نسخه موبایل
آبان ۳۰, ۱۳۹۶ 323365 اجتماعی خبر گیلان
 به منظور احداث مجموعه کشتی سازی در مجتمع بندری کاسپین؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزادانزلی و سرمایه گذار خارجی

به منظور تکمیل زیرساخت های بندرکاسپین به عنوان بزرگترین مجتمع بندری ایران در دریای خزر تفاهم نامه همکاری ما بین سازمان منطقه آزاد انزلی و کنسرسیوم هلندی متشکل از سرمایه گذاران خارجی متخصص در صنعت کشتی سازی و تعمیرات کشتی منعقد شد.

به گزارش گیل خبر، مهندس رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان در مراسم انعقاد تفاهمنامه در خصوص اهمیت اجرای این پروژه اظهار داشت : با توجه به وسعت ۳۰۰ هکتاری حوضچه مجتمع بندرکاسپین یکی از موضوعات حائز اهمیت ایجاد صنایع کشتی سازی و تعمیرات کشتی بوده که جذب سرمایه گذاران و متخصصین خارجی در این حوزه که از سابقه، توانمندی و دانش فنی لازم برخوردار باشند یکی از اهداف سازمان بوده است.

وی در ادامه با اشاره به توافقات حاصل شده در این تفاهم نامه خاطرنشان کرد :۲۰ هکتار از اراضی حوضچه مجتمع بندری کاسپین در اختیار شرکت سرمایه گذار قرار خواهد گرفت و شرکت سرمایه گذارهلندی در مدت ۳ ماه طرح تجاری خود را به منطقه آزاد انزلی ارائه خواهد کرد و معتقدیم ایجاد صنایع کشتی سازی در گیلان اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت و یکی از مهم ترین مراکز اشتغال زایی خواهد بود.

در ادامه این نشست آقای ژاکوبس ای . سی ولز مدیرعامل کنسرسیوم سرمایه گذاری و متخصص در حوزه کشتی سازی ضمن بیان مزیت های بندر کاسپین بیان کرد : سال گذشته سفری به منطقه آزاد انزلی و نشست مشترک با مدیرعامل سازمان داشتم و سرعت تکمیل بندر کاسپین در یکسال گذشته و عزم سازمان منطقه آزاد انزلی در ایجاد زیر ساخت های بندری با بکار گیری ماشین آلات بروز من را شگفت زده کرد و پس از آشنایی با برنامه ها و چشم انداز سازمان منطقه آزاد انزلی و آغاز بکار پروژه های حائز اهمیت در بخش بندری توافقات لازم با سازمان منطقه آزاد انزلی انجام شد و بلافاصله پس از امضای این تفاهم نامه طراحی کارهای مهندسی ، تکنولوژی و تعمیراتی را آغاز می کنیم.

وی در ادامه با بیان بکار گیری تکنولوژی جدید و منحصر به فرداز سوی این کنسرسیوم در مجتمع بندر کاسپین برای نخستین بار در ایران و تشریح توانمندیهای این مجموعه سرمایه گذاری در ساخت کشتی و احداث بنادر در کشورهای مختلف دنیا افزود : با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال– جنوب ( نوستراک ) و آب خور بالای این بندر پیش بینی می شود که شاهد حضور گسترده و پر ترافیک کشتی ها با سایز بالا و فعالیت های مختلف در مجتمع بندری کاسپین باشیم که این امر علاقه مندی مجموعه ما را برای سرمایه گذاری در این مجتمع بندری افزایش داد .

در مراسم انعقاد تفاهمنامه مدیران و معاونین این سازمان و مشاور مجتمع بندری کاسپین و مدیران این کنسرسیوم حضور داشتند .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد