نسخه موبایل
مهر ۲۰, ۱۳۹۶ 314423 اجتماعی خبر گیلان
ظهر امروز؛

تجمع جمعی از معلمان حق التدریسی در استانداری گیلان

اختصاصی گیل خبر/ جمعی از معلمان حق التدرسی گیلان با تجمع مقابل استانداری گیلان خواستار حل مشکلات استخدامی خود شدند. این افرادکه اکثرا مربیان پیش دبستانی و حق التدریسی هستند خواستار رعایت

اختصاصی گیل خبر/ جمعی از معلمان حق التدرسی گیلان با تجمع مقابل استانداری گیلان خواستار حل مشکلات استخدامی خود شدند.

این افرادکه اکثرا مربیان پیش دبستانی و حق التدریسی هستند خواستار رعایت بومی گزینی و تعیین تکلیف خود شدند.

گفتنی است تعداد نیروهای حق التدریسی در سال های اخیر بنا به گفته مدیرکل اموزش و پرورش گیلان با کاهش چشم گیری روبه رو بوده است.

همچنین کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی  در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رد شده بود.

قبل از این محمدحسین قربانی نماینده آستانه و رئیس مجمع نمایندگان نیز  اذعان کرده بود:  براساس آمارهای موجود، میزان جذب نیروهای حق التدریسی در آموزش و پرورش گیلان نسبت به بقیه استان ها کمتر است. در حال حاضر ۱۴ درصد از معلمان حق التدریسی در گیلان جذب شده اند در حالیکه در برخی از استان ها این آمار به ۱۰۰ درصد نیز می رسد .

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت مدتی پیش از اجازه استخدام ۶۰۰ نفر از نیروهای پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی در گیلان خبر داده بود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد