نسخه موبایل
آذر ۱۸, ۱۳۹۶ 327168 خبر سیاسی

شایعه قتل محمود خاوری صحت دارد؟

برخی از شبکه‌های اجتماعی درباره قتل محمودرضا خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیاردی اخباری را مطرح کردند.

به گزارش گیل خبر، خبر قتل خاوری در حالی منتشر می‌شود که هیچ منبع رسمی چه در داخل کشور و چه در خارج کشور آن را تایید نکرده است. در این خبر که هم‌اکنون در شبکه‌های مجازی در حال دست به دست شدن است، عنوان گردیده که وی توسط افراد ناشناس در کانادا به قتل رسیده است. خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی و متهم فراری پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی، چند سالی است که در کشور کانادا زندگی می‌کند. شایان ذکر است که تلاش‌های دولت ایران برای استرداد وی از طریق پلیس بین‌الملل تاکنون نتیجه‌ای به همراه نداشته ولی در عین حال قوه‌قضائیه نسبت به محاکمه غیابی وی اقدام کرده است.
محمودرضا خاوری متولد ۱۳۳۱صادره از خرم‌آباد و دارای تابعیت دوگانه ‌ایران و کانادا است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تهران تا مقطع لیسانس در رشته حقوق و تا مقطع فوق لیسانس حقوق در دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساند. خاوری در سال‌های گذشته مشاغل مختلف مدیریت در بانک‌های صنعت و معدن و سپه داشته و آخرین مقام او مدیریت عامل بانک ملی ایران بوده ‌است. خاوری در دانشگاه‌های مختلف، از جمله دانشکده حسابداری شرکت نفت، دانشکده امور اقتصادی و دارایی، موسسه عالی بانکداری ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه شهید بهشتی تدریس کرده است. او در هفته اول مهرماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به خاطر مشکلات عصبی حادث ‌شده و بیماری مزمن و همچنین دست داشتن در فساد بزرگ استعفا داد و به کانادا فرار کرد.
در فضای مجازی ادعا شده است که پلیس کانادا اعلام کرد جسد وی را شامگاه دیروز (پنجشنبه) حوالی منزل شخصی وی در سان‌کرست از منطقه بردیل‌پت شناسایی کرده است. این درحالی است که پلیس ایالتی کانادا ضمن شدیدترین تدابیر امنیتی از ورود خبرنگاران برای تهیه گزارش ممانعت به‌عمل آورده و هرگونه توضیحات دیگری درمورد چگونگی حادثه قتل را اعلام ننموده است.» این خبر تاکنون از جانب منابع مستقل تایید نشده است.
خبر مرگ خاوری تاکنون صحت نداشته و توسط هیچ منبع معتبری تایید نشده است.
باشگاه خبر نگاران
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx