نسخه موبایل
آذر ۱۳, ۱۳۹۶ 326084 خبر فرهنگی گزارش تصویری گیلان
کاری از بچه های دبیرستانی؛

نمایش برگزیده تئاتر دانش آموزی کشوری روی صحنه تئاتر انزلی+ گزارش تصویری

.

اختصاصی گیل خبر/ علی سمرقندی: نمایش الهام ، نمایش برگزیده تئاتر دانش آموزی کشوری به کارگردانی مبینا فدایی نژاد و بر اساس متنی از لیلا زیتاب زاده در انزلی به روی صحنه رفت.

دریا صیددوست ، صبا ریوندی ، یاسمن افنداک ، ملینا پورعلی ، صدف سلمانیان ، آتنا نصیری و نشاط لطفی بازیگران این نمایش هستند.

مبینا فدایی نژاد ، کارگردان نمایش  در گفتگو با گیل خبر در مورد این نمایش می گوید: داستان نمایش «الهام»  به اوایل دهه ۶۰ برمی گردد .دوگروه دبیرستانی هستند که خودشان را برای جشنواره تئاتر آماده می کنند.گروه اول جنگ دفاع مقدس رو به اجرا میگذارد و گروه دوم جنگ های حماسه ای پادشاهان قدیم . درنمایش دو کاراکتر اصلی هستند به نام های اعظم و الهام.اعظم دختری هست که همه غم ها و سختی های زندگیش را بروز میدهد و عقده ی سختی هایش بر سر دیگران می ریزد و درمقابل دختری قرار میگیرد به نام الهام که با وجود غم بزرگی که درزندگیش وجود دارد بسیار شوخ و سرحال می باشد و این سرحال بودن اعظم را به حسادت وامی دارد.

فدایی نژاد با اشاره به این که این نمایشبرگزیده مسابقات تئاتر کشوری هست ابراز داشت:   ما تقریبا از اواخر فروردین ماه پارسال بعداز ۵ماه تمرین مداوم به جشنواره رفتیم و همین  تمرین های سختمان موجب شد که  کسب مقام اول کارگردانی برای بنده ، کسب مقام اول بازیگری گروهی برای کل گروه ، کسب مقام اول بازیگری فردی برای دریاصیددوست و  کسب مقام دوم بازیگری فردی برای صباریوندی و همچنین کسب مقام اول طراحی پوستر وبروشور برای  دریا صیددوست بدست آید. وی ادامه داد: اکنون هم بعداز ۳ ماه تمرین متداول و یک سری تغییرات موفق به اجرای عموم شدیم. هزینه های این نمایش را نیز دبیرستان کوثر که عوامل نمایش در آن درس می خوانند متقبل شده است و امیدواریم که بعد از اجرا بودجه ی فرهنگی برای مدرسه لحاظ شود.

کاگردان الهام در پایان سخنان خود با درخواست از مسئولین فرهنگی انزلی و استان گفت: تنها کمکی که درحال حاضر از مسئولین میتواند انجام گیرد تبلیغ و حمایت از کار می باشد.این کار دربرابر دیگر اجراهای دانش آموزی سطح بسیاربالایی دارد و نکته اینجاست  که برگزیده ی تئاتر کشوری هست و امیدوارم که مردم عزیزشهرم و همچنین مسئولین به تئاتر انزلی اهمیت دهند و حمایت کنند.همچنین امیدوارم بستری برای هنرجویانی که تازه شروع به کارکردند فراهم شود تا بتوانند آینده سازان تئاتر این شهر شوند. مشکل اینجاست که تئاتر در انزلی تماشاگر خاص دارد و  ما هدفمان فقط رواج فرهنگ تئاتر دیدن هست.

گفتنی است این نمایش از روز شنبه ۱۱ آذر در سالن شهید چمران بندرانزلی (بعد از پل پیل علی باغ) شروع شده و تا روز جمعه ادامه دارد. این نمایش در دو بخش برای دانش آموزان (ساعت ۱۱)و عموم(ساعت ۱۷)  اجرا می شود.

عکس: شیرین توپچی نژاد

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx