نسخه موبایل
مهر ۱۹, ۱۳۹۶ 314182 اقتصادی خبر یادداشت
حسن اسمعیلی فرد

چگونه از مزایای قانون مالیاتها برخوردار گردیم

مهم ترین اصل بر این است که مودی مالیاتی خوداظهاری نماید. یعنی در فرجه قانونی اقدام به تهیه و تنظیم و تسلیم اظهارنامه مالیاتی مستند نماید یا تسلیم اظهارنامه مالیاتی از جرایم مربوطه معاف می شود.

اختصاصی گیل خبر/  حسن اسمعیلی فرد

در مراودات روزانه با دوستان متوجه می شوم که آنان درگیری زیادی با سازمان مالیاتی دارند که بخش اعظمی از آن عدم رعایت قانون است. لذا بر آن شدم که تجربیات خود را بازگو نموده تا شاید از این طریق کمکی کرده باشم.

مهم ترین اصل بر این است که مودی مالیاتی خوداظهاری نماید. یعنی در فرجه قانونی اقدام به تهیه و تنظیم و تسلیم اظهارنامه مالیاتی مستند نماید یا تسلیم اظهارنامه مالیاتی از جرایم مربوطه معاف می شود. همچنین معافیت سالانه را نیز دریافت می کندیا به عبارت دیگر عدم تسلیم اظهارنامه در موعد قانونی علاوه بر جرائم ، معافیت آن سال را نیز از بین می برد.

اصل دوم مهم آن است که اطلاعات و مستندات درآمد خود را بطور مرتب بایگانی نماید و در هنگام مراجعه ماموران مالیاتی در اختیار آنان بگذارد. بدین معنی که اگر این بایگانی مرتب و درست باشد ماموران مالیاتی نخواهند توانست به میل تعیین مالیات نماید و این اسناد و مدارک در مراجع بعدی می تواند حامی مودی باشد.

اصل سوم یا به عباتری اصل پایانی آن است که در صورت مغایرت درآمد اعلامی یا درآمد واقعی در مواعد قانونی نسبت به نظریه ها اعتراض نماید و در مراجع مختلف رسیدگی حاضر شده و با اتکاء به مستندات بایگانی خود بتواند از حقوق خود دفاع و مالیات عادلانه را پرداخت کند.

*کارشناس رسمی دادگستری-گروه مالی

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx