نسخه موبایل
آبان ۲۰, ۱۳۹۶ 321182 اجتماعی خبر گیلان
فرمانده انتظامي گیلان خبر داد:

وقوع ۶۹ درصدی جرایم سایبری گیلان در شبکه اجتماعی موبایلی

فرمانده انتظامی استان گیلان از وقوع ۶۹ درصدی جرایم سایبری استان در شبکه اجتماعی موبایلی خبر داد.

به گزارش گیل خبر، سردار محمدرضا اسحاقی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وقوع ۶۹ درصد جرایم سایبری استان گیلان در ۷ ماهه سال جاری در شبکه اجتماعی موبایلی تحقق یافته است، گفت: پرونده های ورودی حوزه فتا در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۴۱ درصد افزایش داشته است.
وی در تشریح جرایم رخ داده در فضای مجازی، افزود: هتک حیثیت و نشر اکاذیب ۳۶درصد، مزاحمت اینترنتی ۲۵درصد، برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی ۱۶درصد و سایر جرایم نظیر قمار بازی ، تهدید و اخاذی و … ۲۳درصد ، مهمترین جرایم سایبری استان در سال جاری به شمار می‌روند.

 فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه ۹۷درصد پرونده های حوزه فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان باتلاش کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا در هفت ماهه سال ۹۶ ، کشف شده است، گفت: ۵۵ درصد بزه دیدگان سایبری استان را مردان و ۴۵ درصد آنان را زنان ، تشکیل می دهند.

اسحاقی با بیان اینکه انگیزه متهمان اینترنتی در گیلان ۴۹درصد ضد اخلاقی، ۲۰ درصد انتقام جویی ، تسویه حساب ها و رقابت های شغلی،۱۹ درصد کسب منافع مالی و ۱۲ درصد متفرقه (شامل سرگرمی، کنجکاوی، اثبات توانایی ها)بوده است، از شهروندان خواست:در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آن ها ، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند و در ارتباط، انتشار و اشتراک مطالب، تقوای رسانه ای را رعایت کنند.

وی با اشاره به لزوم استفاده از نرم افزارهای پیام رسان ایرانی از سوی شهروندان و وسواس به خرج دادن کاربران در دوستی های فضای مجازی، تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به نشانیGfata@police.ir گزارش کنند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx