نسخه موبایل
آذر ۱۶, ۱۳۹۶ 326848 خبر سیاسی گیلان یادداشت
 عطاالله رفیعی باجیگوابر

درباره مشکل یابی آقای نماینده؛ آنکه دندان دهد نان هم دهد

مشکل امروز جوانان ما کسانی هستند که در دوره قبل از انتخابات به ما وعده هایی مثل راه اندازی سایت نفتی خزر و به طبع ایجاد شغل حتی برای جوانان شهرستان دیگر میباشد مگر شما منتخب مردم در جلسات انتخاباتی سال ۹۴ صحبت از راه اندازی سایت نفتی خزر و دوباره شروع اجرای آن را به جوانان ندادید.پس امروز تاسف برای اینکه نتوانستیم شغل ایجاد کنیم چیست؟

گیل خبر/ عطاالله رفیعی باجیگوابر*
*مدرس مراکز علمی کاربردی
**دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی ورباتیک)

مشکل امروز جوانان ما،بیکاری و ایجاد شغل نیست
مشکل امروز عدم کارشناسی دقیق و عدم هوشمندی برنامه ریزان،توجه ناکافی به حوزه های مختلف اشتغال که بدون توجه به استعدادهای سرزمین و جامعه آماری آن در نظر گرفته میشود.
مشکل امروز جوانان ما کسانی هستند که در دوره قبل از انتخابات به ما وعده هایی مثل راه اندازی سایت نفتی خزر و به طبع ایجاد شغل حتی برای جوانان شهرستان دیگر میباشد مگر شما منتخب مردم در جلسات انتخاباتی سال ۹۴ صحبت از راه اندازی سایت نفتی خزر و دوباره شروع اجرای آن را به جوانان ندادید.پس امروز تاسف برای اینکه نتوانستیم شغل ایجاد کنیم چیست؟
امروز مشکل جوانان ما و به طبع تحصیل کرده ها این است که در دوره های قبلی نمایندگی تان افراد و نور چشمی های خودتان که فرزندان دوستان و آشنایان و وابستگان شما که بعضاً با مدارک دیپلم روزانه ادارات گردیدند که امروزه اکثریت آنان تا مقطع فوق لیسانس هم دانشجو هستند که این بین با تغییر مدرک وقراردد از سوی نورچشمی ها،عملاٌ اشتغال تخصصیبرای جوانان تحصیل کرده طبقه متوسط وجود ندارد.
مشکل امروز ما برنامه ریزی های ۲۰ ساله نیست بلکه حداقل۱۰ ساله و حداکثر۱۵ ساله است. که این بین نقش شما به عنوان قانون گذار و مقطعی به عنوان دارنده سمت اجرایی کاملا مشهود است
در دوره های قبلی هفتم و هشتم که شما نماینده مردم درمجلس بودید حال و روز بنگاه های زود بازه اقتصادی که طرح دولت وقت بود به کجا رسید که امروزه صحبت طرح آمایش سرزمینی با توجه به استعدادیابی برای پوشاندن طرح های شکست خورده قبلی میباشد. وبا جامعه به عنوان ازمایشگاه برخورد میشود.
امروزه جوانان طبقه متوسط و پایین جامعه با مشکلات و دغدغه های فراوانی روبه رو است که  بهتر میدانید. منتخبین مردم که برمسند قانون گذاری کشور نشسته اند راهی برای برون رفت از این مشکلات(ایجاد شغل)حذف قوانین دست و پا گیر اشتغال که منفعت آن بیشتر برای جوانان تحصیل کرده قشر متوسط جامعه باشد پیدا کنند نه اینکه آب پاکی را بر دستان جوانان مظلوم ریخته شود و برای نور چشمی ها و افراد وابسته به خود این بار برای گرفتن پست و مقام تلاش کنند در حالی که همین جوانان تحصیل کرده هنوز اندرخم کوچه اول اشتغال بماند.
ساده بگویم بعد از خواندن مطلب شما در سایت احرارگیل،یاد حدیث پیامبر افتادم که فرمود:کلکم راع و کلکم مسئول من رعیته،تمام افراد شما مسلمانان مسئول هستند و به منزله حافظ و نگهبان و شبان دیگران است و تمام شما نسبت به خودتان مسئولید.
و یاد حرف شهید چمران می افتم که گفت(میگویند تقوا از تخصص لازمتر است آن را میپذیرم اما میگویم آنکس که تخصص ندارد و کاری را میپذیرد بی تقواتر است.)
و اما حرف امروز من جوانان طبقه متوسط این است اگر نتوانیم برای مردم سرزمین خودمان و بالاخص جوانان امروز ، پدران و مادران فردا شغل و حداقل حقوق اجتماعی انان را برنامه ریزی کنیم بی تقوایی است که بیاییم و بگوییم مرا دوباره به نمایندگی از قشر متوسط و که ۸۰ درصد جامعه کنونی را در بر میگیردروانه کرسی قانون گذاری کشور کنید.با فراهم سازی زیرساخت های لازم بگذارید جوانان برای خودشان و نسل جدید و آینده تصمیم بگیرند به افق ۱۴۰۴ نزدیک میشویم اما هنوز بحث اشتغال ما جوانان فقط دغدغه مسئولین شده است.

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx