نسخه موبایل
مهر ۳۰, ۱۳۹۶ 316515 اجتماعی خبر گیلان
انتقادات نماینده رودبار از جهاد کشاورزی گیلان:

باغ زیتونی در رودبار پس از ۱۴ سال ثمر نداده است/ نباید هزینه کرد خانواده‌ها باراهنمایی‌های غیر کارشناسانه پرت شود

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تدوین آمایش سرزمین در کشور و مانع‌شدن از هزینه‌های تحمیلی بر کشاورزان گفت: در شهرستان رودبار باغی وجود دارد که پس از ۱۴ سال از کاشت نهال زیتون ارائه‌شده از سوی جهاد و نظارت کارشناسان به ثمر ننشسته است.

به گزارش گیل خبر، منوچهر جمالی با بیان اینکه نباید با آزمون‌وخطا کارکرد و پیوسته باید تصمیمات اتخاذشده بر مبنای علم و دانش دانشگاهیان باشد، اظهار کرد: در شهرستان رودبار باغ زیتونی داریم که از طریق جهاد کشاورزی رودبار نهال زیتون به کشاورز ارائه‌شده و باغ دار آن را کاشته کارشناسان زراعت و باغداری نیز بر روی آن نظارت و راهنمایی لازم را داشته‌اند اما باغدار اکنون ۱۴ سال است که منتظر به بار نشستن درختان زیتون خود مانده ولی از محصول خبری نیست.

وی به‌ضرورت عیب‌یابی و رفع اشکال تخصصی در مقوله‌های کشاورزی تاکید کرد و افزود: در باغ مذکور ارائه نهال، آموزش، نظارت و هدایت باغدار از باغ بر عهده جهاد کشاورزی بوده پس از ۱۴ سال باغدار رودباری مورد تمسخر مردم قرارگرفته است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برهم خوردن تعادل روانی کشاورزان از سوء مدیریت‌ها و عملکرد غیر کارشناسی کارگزاران دولت در گذشته گفت: این موضوع با حضور باغدار به اطلاع معاون وزیر رسید و از جریان کار باخبر شد اما اقدام مؤثری در این بخش صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با هشدار مبنی بر اینکه نباید هزینه کرد خانواده‌ها باراهنمایی‌های غیر کارشناسانه پرت شود، خاطرنشان کرد: مطرح‌شدن مبحثی همچون آمایش سرزمینی می‌تواند گره‌گشای مسائلی همچون متضرر شدن کشاورزان و صنعت گران شود و باید به آن بیشتر پرداخته شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx