نسخه موبایل
مهر ۲۲, ۱۳۹۶ 314800 خبر سیاسی گیلان
محمدصادق حسنی نماینده رشت در مجلس؛

مشکل بیکاری معضل اصلی در استان گیلان است/تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی استان گیلان جبران مافات و ضررهای گذشته را نمی‌کند

نماینده رشت گفت : اگر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تمام توان خود کار نکند نمی‌تواند خسارات گذشته را جبران کند و دولت باید با برنامه جلوی واردات را بگیرد و تنها مشکل صنایع، واردات است

به گزارش گیل خبر به نقل از تسنیم ؛ محمدصادق حسنی عصر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در رشت اظهار داشت: مشکل بیکاری معضل اصلی استان گیلان است.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد مراجعات مردمی به دفاتر‌ نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی برای حل معضل اشتغال است.

وی با بیان اینکه اگر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تمام توان خود کار نکند نمی‌تواند خسارات گذشته را جبران کند گفت: دولت باید با برنامه جلوی واردات را بگیرد و تنها مشکل صنایع، واردات است.

حسنی با اعلام اینکه بسیاری از صنایع موفق استان گیلان به‌خاطر واردات منحل شد خاطرنشان کرد: وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت باید با جدیت تمام فکری به حال واردات کند و یک اداره کل به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه در اوایل انقلاب سود تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی ۴ درصد بود و قیمت دلار نیز در آن زمان ۷ هزار‌ تومان بود افزود: در اوایل انقلاب استان گیلان به‌عنوان یک استان کشاورزی معرفی شد و از دریافت تسهیلات صنعتی و ایجاد صنایع باز ماند.

وی با تاکید بر محرومیت استان گیلان از ایجاد صنایع در اوایل انقلاب اعلام داشت: امروز که سیاست دولت ایجاد بنگاه‌های زود بازده و شرکت‌های کوچک تولیدی است باید تسهیلات بیشتری برای جبران ضرباتی که در گذشته به صنعت استان گیلان وارد شده به واحدهای صنعتی پرداخت شود.

حسنی گفت: تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی استان گیلان جبران مافات و ضررهای گذشته را نمی‌کند و بارها این مسئله توسط نمایندگان گیلان به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفته شده اما پاسخ و اقدام قانع کننده‌ای دریافت نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه شناخت استان گیلان به‌عنوان استان کشاورزی که وجود صنایع به کشاورزی آن لطمه می‌زند کاملاً غلط است بیان داشت: صنایع کشاورزی و صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند در استان گیلان رشد خوبی داشته باشد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد