید عوارض خروج از کشور را چند برابر کنند؟
باور کنید تا همین شماره ی ۳ را احصا کرده بودم که خبر افزایش قیمت بنزین ( آویشار ) مانند آب بر سر تصورات و پیش فرض های ارزان تر بودن سفرهای داخلی بر سرم ریخت و از ادامه ی کوک کردن ساز سخن منصرف شدم و یاد متلک های عادل فردوسی پور افتادم و نشد که تعجب خودم را از آن موضع گیری اعلام نکنم!
آقای فردوسی پور شما دیگر چرا اعتراض می کنید؟! نخست اینکه این نوع از در آمد ها بودجه کشور را تشکیل می دهد و صدا و سیمای شما هم از این درآمد ها منتفع می شود، دوم اینکه شما در سال چند سفر در معیت صدا هستید و اگر چند سفر هم همراه سیما بروید تمامی هزینه ها برای تو خواهد شد و شما چرا نگران عوارض شدید !
سام سکوتی بداغ

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx