نسخه موبایل
آبان ۱, ۱۳۹۶ 316806 خبر سیاسی گیلان
استاندار در دیدار با مدیران صداوسیمای گیلان:

برای پاسخگو کردن مدیران به مردم بخشنامه‌ تنظیم می‌کنیم/ عقب ماندگی در پاسخگویی به مردم به نفع ما نیست

استاندار گیلان در دیدار با مدیر کل و مسئولین سازمان صداوسیمای استان گفت: پاسخگو بودن سیستم را برنامه محور می‌کند و اقدامات‌ را منجر به نتیجه خواهد کرد؛ اگر در موردی موفق نبودیم صادقانه بیان کنیم و برایش دلیل قابل قبول داشته باشیم.

به گزارش گیل خبر،  دکتر مصطفی سالاری در این نشست اظهار کرد: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی برای تقویت همبستگی بین مردم و ایجاد فضای مطلوب در جامعه نقشی اثرگذار دارد و می‌تواند فرهنگ‌سازی کند.

استاندار گیلان با اشاره به معضل بیکاری جوانان و مسائل اقتصادی حاکم بر جامعه، خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از بیکاری است؛ طبعاً بیکاری می‌تواند آسیب های اجتماعی مختلف نظیر اعتیاد و طلاق را در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌های مختلف گیلان نظیر دریا، ساحل، جنگل و مرزی بودن در قالب یک برنامه‌ریزی مدون، می‌توان به گونه‌ای عمل کرد که خیر آن به مردم گیلان برسد؛ برای شکل گیری این هدف یقیناً صدا و سیما نقش اساسی خواهد داشت.

*هیچ استانی در کشور با این غنا یافت نمی‌شود*

استاندار گیلان حمل و نقل گردشگری، صنایع دستی و تولیدات محلی را از دیگر ظرفیت‌های مهم استان برشمرد و با بیان اینکه هیچ استانی در کشور با این غنا یافت نمی‌شود، خاطر نشان کرد: فرهنگ و غنای گیلان بر کسی پوشیده نیست و ما وظیفه داریم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که درآمد و خیر آن به خود مردم گیلان برسد؛ و این مهم انجام نخواهد پذیرفت مگر با کمک و همیاری مجموعه سازمان صدا و سیما که بازوی اصلی دولت در معرفی این غنا و فرهنگ به کشور و حتی دنیا و تقویت استان در مسیر توسعه است.

* پاسخگو بودن سیستم را برنامه محور می‌کند و اقدامات‌ را منجر به نتیجه خواهد کرد*

وی پاسخگویی مسئولین را امری پسندیده قلمداد کرد و با بیان اینکه روند پاسخگویی مسئولین بررسی می شود و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مجبور به پاسخگویی باشیم؛ پاسخگو بودن سیستم را برنامه محور می‌کند و اقدامات‌ را منجر به نتیجه خواهد کرد؛ اگر در موردی موفق نبودیم صادقانه بیان کنیم و برایش دلیل قابل قبول داشته باشیم؛ مطالبه‌گری یعنی پاسخگویی.

دکتر سالاری با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه با امر به معروف ونهی از منکر می‌توانند به عملکرد مدیران کمک کنند، گفت: در این خصوص بخشنامه‌ای تنظیم می‌کنیم تا مدیران ملزم به پاسخگویی باشند؛ چرا که این پاسخگویی و به رسمیت شناختن حق سئوال سبب پیشرفت می شود و خیر آن به نظام و دولت می‌رسد.

* عقب ماندگی در پاسخگویی به مردم به نفع ما نیست*

وی با بیان اینکه عقب ماندگی در پاسخگویی به مردم به نفع ما نیست؛ اظهار کرد: باید تمام توان و ظرفیت خود را برای رضایت مردم بگذاریم؛ چرا که رضایت خدا نیز در رضایت مردم است و ما به عنوان مقامات دولتی بایستی در جهت رضایتمندی مردم و برای خیر و مصلحت آنان کار کنیم و در این مسیر همواره پاسخگوی آنان باشیم. دکتر سالاری اضافه کرد: شما واسطه بین دولت و مردم و بهترین عامل انتقال مطالبات مردم و مسئولین هستید.

استاندار گیلان با بیان اینکه از رویکرد شما راضی هستم، گفت: همه ما با هدف خدمت به نظام اسلامی و دولت در تلاش هستیم و در نهایت بایستی خیر عملکردمان به مردم برسد.

* بایستی با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی برای تقویت بنیه اقتصادی استان و توانمند کردن خانواده‌های گیلانی تلاش کنیم*

دکتر سالاری در بخش دیگری از سخنانش استان گیلان را سرشار از نعمات خدادادی و ظرفیت‌های بالقوه عنوان کرد و گفت: بایستی با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی برای تقویت بنیه اقتصادی استان و توانمند کردن خانواده‌های گیلانی تلاش کنیم.

* به فردای گیلان بسیار خوشبین هستم*

وی بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذار بومی تأکید کرد و با بیان اینکه بایستی استفاده بی‌رویه از زمین‌های بکر ساحلی استان برای ویلاسازی‌های شخصی مدیریت شده و برایش شرایط سخت‌گیرانه در نظر گرفته شود، تأکید کرد: ترجیح بر این است که ظرفیت اراضی در اختیار افراد بومی قرار گیرد تا ضمن توسعه فضای گردشگری و جذب گردشگر به استان، خیر و منفعت آن نیز به مردم منطقه برسد.

وی در پایان سخنانش با یادآوری اینکه درد امروز جامعه بیکاری است، اظهار کرد: همه با هم برای درمان این درد بزرگ تلاش کنیم؛ به فردای گیلان بسیار خوشبین هستم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد