نسخه موبایل
آذر ۱۵, ۱۳۹۶ 326621 اجتماعی خبر گیلان
مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان:

اقدامات آموزشی پیش از زلزله به‌خوبی به مردم و مسئولان گیلان داده نشده است‌/ زلزله‌ای با قدرت زلزله کرمانشاه به این زودی رخ نمی‌دهد

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان گفت: زلزله رخ داده در استان گیلان مربوط به «گسل خزر» بوده است.

به گزارش گیل خبر، پانته‌آ گیاهچی با اشاره به زلزله عصر امروز گیلان و با تاکید بر لزوم آمادگی همه جانبه مردم و مسئولان استان گیلان اظهار داشت: لازم است تا تمام دستگاه‌های اجرایی و امدادی در حالت آماده باش قرار بگیرند.

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان با انتقاد از عدم آمادگی لازم مردم و مسئولان مدیریت بحران استان گیلان عنوان داشت: متاسفانه اقدامات آموزشی پیش از زلزله به‌خوبی به مردم و مسئولان داده نشده است‌.

وی با با بیان اینکه داشتن آگاهی کامل سبب کاهش خسارات در مواقع بحران می‌شود خاطرنشان کرد: این باور غلط است که در هنگام زلزله همه به خارج از خانه‌ها فرار می‌کنند بلکه بهتر است به‌جای این کار در مناطق امن خانه پناه گرفته و این نقاط را بشناسند.

گیاهچی با تاکید بر اینکه لازم است تا آموزش‌های قبل، حین و بعد از زلزله به مردم داده شود ابراز داشت: بر اساس اطلاعات به‌دست آمده زلزله رخ داده در استان گیلان مربوط به «گسل خزر» بوده است.

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان با بیان اینکه ضروری است تا مرکز لرزه‌نگاری در مرکز مدیریت بحران مستقر باشد خاطرنشان کرد: باید مانورهای زلزله به‌طور جدی برگزار شود.

گیاهچی با اشاره به علل وقوع زلزله در ایران در چند هفته اخیر عنوان داشت: در حال حاضر دیواره‌های پوسته زمین در ایران فعال شده و سبب آزادن شدن نیروی زمین می‌شود.

وی با اعلام اینکه دیگر زلزله‌ای با قدرت زلزله کرمانشاه به این زودی رخ نمی‌دهد ابراز داشت: به‌طور قطعی نمی‌توان گفت که آیا باز هم پس لرزه‌های این زلزله در گیلان رخ می‌دهد یا خیر اما مردم و مسئولان باید در حالت آماده باش باشند.

تسنیم

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx