نسخه موبایل
آبان ۲۱, ۱۳۹۶ 321299 خبر سیاسی گیلان
با احتمال تغییرات مدیریتی در گیلان؛

نگاهی به گزینه های مطرح ریاست دانشگاه گیلان

بدیهی است اسامی که در ذیل و در مطالب بعدی منعکس می گردد تنها گمانه زنی و بر اساس شنیده ها از فضای سیاسی استان و لابی های خارج از استان می باشد.

اختصاصی گیل خبر/  با انتصاب دکتر سالاری بعنوان شانزدهمین استاندار پس از انقلاب اسلامی در گیلان و رسانه ای شدن اولین بخشنامه وی به ادارات مبنی بر بکارگیری جدی از جوانان در امور مدیریتی استان گمانه زنی ها در تغییرات بسیاری از ادارات کل استان شدت بیشتری به خود گرفته است.

به دنبال تغییرات احتمالی در نهادهای مختلف دولتی استان گیلان پایگاه اطلاع رسانی گیل خبر، سعی کرده طی مطالبی متوالی اقدام به معرفی گزینه های مطرح برای ادارات کل استان گیلان کند  تا آشنایی مخاطبین با این گزینه ها را بیشتر نشان دهد.

در  قسمت اول نگاهی به گزینه های مطرح  مدیر کلی  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان انداختیم و در این قسمت به معرفی دوازده گزینه ریاست دانشگاه گیلان می پردازیم.

بدیهی است اسامی که در ذیل و در مطالب بعدی منعکس می گردد تنها گمانه زنی و بر اساس شنیده ها از فضای سیاسی استان و لابی های خارج از استان می باشد.

 دکتر احمد رضی
رئیس فعلی دانشگاه گیلان بعد از دولت سازندگی که سابقه ریاست جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی دانشگاه گیلان را بر عهده داشت در دولت های بعدی چندان سابقه اجرایی مدیریتی از خود برجای نگذاشت. ولی این  عضو هیأت علمی گروه ادبیات فارسی دانشگاه گیلان در آذر ۹۲ جانشین عبدالله حاتم زاده در دانشگاه گیلان شد تا نماینده اعتدالیون در دانشگاه گیلان باشد.  دکتر رضی فردی محافظه کار است که برای همین چندان نتوانست در بدنه دانشجویی خودش را نشان دهد. احتمال تغییر او با توجه به تعدد گزینه ها بسیار زیاد است.

دکتر فیروز فاضلی
سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گیلان و مدیر کل فعلی ارشاد گیلان قبل از پست فعلیش به واسطه حضور  در دانشگاه گیلان شناخته می شدو  اکثر مسئولیت های خودش را نیز در دانشگاه گذرانده  بود و مسئولیت هایی همچون ریاست دانشگاه پیام نور  و عضو شورای آموزشی و پژوهشی دانشکده ی علوم انسانی و مدیر دفتر گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه گیلان  را بر عهده داشت. در صورتی که دکتر فاضلی از ارشاد گیلان جدا شود به نظر می رسد دانشگاه گیلان در دسترس ترین گزینه برای این دانشیار گروه ادبیات فارسی دانشگاه گیلان است.

دکتر افشار محمدیان
این دانشیار گروه زیست شناسی  عضو فعلی هیأت مرکزی نظارت بر دانشگاه های دولتی و غیر دولتی استان گیلان است که ۷ سال مدیر روابط بین الملل دانشگاه گیلان  و ۳ سال مدیر امور دانشجویی دانشگاه گیلان را بر عهده داشت. افشار محمدیان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه گیلان  از جمله نهادهای اصلاح طلب است که در انتخابات گذشته قائم مقامی ستاد دانشگاهیان دکتر روحانی در استان گیلان را بر عهده داشت  و بعد از انتخابات با حکم دکتر سالاری به عضویت شورای سیاستگزاری پژوهشی استان گیلان منصوب شد و به دلیل ارتباط خوب با دولت و دانشگاهیان از جمله گزینه های مطرح برای کسب ریاست دانشگاه است.

 دکتر اسماعیل ملک اخلاق

این دانشیار گروه مدیریت دانشگاه گیلان از  جمله دانشگاهیان ارشد حامی روحانی در دو انتخابات گذشته بود که سال ۹۳ به عنوان مشاور  استاندار وقت گیلان نیز منصوب شد. وی به جز عرصه دانشگاهی مسئولیت هایی  به عنوان مشاور در شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، عضو اتاق فکر بانک کشاورزی و بانک ملی و مدیریت پروژه مطالعاتی تعیین محدوده منطقه ازاد انزلی را بر عهده داشته است.

دکتر حسن تاجیک
این دانشیار گروه شیمی دانشکده علوم در گذشته ریاست دانشگاه خلیج فارس بوشهر را بر عهده داشت و در حال حاضر مشاور و مدیرکل فعلی حوزه استاندار گیلان است و هم استانی مصطفی سالاری محسوب می شود. از تاجیک به عنوان یکی از گزینه های ریاست دانشگاه آزاد گیلان نیز نام برده می شد.

دکتر مجید متقی طلب
دانشیار دانشکده کشاورزی دانشگاه گیلان سالهاست ریاست پارک علم و فناوری گیلان را بر عهده دارد و در گذشته در سمتهای معاون اداری و مالی و معاون آموزشی دانشکده کشاورزی، مدیر دفتر سنجش و نظارت دانشگاه گیلان نیز فعالیت کرده است. شاید خود او هم دوست داشته باشد که اگر بعد از سالها از پارک علم و فناوری برود جایگاهی همچون ریاست دانشگاه گیلان را بر عهده بگیرد.

دیگر گزینه ها 

گزینه های مطرح می توان به دکتر ملک محمد رنجبر تکلیمی دانشیار گروه عمران و تحصیل کرده دانشگاه منچستر انگلیس، دکتر مهرعلی همتی نژاد  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی،  دکتر فرهاد رحمانی نیا معاون پژوهشی و فناوری دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان،  دکتر ضیاء الدین میر حسینی معاون فعلی پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان ، دکتر نادر نریمان زاده رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه گیلان و دکتر حسین روحی رئیس فعلی دانشکده علوم پایه نام برد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx