نسخه موبایل
آذر ۱۴, ۱۳۹۶ 326460 خبر ورزشی

اظهارات عجیب کارلوس کیروش در برنامه نود

کارلوس کیروش شب گذشته مهمان برنامه نود بود و به نکات جالبی اشاره کرد که در ادامه به اظهارات عجیب کارلوس کیروش در برنامه نود می پردازیم.

به گزارش گیل خبر، کارلوس کیروش که پس از جلسه سه ساعته با مهدی تاج به استودیوی برنامه نود آمده بود از برنامه خود برای اماده سازی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ و رقابت با تیم های سرسخت این گروه صحبت کرد.

 

۱٫در اظهار نظری عجیب، کیروش اعلام کرد اگر برنامه او که به خوبی تدوین شده است، اجرا شود، تیم ملی ایران شانس کوچکی برای صعود خواهد داشت! از این صحبت اینطور برداشت می شود که او خود را از همین حالا بازنده جام جهانی می داند و تنها در صورتی که ۱۰۰ درصد برنامه ها او اجرا شود (سابقه نشان داده این اتفاق شدنی نیست) تنها یک شانس کوچک برای صعود از گروه متصور است! وقتی سرمربی تیم ملی ایران خود اینگونه در مورد شانس نداشتن ایران برای صعود صحبت می کند، از رسانه ها انتظاری نباید داشت!

 

۲٫ کیروش به طور تلویحی نام چند تن از مسافران نهایی جام جهانی را در برنامه نود لو داد به طوری که به طور علنی از علاقه ش به بازی وریا غفوری، امید ابراهیمی و تنی چند تن از بازیکنان که در جام جهانی قبلی علی رغم اعتقاد کیروش به دلیل عدم همکاری باشگاههایشان از جام جهانی باز ماندن، سخن گفت!

 

۳٫کیروش در حالی درخواست در اختیار گرفتن بازیکنان به مدت یک روز و نیم پس از هر بازی را ارائه داده است که این اتفاق عملاً شدنی نیست یا در صورت وقوعش نیز اجرا کردنش بسیار سخت است. به عنوان مثال چه اردوی داخلی تیم ملی در تهران باشد چه در کیش، به عنوان مثال بازیکن ملی پوشی که در پدیده مشهد بازی میکند و یا سپید رود رشت و یا هر شهر دیگر ایران، پس از هر بازی باید علی رعم خستگی ناشی از بازی ان روز، با هواپیما به سمت کمپ تیم ملی حرکت کند که معمولاً بلافاصله پس از پایان بازی هم پروازی اماده انتقال بازیکنان وجود ندارد و به این موضوع باید معطلی بازیکنان در فرودگاه ها را هم اضافه کرد و پس از اردوی تیم ملی، دوباره بازگشت این بازیکنان به تیم های خود نیز پروسه ای خسته کننده دارد که تنها بازیکنان را فرسوده می کند. مگر اینکه دامنه دعوت کیروش از تیم های لیگ برتر، محدود به شعاع جغرافیایی کوچکی اطراف تهران باشد که تردد راحت باشد که در این صورت در حق برخی بازیکنان دیگر تیم ها که در شهرستانها بازی می کنند ظلم شده است. به هر حال مشخص نیست ساز و کار اجرای این پیشنهاد کیروش چیست و چگونه رنگ عمل به خود می بیند.

 

۴٫کیروش در بخشی از صحبت هایش اعلام کرد که ۵۰ درصد تیم ملی از بازیکنان داخل لیگ و ۵۰ درصد بقیه از لژیونرها خواهند بود و در بخش دیگری از صحبت هایش گفت که واقعیت این است که بازیکنان داخل لیگ برتر ایران آمادگی رویارویی با اسپانیا و پرتغال را ندارند ولی لژیونرها دارند! دو نکته در این صحبت نهفته است: اول اینکه بر اساس این گفته کیروش احتمالا ۸۰-۹۰ درصد ترکیب اصلی تیم ملی را لژیونرها تشکیل می دهند و مراد وی از دعوت نیمی از بازیکنان ترکیب نهایی تیم ملی از لیگ برتر ایران، احتمالاً به بازیکنان ذخیره مربوط بوده است. نکته دوم اینکه آقای کیروش کاوه رضایی که اکنون در لیگ بلژیک خوش می درخشد تا همین سال گذشته در لیگ برتر ایران توپ میزد! و یا بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ را به خاطر بیاورید که چطور قهرمانانه در هر سه بازی به میدان رفتند و عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشتند.

 

۵٫ کیروش در حالی از بازی با مراکش به عنوان فینال بازی های ایران یاد کرد که گویی در صورت نتیجه نگرفتن در آن دیدار، جام برای ایران تمام شده است! در هر صورت انتظار صحبت های با انرژی بیشتری از سوی سرمربی تیم ملی در مورد رویارویی با رقبا می رفت چرا که اکنون وقت دلسرد کردن و حرفهای منفی نیست و باید اعتماد به نفس بازیکنان تیم ملی را برای رویارویی با ستارگان جهان بالا برد چرا که بازیکنان ایران در دیدارهای بزرگی قبل از این هم نشان داده اند که چیزی از حریفان نامدار خود کم ندارند. ایران بدون ستاره در جام جهانی ۲۰۱۰ تنها با دو گل مقابل ستارگان پر تعداد پرتغال از جمله رونالدو، فیگو، دکو و …. شکست خورد این در حالی است که اکنون ایران پر از ستاره شده و پرتغال با تیم جام جهانی ۲۰۱۰ و حتی قهرمان یورو ۲۰۱۶ فاصله بسیار دارد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx